Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

LG G4

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
6348 replies to this topic

#6031
andrey_96

andrey_96

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 28.02.2012

View Postvasileo, on 28 iulie 2017 - 14:40, said:

Al meu are SN 506, încă functioneaza, sper sa ma mai tina măcar juma de an...
Din păcate nu cred ca ai sanse sa mai vinzi un astfel de telefon, ca m-ar bate gândul sa scap de el inainte sa cedeze.

am si eu unu` tot la fel, si eu l-as vinde,dar nu prea se inghesuie lumea....

#6032
wolfmanro

wolfmanro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 04.02.2012
30 minute, schimbat placa de baza cu una fabricata pe 12 iunie 2017, schimbat display pentru image retention, schimbat vibrator ca era slab si schimbat cablul de la charger pentru ca era busit. ESD rocks. Again.

Edited by wolfmanro, 29 July 2017 - 21:07.


#6033
vasileo

vasileo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 29.10.2008
La cine ai garantie? Ai și certificat, sau doar factura?

#6034
wolfmanro

wolfmanro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 04.02.2012

View Postvasileo, on 29 iulie 2017 - 21:11, said:

La cine ai garantie? Ai și certificat, sau doar factura?

Certificatul e de la Orange, dar n-au comentat cei de la ESD.

#6035
andreas07

andreas07

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 09.12.2006
Pe cand Android 7 pentru LG G4 aveti idee !?

#6036
tmihai20

tmihai20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,142
  • Înscris: 11.12.2007
Suntem relativ în grafic. Mă aștept ca în vreo 2 săptămâni să apară un kdz de Europa și apoi să înceapă să apară OTA. M-am mirat că a apărut prin Polonia OTA-ul la niște băieți atât de devreme (a fost un test).

#6037
Loading501

Loading501

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 78
  • Înscris: 15.07.2017
Puteti recomanda o husa buna si subtire si o folie de sticla?

#6038
LucianManoloiu

LucianManoloiu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 09.01.2015
https://lerato.ro/ca....html?search=Lg g4

https://lerato.ro/fo....html?search=Lg g4 Asta le am eu si sunt foarte bune. Chiar dacă husa nu e atât de subtire, merita pentru protectie deplina. Am foarte multe huse (subtiri si mai groase) si niciuna nu este ca asta. Cele subtiri sunt foarte sensibile si se sparg repede.

Edited by LucianManoloiu, 03 August 2017 - 19:28.


#6039
Loading501

Loading501

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 78
  • Înscris: 15.07.2017
Multumesc frumos.

#6040
tmihai20

tmihai20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,142
  • Înscris: 11.12.2007
Am mai văzut huse de genul respectiv. Chiar dacă oferă protecție fac telefonul urât. Eu am doar un bumper case de prin China și e suficient (pe capacul de piele). Mai am o husă Ringke transparentă, dar nu-mi place capacul de plastic deloc.

#6041
vasileo

vasileo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 29.10.2008
Eu o am pe asta https://www.mobiledi...t2s2z2r2x2.html
Este mai groasă dar sunt foarte multumit.

#6042
Loading501

Loading501

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 78
  • Înscris: 15.07.2017
Prea groase totusi. As vrea sa ramana la forma lui..sa se pastreze de murdarii si zgarieturi. De prefarat ceva din silicon.

#6043
LucianManoloiu

LucianManoloiu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 09.01.2015
https://catmobile.ro...ransparent.html

O am si pe asta care este chiar Slim.

Edited by LucianManoloiu, 03 August 2017 - 23:33.


#6044
Loading501

Loading501

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 78
  • Înscris: 15.07.2017
Asta e perfecta.merci.

#6045
bastian_no1

bastian_no1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 01.11.2010
Salut, sunt un posesor de LG G4 Vodafone UK (decodat) si am o problema pe care am mai avut-o la un LG L5 II si la un Samsung S2, anume volumul din casca a scazut si cu greu mai aud interlocutorul in timpul apelului.
Inca nu i-am dat o resetare generala sa vad daca isi revine, astept Nougat si dupa il curat.

Pe LGul vechi schimbam de pe 3G pe 2G si dupa de pe 2G pe 3G si-si revenea. La S2 am incercat cu un cod secret sa modific parametrii din setarile tel dar nu am reusit.

In afara de baterie care se descarca mai repede decat la inceput (acum 1 an si jumate) si si de faptul ca se incalzeste cateodata nu am nimic ce sa-i reprosez, oricum am alta noua de rezerva.  Aplicatiile Vodafone le-am dezactivat, am ramas doar cu una de-a lor, probabil o sa-i pun un soft curat de G4 (H815) oricum nu mai e in garantie.

Ce ma sfatuiti sa fac, a mai avut cineva problema asta ? Si care dintre KDZuri ar fi cel mai stabil, ceva curat fara bloatware ?
Va multumesc anticipat.

#6046
ciprian1609

ciprian1609

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 05.02.2010

View Postbastian_no1, on 07 august 2017 - 18:08, said:

Salut, sunt un posesor de LG G4 Vodafone UK (decodat) si am o problema pe care am mai avut-o la un LG L5 II si la un Samsung S2, anume volumul din casca a scazut si cu greu mai aud interlocutorul in timpul apelului.
Inca nu i-am dat o resetare generala sa vad daca isi revine, astept Nougat si dupa il curat.

Pe LGul vechi schimbam de pe 3G pe 2G si dupa de pe 2G pe 3G si-si revenea. La S2 am incercat cu un cod secret sa modific parametrii din setarile tel dar nu am reusit.

In afara de baterie care se descarca mai repede decat la inceput (acum 1 an si jumate) si si de faptul ca se incalzeste cateodata nu am nimic ce sa-i reprosez, oricum am alta noua de rezerva.  Aplicatiile Vodafone le-am dezactivat, am ramas doar cu una de-a lor, probabil o sa-i pun un soft curat de G4 (H815) oricum nu mai e in garantie.

Ce ma sfatuiti sa fac, a mai avut cineva problema asta ? Si care dintre KDZuri ar fi cel mai stabil, ceva curat fara bloatware ?
Va multumesc anticipat.

Eu iti recomand sa debloci bootloader-ul si sa instalezi imperium rom de pe xda.

Developerul tine romul la zi dupa ultimele kdz-uri aparute pt LG G4 H815.

Keenelul este si el schimbat.

Eu folosesc acest rom si nu mai probleme de incazire excesiva. Totodata s-a redus si image retention. Am instalat blue image fix si am scapat de tot de problema asta.

Bateria tine demential fata de romul stock ce il aveam anterior. Bloatwerul este scos total.

Instalarea se face cu aroma-install si ai posibilitatea sa iti alegi singur ce aplicatii preinstalate vei avea.

Bafta!

#6047
razvan_u

razvan_u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 12.04.2008
Stie cineva daca modelul dual sim este compatibil cu 4G (38) de la Digi.

Pe internet am gasit cand banda 38 cand banda 39.

Multumesc

Edited by razvan_u, 10 August 2017 - 17:40.


#6048
dragos93

dragos93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 06.02.2008
Nougat is here, pentru cei cu varianta H815 si bootloader unlocked. Have fun Posted Image .

https://forum.xda-de...nougat-t3660032

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate