Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 

LG G4

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
6348 replies to this topic

#5995
tmihai20

tmihai20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,142
  • Înscris: 11.12.2007
@menes662000: trimite-l în service dacă poți, s-ar putea să nu fie doar bateria; nu contează dacă țin telefonul mai mult, de obicei s-au mișcat repede băieții din service-ul autorizat
@christian74: telefonul detectează alte rețele WiFi sau problema e doar cu rețeaua personală? Pentru că G4 are LED de notificări, nu pentru a arăta dacă e conectat la WiFi sau nu.

#5996
christian74

christian74

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 18.04.2009
Nu de

View Posttmihai20, on 29 iunie 2017 - 16:35, said:

@menes662000: trimite-l ĂŽn service dacă poți, s-ar putea să nu fie doar bateria; nu contează dacă țin telefonul mai mult, de obicei s-au mișcat repede băieții din service-ul autorizat
@christian74: telefonul detectează alte rețele WiFi sau problema e doar cu rețeaua personală? Pentru că G4 are LED de notificări, nu pentru a arăta dacă e conectat la WiFi sau nu.
nu detecteaza nici o retea.nu merge nici macar iconița de wifi.licareste incontinuu.
Sunt pe you tube o multime cu aceasta problema.

#5997
tmihai20

tmihai20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,142
  • Înscris: 11.12.2007

View Postchristian74, on 29 iunie 2017 - 22:08, said:

Nu denu detecteaza nici o retea.nu merge nici macar iconița de wifi.licareste incontinuu.
Sunt pe you tube o multime cu aceasta problema.
Dacă un reset nu rezolvă problema, în service cu el.

#5998
valitudor

valitudor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,924
  • Înscris: 18.10.2003
In sfaarsit am scapat de garantie si mi-am deblocat bootloader-ul.
Ce viata minunata cu root, xposed, tweaksbox, etc... Posted Image

Edited by valitudor, 30 June 2017 - 13:33.


#5999
tmihai20

tmihai20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,142
  • Înscris: 11.12.2007
Doar până vine Nougat. Din ce am citit pe net, Xposed nu va mai apare pe Nougat sau Android O.

#6000
dannek

dannek

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,463
  • Înscris: 17.05.2004

View Postvalitudor, on 30 iunie 2017 - 13:32, said:

In sfaarsit am scapat de garantie si mi-am deblocat bootloader-ul.
Ce viata minunata cu root, xposed, tweaksbox, etc... Posted Image
Cum ai deblocat da o sursa de inspiratie

#6001
Giulik

Giulik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 28.06.2014
Salut,

As dori sa stiu daca sunt printre noi oameni care u service GSM si au incercat sau stiu din experienta daca piesele de pe Lg G4 se potrivesc pe un Lg G3. Le`am studiat un pic "interioriul" si am vazut ca placile de baza a celor 2 telefoane sunt similare. Ma bate gandul sa pun camera de pe G4 pe un G3 , difuzorul , casca si poate si microfonul.
Avand in vedere ca G4`ul meu nu mai este in viata si nu nu prea mai am ce face cu el. Ultima varianta ar fi sa il vand pe piese.

Ma puteti ajuta cu informatia asta ?

#6002
tmihai20

tmihai20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,142
  • Înscris: 11.12.2007

View PostGiulik, on 30 iunie 2017 - 20:44, said:

Salut,

As dori sa stiu daca sunt printre noi oameni care u service GSM si au incercat sau stiu din experienta daca piesele de pe Lg G4 se potrivesc pe un Lg G3. Le`am studiat un pic "interioriul" si am vazut ca placile de baza a celor 2 telefoane sunt similare. Ma bate gandul sa pun camera de pe G4 pe un G3 , difuzorul , casca si poate si microfonul.
Avand in vedere ca G4`ul meu nu mai este in viata si nu nu prea mai am ce face cu el. Ultima varianta ar fi sa il vand pe piese.

Ma puteti ajuta cu informatia asta ?

Ai putea să cauți video-uri de reparație pentru ambele. Nu cred că va fi așa ușor dacă vei afla. Telefoanele sunt făcute să fie cât mai diferite din punct de vedere al pieselor interne. Cred că în cel mai bun caz ai putea să folosești piese de la telefoane care au același chipset.

@dannek: deblocarea se poate face doar pentru varianta internațională H815 pe site-ul oficial LG.

#6003
valitudor

valitudor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,924
  • Înscris: 18.10.2003

View Postdannek, on 30 iunie 2017 - 20:17, said:

Cum ai deblocat da o sursa de inspiratie

Prin metoda oficiala, care duce la pierderea garantiei. Insa cum mai aveam doar cateva zile de garantie, am renuntat la ele..
Site-ul oficial LG.

#6004
Giulik

Giulik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 28.06.2014

View Posttmihai20, on 30 iunie 2017 - 21:16, said:



Ai putea să cauți video-uri de reparație pentru ambele. Nu cred că va fi așa ușor dacă vei afla. Telefoanele sunt făcute să fie cĂąt mai diferite din punct de vedere al pieselor interne. Cred că Ăźn cel mai bun caz ai putea să folosești piese de la telefoane care au același chipset.

@dannek: deblocarea se poate face doar pentru varianta internațională H815 pe site-ul oficial LG.


Am urmărit videoclipuri de la Jerry Riggeverything și de acolo mi'a venit și ideea. Am văzut că placa de baza a celor 2, g3 și g4 sunt aproape identice. Și camera, difuzorul au același sistem de plug in.

Dar aștept o părere de la cineva care a încercat asta, pt că eu folosesc g3 zi de zi și nu as dori să îl stric.

Dar mi'ai dat o idee și o să verific dacă chipsetul de pe g3 suporta camerele de pe G4. Mulțumesc

#6005
Giulik

Giulik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 28.06.2014
Revin dupa un research ale chipset`ului SD 801 si 808, si am ajuns la teoria ca piese de pe Lg G4 ar fi suportate de catre LG G3, in teorie asta. In practica, cred ca o sa ma risc , chiar daca o sa ajung sa folosesc vechiul tel al mamei, Nokia C1 Posted Image)
O sa fac asta de dragul curiozitatii mele si poate mai ajuta si pe altcineva. Dar inainte o sa mai fac un research asupra softului si daca trebuie ca aplicatia de camere de la LG G4 sa o import pe LG G3.

O sa va tin la curent daca reusesc ceva Posted Image si mai jos aveti specificatiile celor 2 chipset`uri de pe cele 2 tel : G4 si G3

https://www.qualcomm...sors/comparison

Edited by Giulik, 02 July 2017 - 18:08.


#6006
coste01

coste01

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 31.08.2015
Mult noroc! A patit cineva sa-i ramana jumatate de ecran negru cand primeste un apel? jumatatea de jos nu se vedea, doar butoanele

#6007
valitudor

valitudor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,924
  • Înscris: 18.10.2003
Asta n-am pățit, însă am rămas cu jumătate de ecran stânga - dreapta până am încheiat apelul.

#6008
samurai_jack

samurai_jack

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 10.03.2008
Salutare oameni buni!  Aveți idee dacă display-ul este lipit de rama exterioară?  As vrea sa schimb rama care a suferit câteva lovituri, și nu găsesc decât împreună cu display. Mulțam fain!

#6009
valitudor

valitudor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,924
  • Înscris: 18.10.2003
E doar cu display

#6010
samurai_jack

samurai_jack

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 10.03.2008
Mmmmm....nasol... Mulțumesc de info!

#6011
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,192
  • Înscris: 22.03.2008
Cat ar costa rama cu dispay-ul. Si eu l-am facut putin "edge" sus in colt. Ma uit la el si chiar îmi pare rau ca nu am avut deloc grija de el.

#6012
samurai_jack

samurai_jack

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 10.03.2008
Eu am găsit pe olx, din dezmembrari în jur de 150-200 lei. Dar nu știi cât de ok sunt, lovite sau nu, sau cu display ok. Mai este varianta eBay sau aliexpress în jur de 30-40$.Pana sa ma hotărăsc și eu am ales varianta să-i pun un bumper de aluminiu,dar nu mai simt telefonul asa subțire, și pare mult mai butucanos... Dar la cat de ghinionist sunt, prefer asa.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate