Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto
 Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 

Mail Yahoo spart? Coincidenta sau ce poate fi?

- - - - -
  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#37
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,738
  • Înscris: 06.10.2012
Mess nu mai folosesc, cred ca de 2 luni, nici nu am intrat macar de curiozitate.
Culmea e ca spamurile erau toate, si in perioada mentionata intre 8 si 26 dec...
Ce erau disparute, erau mailurile din Inbox si din Sent, a si din Trash.

Sunt cu ochii pe importuri, vad ca s-a inceput importarea cu discutiile din yahoo mess de la Adam si Eva...ce ma intereseaza pe mine, se pare ca inca nu......

#38
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,497
  • Înscris: 13.10.2010
Mai dai un avertisment, o suspendare, un ban si uite asa trece timpul...Posted Image

#39
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,738
  • Înscris: 06.10.2012
Nu e nevoie sa suspend pe nimeni, cica trebuie sa fim mai buni de Craciun.Posted Image

S-au importat, insa speranta mea s-a dus pe apa sambetei: ma asteptam sa apara si mailurile astea disparute, dat tot asa, s-au importat de la momentul zero pana pe 8 dec, 2014, apoi a sarit la data de azi, mai exact in seara asta, fix ce v-am pus si voua in printscreen.

Zilele alea inainte de 19 dec cand am intrat in vacanta, primisem multe e-mailuri cu situatii care trebuiau sa fie gata pe 5 ian, de luni voiam sa ma apuc de treaba, ca sa fie alea gata. Iaca, belea. Posted Image

#40
Nazmi

Nazmi

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 08.08.2014
Sa le retrimita.

#41
torex

torex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 04.02.2007

View Post-Diana-, on 26 decembrie 2014 - 20:00, said:

M-am uitat acum in yahoo mail si am observat ca mi-au disparut toate e-mailurile de azi pana pe 8 dec. Aveam cateva sute din 8 dec pana azi, e un email pe care il folosesc atat personal cat si pt job, cat si pt alte aberatii, fiind un email care are cel putin 10 ani.
Ultima oara cand am verificat e-mailul de yahoo a fost acum cca 3-4 ore, mi-a trimis sor-mea un filmulet cu fi-su, toate e-mailurile erau la locul lor.
Cand ma uit acum, mailurile lipsa si Trash golit.
Ce poate fi? Mai naspa e ca aveam foarte multe documente de la munca...foarte multe...

Mi-am schimbat acum parola. Mai ziceti si voi ce sa fac si ce naiba credeti ca e?

Eu am patit asa luna trecuta. Adica lipseau toate mailurile. Dupa vreo cateva zile si-a revenit si acum, de vreo 3 zile din nou aceeasi problema. Astept sa isi revina. Cred ca este o problema de la Yahoo! .

#42
whitewizard

whitewizard

    Softpedist pana la moarte!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,070
  • Înscris: 07.05.2006

View Post-Diana-, on 26 decembrie 2014 - 20:00, said:

M-am uitat acum in yahoo mail si am observat ca mi-au disparut toate e-mailurile de azi pana pe 8 dec. Aveam cateva sute din 8 dec pana azi, e un email pe care il folosesc atat personal cat si pt job, cat si pt alte aberatii, fiind un email care are cel putin 10 ani.
Ultima oara cand am verificat e-mailul de yahoo a fost acum cca 3-4 ore, mi-a trimis sor-mea un filmulet cu fi-su, toate e-mailurile erau la locul lor.
Cand ma uit acum, mailurile lipsa si Trash golit.
Ce poate fi? Mai naspa e ca aveam foarte multe documente de la munca...foarte multe...

Mi-am schimbat acum parola. Mai ziceti si voi ce sa fac si ce naiba credeti ca e?
Vezi sa nu fi bifat si optiunea sa sterga mesajele mai vechi.
In alta ordine de idei,schimba parola,cu device legat telefon,alt email...etc.
Si nu mai da sa tina minte respectivul brownser,parola ta.
Ei oricum sunt atacati pe servere de hackeri,dar nu o recunosc.

Edited by whitewizard, 27 December 2014 - 00:03.


#43
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,738
  • Înscris: 06.10.2012

View Posttorex, on 26 decembrie 2014 - 23:52, said:


Eu am patit asa luna trecuta. Adica lipseau toate mailurile. Dupa vreo cateva zile si-a revenit si acum, de vreo 3 zile din nou aceeasi problema. Astept sa isi revina. Cred ca este o problema de la Yahoo! .

Torex, adica ti-au reaparut si e-mailurile disparute?

View Postwhitewizard, on 26 decembrie 2014 - 23:59, said:

Vezi sa nu fi bifat si optiunea sa sterga mesajele mai vechi.


Nu am bifat sa stearga nimic.
Mi-a importat ca fapt divers, 3870 de pagini din yahoo, acum naiba mai stie ce si cum, daca-s toate ori ba, nici nu mai conteaza...le-am dat e-mail de dimineata colegilor sa imi retrimita documentele, acum sper doar sa nu zica aia ca-s eu nebuna si ca le cer aiurea, inca o data. :)

#44
torex

torex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 04.02.2007

View Post-Diana-, on 27 decembrie 2014 - 12:47, said:


Torex, adica ti-au reaparut si e-mailurile disparute?



Nu am bifat sa stearga nimic.
Mi-a importat ca fapt divers, 3870 de pagini din yahoo, acum naiba mai stie ce si cum, daca-s toate ori ba, nici nu mai conteaza...le-am dat e-mail de dimineata colegilor sa imi retrimita documentele, acum sper doar sa nu zica aia ca-s eu nebuna si ca le cer aiurea, inca o data. Posted Image
Da, Diana. La un moment dat a aparut inbox-ul exact cum era inainte, cu toate mailurile citite/necitie, etc. Asta astept si acum, sa isi revina, pentru ca la mine e deja a doua oara cand se intampla asta si de aia nu sunt foarte agitat :D

#45
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,738
  • Înscris: 06.10.2012
Eu sunt semi-agitata. Posted Image
Nu de alta, dar am trimis mail colegilor cu sefu` in CC si nu da prea bine pe sticla ca nu mai am e-mailurile cu documentele.

Astept atunci cu interes sa reapara, daca zici tu...:)

#46
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View Post-Diana-, on 27 decembrie 2014 - 15:37, said:

nu da prea bine pe sticla ca nu mai am e-mailurile cu documentele.

Din ce ai spus inteleg ca e o situatie cunoscuta si acceptata, nu un moft al tau ca insisti sa folosesti mailul yahoo ci pur si simplu nu ti s-a pus altul la dispozitie.

Atunci nu au de ce sa se plinga, vor un serviciu mai bun sa plateasca pentru un serviciu mai bun, sa faca backup-uri, etc.

#47
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,738
  • Înscris: 06.10.2012
Tu ai dreptate, dar stii cum e omul, da vina pe ce crede el, mai ales cand nu e in domeniu.
Acum, mna, nu-s niste doc. care nu se pot recupera, mai ales ca-s trimise de colegi, cu bunavointa se recupereaza. Mai naspa e ca nimeni nu citeste e-mailul se pare, in perioada asta, niciun feedback pana acum.

#48
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,738
  • Înscris: 06.10.2012
Dupa lupte seculare care au durat 2 zile, mi-au reaparut toate emailurile disparute. :)

#49
Maneleist

Maneleist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 11.07.2009
Va salut, am o problema care cred eu ca unii din noi chiar ne lovim de acest caz. Am tot cautat sa pun aceasta problema in categoria potrivita a subiectului meu dar nu am gasit. Intrebarea mea este: Poate cineva sa-mi spuna de ce nu ma pot loga la messenger pe orice dispozitiv? merge doar pe PC-uri si pe Laptop-uri. Pe Tablete cu iOs sau cu Android dar si pe Telefoanele mobile nu ma pot conecta. acum spre exemplu am un iPhone 4S. Va rog ajutati-ma. Vreau sa mentionez ca cu un alt cont de Messenger ma pot loga.

Attached Files



#50
Retardel

Retardel

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 12.01.2015

View PostManeleist, on 11 ianuarie 2015 - 23:30, said:

Va salut, am o problema care cred eu ca unii din noi chiar ne lovim de acest caz. Am tot cautat sa pun aceasta problema in categoria potrivita a subiectului meu dar nu am gasit. Intrebarea mea este: Poate cineva sa-mi spuna de ce nu ma pot loga la messenger pe orice dispozitiv? merge doar pe PC-uri si pe Laptop-uri. Pe Tablete cu iOs sau cu Android dar si pe Telefoanele mobile nu ma pot conecta. acum spre exemplu am un iPhone 4S. Va rog ajutati-ma. Vreau sa mentionez ca cu un alt cont de Messenger ma pot loga.

Încearcă sa le furi celor de la Yahoo noul update pentru aplicația Messenger,  respectiv de la AppStore, îl au și nu vor sa ni-l dea.

#51
Maneleist

Maneleist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 11.07.2009
Wou, super ai fost tare. Sa fie de la update? Aștept si alte pareri

#52
whitewizard

whitewizard

    Softpedist pana la moarte!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,070
  • Înscris: 07.05.2006

View PostManeleist, on 11 ianuarie 2015 - 23:30, said:

Va salut, am o problema care cred eu ca unii din noi chiar ne lovim de acest caz. Am tot cautat sa pun aceasta problema in categoria potrivita a subiectului meu dar nu am gasit. Intrebarea mea este: Poate cineva sa-mi spuna de ce nu ma pot loga la messenger pe orice dispozitiv? merge doar pe PC-uri si pe Laptop-uri. Pe Tablete cu iOs sau cu Android dar si pe Telefoanele mobile nu ma pot conecta. acum spre exemplu am un iPhone 4S. Va rog ajutati-ma. Vreau sa mentionez ca cu un alt cont de Messenger ma pot loga.
Intra pe dispozitiv si alege optiunea , ai uitat parola,pune aceiasi parola si gata , functioneaza!

#53
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,738
  • Înscris: 06.10.2012
Nu stiu daca e de la parola, mie, pe vechiul telefon mereu imi dadea eroare conectarea pe yahoo.

#54
Maneleist

Maneleist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 11.07.2009
va salut.
Cum rezolvam problema cu autentificare de Messenger pe dispozitivele cu sistem de operare iOs?

Attached Files



Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate