Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

transport

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
lowriderl

lowriderl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.02.2010
Salutari!

         Am o mica problema. Nu sunt din Bucuresti, dar merg la cineva in Rahova, zona cap. Ilina. Pe 1 martie la 4:30 dimineata trebuie sa fiu in aeroportul otopeni. Ce optiuni de transport as avea la acea ora si avantajoase dpdv financiar. Va multumesc!

#2
emillian

emillian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,041
  • Înscris: 06.11.2006
- pai la acea ora nu prea ai optiuni decat taxi-ul (trenul din gara de nord din cate am inteles primul este pe la ora 6)

#3
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,501
  • Înscris: 19.04.2009
singura optiune este taxiul sau o cunostinta care te poate duce.
pe zi ar mai fi fost autobuze, tren...

#4
puty11

puty11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 14.03.2008
Ai putea sa pierzi vremea prin aeroport la o cafea cam o ora pana cand incepe sa circule Expresul 783: http://www.ratbnav.ro/#783.2.P. Iti cumperi o cartela speciala pt linia expres. Mergi cu expresul pana la Piata Victoriei. Acolo te bagi la metrou. Si aici iti cumperi o cartela. Mergi cu metroul pana la Eroilor. La Eroilor iesi spre iesirea dinspre Spitalul Universitar (nu spre Opera) si cauti chioscul cu bilete daca nu ti-ai luat cumva de la chioscul din aeroport, odata cu cartela. Traversezi  si astepti in statie un troleu care merge in Rahova.
Cei care stiu precis ar putea sa-ti indice care e numarul lui, eu nu stiu sigur. Daca nu se gaseste nimeni sa-ti raspunda aici cu ce troleu ajungi in Rahova, stai linistit/a ca intrebi acolo tipa de la chioscul de bilete sau chiar lumea din statie.
Te vei descurca cu siguranta! Succes!

#5
marr

marr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,200
  • Înscris: 13.07.2005

View Postputy11, on 21st February 2010, 12:51, said:

Ai putea sa pierzi vremea prin aeroport la o cafea cam o ora pana cand incepe sa circule Expresul 783: .....

Excelenta descrierea traseului , DAR, problema era sa ajunga in aeroport la o cafea la ora 4:30 AM !!! !

Adica traseul in sens invers ....

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate