Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

transport

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
lowriderl

lowriderl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.02.2010
Salutari!

         Am o mica problema. Nu sunt din Bucuresti, dar merg la cineva in Rahova, zona cap. Ilina. Pe 1 martie la 4:30 dimineata trebuie sa fiu in aeroportul otopeni. Ce optiuni de transport as avea la acea ora si avantajoase dpdv financiar. Va multumesc!

#2
emillian

emillian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,041
  • Înscris: 06.11.2006
- pai la acea ora nu prea ai optiuni decat taxi-ul (trenul din gara de nord din cate am inteles primul este pe la ora 6)

#3
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
singura optiune este taxiul sau o cunostinta care te poate duce.
pe zi ar mai fi fost autobuze, tren...

#4
puty11

puty11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 14.03.2008
Ai putea sa pierzi vremea prin aeroport la o cafea cam o ora pana cand incepe sa circule Expresul 783: http://www.ratbnav.ro/#783.2.P. Iti cumperi o cartela speciala pt linia expres. Mergi cu expresul pana la Piata Victoriei. Acolo te bagi la metrou. Si aici iti cumperi o cartela. Mergi cu metroul pana la Eroilor. La Eroilor iesi spre iesirea dinspre Spitalul Universitar (nu spre Opera) si cauti chioscul cu bilete daca nu ti-ai luat cumva de la chioscul din aeroport, odata cu cartela. Traversezi  si astepti in statie un troleu care merge in Rahova.
Cei care stiu precis ar putea sa-ti indice care e numarul lui, eu nu stiu sigur. Daca nu se gaseste nimeni sa-ti raspunda aici cu ce troleu ajungi in Rahova, stai linistit/a ca intrebi acolo tipa de la chioscul de bilete sau chiar lumea din statie.
Te vei descurca cu siguranta! Succes!

#5
marr

marr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,193
  • Înscris: 13.07.2005

View Postputy11, on 21st February 2010, 12:51, said:

Ai putea sa pierzi vremea prin aeroport la o cafea cam o ora pana cand incepe sa circule Expresul 783: .....

Excelenta descrierea traseului , DAR, problema era sa ajunga in aeroport la o cafea la ora 4:30 AM !!! !

Adica traseul in sens invers ....

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate