Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Windows XP si AMD Athlon - incompatibili???

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
12 replies to this topic

#1
bobo

bobo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 01.09.2002
Salut!

Vreau sa instalez XP Home Ed, dar am auzit ceva de genul ca XP-ul are probleme cu AMD Athlon si Geforce 2.

Ce stiti despre acesata??

Multumesc pentru raspuns!

#2
bibicu

bibicu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,341
  • Înscris: 28.11.2001
Ai avut probleme la instalare?

#3
TheNTmAx

TheNTmAx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 21.09.2002
sau lasa e problema veche...erau ceva chestii la tunderbird dar au fost rezolvate
daca ai macar 256Mb ram baga mare!!!!

#4
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
Ia XP Pro si nu vei avea probleme! Merge bine cu peste 256 Mb, asa cum spune si TheNTmAx!

#5
andrei_traznitu

andrei_traznitu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 07.12.2001
Eu am Athlon si Geforce 2 si Win Xp PRo (256 MB RAM) si nu am intalnit nici o problema cu cele 2 componente nici la instalare nici in timpul utilizarii...asa ca nu are nici o problema

#6
surfer

surfer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 18.12.2001

Quote

sau lasa e problema veche...erau ceva chestii la tunderbird dar au fost rezolvate
eu am avut si tbird  si xp pro si nu am avut nici un fel de probleme..in orice caz ai sistemul mai tare decat al meu; so give it a go  :cool:

#7
ram

ram

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,411
  • Înscris: 22.01.2002
Si eu am probleme la instalarea XP-ului pe Athlon Thund., GeForce 2MX200, 128 RAM, Tastatura si mouse A4 Tech pe PS2 (aici sa fie "buba"?!), Tuner 3 DaeMon. Xp-ul se blocheaza dupa ce verifica tastatura. Vad ca nimeni nu a putut da pina acuma nici un raspuns exact la problema asta, si e o problema destul de serioasa !

#8
bibicu

bibicu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,341
  • Înscris: 28.11.2001
Daca suspectezi tastatura sau mouse-ul, schimba-le (macar temporar, de la un prieten) sa vezi daca mai face probleme.

#9
taifi

taifi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 06.07.2002
lume pana acum nu am auzit asa ceva...pentru ca nimeni nu mi-a spus de asemenea probleme pentru nu avut probleme...si am discutat cu niste prietenii despre asta...care sa zicem ca nu sunt "targa" si daca s-a ajuns la concluzia ca daca ai drivere pentru tot...totul` merge
asa ca....vedeti ce faceti....bafta

#10
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002
mare prostie. nu e nici o legatura....sau cel putin nu mai e.....cec bug-uri au fost au fost rezolvate imediat.

#11
bobo

bobo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 01.09.2002
OFF TOPIC:

Ok, instalarea a mers PERFECT!!!

Acum sistemul meu merege mult mai bine dacat sub sistemul de operare Win98 ( win98 este un sistem de operare???  :nu:  )  :D:

#12
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002
nu, este interfata.
xp, 2000 sunt sisteme. parca.

#13
surfer

surfer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 18.12.2001

Quote

nu, este interfata.
xp, 2000 sunt sisteme. parca.
topic-ul devine promitator  :drac: ; insa am observat in ultimul timp o puternica antipatie fata de win98SE si de posibilitatile lui limitate de multitasking ( asta daca le are... :drac: ); probabil ca o sa dispara incetul cu incetul...........sistemul adica.....

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate