Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 

Nu sunt cunoscuti si totusi e buna piesa!

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
Humanitas

Humanitas

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.01.2015
2 baieti din Iasi Petrow si Tactyl au lansat zilele astea o melodie numita "Bass^2".Cei drept baieti nu sunt asa de cunoscuti dar totusi fac muzica buna.Dc?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/CWnCRUh_zAw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,880
  • Înscris: 25.01.2007
E faina,  păcat ca s-a băgat acolo unul care cântă niște versuri imbecile...

#3
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
tu zici ca fac muzica buna?

#4
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,738
  • Înscris: 28.12.2008

Quote

Cei drept baieti nu sunt asa de cunoscuti dar totusi fac muzica buna

Semnat: nimeni.

#5
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Da´ melodia unde e, ca de recitat aud ca recita niste versuri anoste,....
Rime albe?
Puteau sa mearga undeva in parc sa recite, in liniste, ca sa intelegem ce zic, ca aici era cam zgomot, lalaiau ceva in spate,

Edited by myshyk, 12 January 2015 - 21:05.


#6
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,339
  • Înscris: 24.05.2010
Nu stiu, eu prefer rap-ul social... asta seamana a bit d-ala de 15 ani... nu ma atrage cu nimic... chestiile astea cu eu sunt smecher, eu sunt bun dar nu ma vrea nimeni s-au cam fumat... melodia in sine e buna... nu prea isi are rostul bass-ul excesiv in rap... e de pus acolo in alea nspe mii de melodii de genul...


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/J5luey2Xz_Q?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Asta e o melodie care iese singura in fata, insa trebuie sa citesti niste carti ca sa faci asa ceva si ca sa intelegi cu adevarat asa ceva

Baietii astia nu traiesc melodia, m-am uitat si pe canalul ala si e un negativ si versurile spune la un microfon.... nu e o melodie

Edited by MooF2010, 12 January 2015 - 21:08.


#7
Nazmi

Nazmi

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 08.08.2014
Doar negativul e dragut.

Na piesa aici...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/8sRg8bcflgM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Cam necunoscuti ei dar Posted Image

#8
Humanitas

Humanitas

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.01.2015
Vareu sa va spun ca sunt multi care fac treaba buna in zona asta urbana si totusi ... pentru ca nu au o casa de discuri? sau pt. ca baietii nu sunt din Bucuresti.Mie imi place piesa pararea mea,gustul meu si de aceea am deschis un topic ca nu numai ei sunt ... sunt o multime. Apar in fata numai Connecte`r / Alex Velea / mai nou Pepe canta manele ... sunt persoane care stau in studio si fac muzica si repeta si muncesc si cand scot o piesa are putine vizualizari.

#9
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014

View PostHumanitas, on 12 ianuarie 2015 - 21:14, said:

Vareu sa va spun ca sunt multi care fac treaba buna in zona asta urbana si totusi ... pentru ca nu au o casa de discuri? sau pt. ca baietii nu sunt din Bucuresti.Mie imi place piesa pararea mea,gustul meu si de aceea am deschis un topic ca nu numai ei sunt ... sunt o multime. Apar in fata numai Connecte`r / Alex Velea / mai nou Pepe canta manele ... sunt persoane care stau in studio si fac muzica si repeta si muncesc si cand scot o piesa are putine vizualizari.

Hai ma, da-i cu flit! Ti-e ciuda ca nu iti inghitim piesa? Stim ca tu esti unu din aia care o canta. Nu te mai da obiectiv ca nu-ti iese.

Edited by Serafim606, 12 January 2015 - 21:19.


#10
Humanitas

Humanitas

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.01.2015
Nu sunt unul din ei sunt un prieten de-a lor. Si nu ma intereseaza daca ighiti tu piesa sau nu, eu am pus o intrebare care acopera mai multe categorii.Melodia este un exemplu pentru asa avea un argument mai bun, indiferent ca iti place sau nu piesa.

Edited by Humanitas, 12 January 2015 - 21:23.


#11
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,673
  • Înscris: 05.02.2012

View PostHumanitas, on 12 ianuarie 2015 - 21:23, said:

Melodia este un exemplu pentru asa avea un argument mai bun, indiferent ca iti place sau nu piesa.

What ?

Quote

dar totusi fac muzica buna.Dc?
Sti cum e, si prostul gust, tot un gust e :) .

#12
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014
Ai intrebat de ce fac muzica buna chiar daca nu-s cunoscuti. Pai deschide dracu ochii! Nu fac muzica buna. E acelasi comercial ca la radio, dar sub alta forma.
Ca sa intrebi "de ce?", mai intai aia 2 tre sa invete sa cante, nu sa citeasca de pe foaie.

Edited by Serafim606, 12 January 2015 - 21:26.


#13
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,401
  • Înscris: 01.12.2001
Sniper ft Sexion d'Assault - Blood Diamondz (audi…: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/WkjUEXNfTpA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Citeste unu un text pe o alta melodie

Niste hoti ;))

#14
JesusInDaHood

JesusInDaHood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,072
  • Înscris: 30.06.2013
E ca si cum Mafia ar fi facut o piesa cu Loredana, adica de super cacat. Wait...
Te-ai prins, nu? Tu care din ei esti? Petrol sau Tactil?

#15
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011

Quote

Citeste unu un text pe o alta melodie
Niste hoti  Posted Image
Posted Image Posted Image Posted Image

#16
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,401
  • Înscris: 01.12.2001

View PostHumanitas, on 12 ianuarie 2015 - 20:51, said:

2 baieti din Iasi Petrow si Tactyl au lansat zilele astea o melodie numita "Bass^2".Cei drept baieti nu sunt asa de cunoscuti dar totusi fac muzica buna.Dc?
Astia 2 baieti inca nu au auzit de Shazam sau SoundHound?
Sa citeasca un text poate oricine si sa-l mixeze pe o piesa a altuia. Ii trebuie doar un microfon, un pc si sa fie fara minte.
;)

#17
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,055
  • Înscris: 10.09.2005
Zi-le să își facă și ei negativul original, așa nu vor avea succes. Sau ma rog, cine știe, și La Familia s-a lansat cu o piesa furată de la 2Pac.

#18
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,731
  • Înscris: 10.11.2013
Poate ca ar trebui sa se promoveze dupa ce lucreaza mai mult :).
Nu-i usor sa poti face muzica in conditii profesioniste..

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate