Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto
 Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 

Cursuri

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Lorena_Lore

Lorena_Lore

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.02.2015
Ati mers vreodata la un curs de antreprenoriat?

Ce parere aveti despre acest curs?

Merita sa dai banii si sa mergi la un astfel de curs?

La ce cursuri ati mai fost?

Ce cursuri recomandati pentru dezvoltarea de afaceri/dezvoltare personala?

#2
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
vinzi astfel de cursuri si o dai cotita cu noi incercand sa ne iei prin invaluire ?

oricum , te misti slab .

daca vroiai sa-ti iasa , trebuia sa te dai mai necunoscatoare.

ai pus intrebarile perfect . ca ordine , mesaj , etc .


da-te disparuta si revino peste vreo saptamana ;)

#3
Byblos4

Byblos4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,664
  • Înscris: 26.09.2014
Dupa parerea mea e un bullshit menit sa strang bani de pe fraieri.

Gasesti tone de material video pe internet, cu lucruri mult mai utile, gratuit.

Edited by Byblos4, 03 February 2015 - 20:27.


#4
VladBtz

VladBtz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,702
  • Înscris: 24.09.2014

 serginho74, on 03 februarie 2015 - 20:26, said:

vinzi astfel de cursuri si o dai cotita cu noi incercand sa ne iei prin invaluire ?

oricum , te misti slab .

daca vroiai sa-ti iasa , trebuia sa te dai mai necunoscatoare.

ai pus intrebarile perfect . ca ordine , mesaj , etc .


da-te disparuta si revino peste vreo saptamana Posted Image


teoria conspiratiei revine...

#5
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Byblos , ce zici tu e corect  dar un curs cu adevarat folositor trebuie focusat si adaptat in functie de om , scop , domeniu , etc .
sa faci ceva generalist e doar ok dar nu bine .

Vlade nu e vorba de nicio conspiratie .
intrebarile alea sunt puse prea bine ca sa fie din partea unui habarnist .

Edited by serginho74, 03 February 2015 - 20:31.


#6
szocske

szocske

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 22.10.2013
Poate un MBA bine cotat...da merita, in viitor am si eu in plan.

Trebuie sa indeplinesti anumite conditii pt calificare, mai ales pt cele de prestigiu.

#7
mecoparsapteplus

mecoparsapteplus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,867
  • Înscris: 08.05.2012
Fusei maica ca fu gratuite : dezvoltarea competentelor , capacitatilor etc. Foarte instructiv placut chiar.Oameni deschisi la minte,comunicativi.Cum era : managementul si dezvoltarea afaceri adicatelea crearea strategiei,managementul  resurselor umane , marketing , relatii publice si comunicare etc.Proiecte plus idei .Da am si intalnit o fosta amica  pe care nu o vazui de ani si ani.Una peste alta merita!

#8
casablanca1000

casablanca1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,157
  • Înscris: 25.08.2011
Lorena, du-te la munca si lasa-te de agatat fraieri pe internet Posted Image

#9
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
apropos de cursurile astea unde se prezinta o gramada de chestii faine , banale dar faine , interesante si faine , etc , modele de afaceri . . .
din pacate, singurii pe care i-am vazut ca au succes cu aceste cursuri sunt cei care , la un moment dat, participand la un curs , s-au apucat si ei de asa ceva :D

Iar in final, unii "traineri" singuri recunosc , scoateti o carte cum am scos eu si aia e , faceti bani in felul asta .

#10
casablanca1000

casablanca1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,157
  • Înscris: 25.08.2011
Mai nou mi-au sarit in ochi un anume tip de text cu care niste plavani spameaza la greu site-urile  evz.ro si capital.ro si anume:

Cea mai buna oferta de lucru! Din ce in ce mai multi oameni lucreaza cu noi si sunt extrem de multumiti! NU este necesara niciun fel de experienta! Oferim curs gratuit si complet de instruire de la zero! Selectam urgent dezvoltatori de proiect pentru piata nationala si mondiala. Plata castigurilor realizate este garantata prin contract legal. Se lucreaza part-time (in timpul liber) sau full-time, la alegere. Cerem seriozitate maxima si dorinta de a invata ceva absolut nou si de viitor. Va oferim alte detalii dupa ce trimiteti textul ”Info” la adresa de email: [email protected]

Asta e cel mai nou (si enervant) model de tzeapa. Nu mai poti sa citesti niste comentarii pertinente la diverse articole ca dai de disperatii astia.

Intai am crezut ca trebuie sa fie iar vorba de cretinii aia cu FOREX-ul insa tzeapa asta cica functioneaza altfel: fraierul care pune botul si trimite textul Info la adresa spamerului va fi rugat sa cumpere cursul asa-zis gratuit - care habar n-am ce contine, probabil e doar o foaie cu un singur rand "ai luat tzeapa, da-o mai departe ca sa-ti recuperezi banii"  Posted Image. Ideea e ca e un curs gratuit pe bani, LOL. Dupa care aia care au luat tzeapa spameaza ca inecatii ca sa gaseasca alti prosti ca ei. Vai, ce i-as da cap in cap pe toti, ca pe ouale de Pasti Posted Image

#11
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006
Cursurile de antreprenoriat sunt cea mai mare teapa..

Cel mai bine este sa stai pe langa cineva care are o afacere si sa-l ajuti sa-si administeaze afacerea sau s-o dezvolte si asa ai ocazia sa cunosti persoane cu care vei interactiona atunci cand vei avea afacerea ta si ti creezi si o reputatie.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate