Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Intrebare display Samsung

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
stteven

stteven

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 12.02.2022
Vreau sa-mi schimb displayul la un Samsung cu ecranul spart.
Un mare magazin are pe original cu 250 lei si copie cu 150 lei.
Daca il iau pe cel cu 150 lei o sa am vreun dezavantaj ?
Multumesc.

#2
Vlad17_

Vlad17_

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 29.09.2018
O copie de display se va vedea mult mai sters decat un display autentic. Aici depinde si de modelul tau de telefon, daca are tehnologie Amoled eu iti recomand sa il iei pe cel original. Atentie de unde il cumperi, un display autentic il vei gasi doar intr-un service autorizat, in cazul tau Esd Service, nu intr-un service de colt de bloc.

#3
Stecheru

Stecheru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 804
  • Înscris: 16.09.2007
La banii aia, nu-i schimba display-ul cu totul, ci doar sticla, cu conditia ca display-ul sa mai fie functional inainte de operatiune.

Sticla "neoriginala" se va sparge mai usor in viitor. Cea Samsung este la fel ca cea originala adica "Corning Gorilla Glass".

#4
Stecheru

Stecheru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 804
  • Înscris: 16.09.2007
Am vrut sa editez, dar in schimb mi-a bagat postarea de 2 ori. Am scris o prostie, Evident ca cea Samsung e "originala".

Edited by Stecheru, 13 February 2022 - 09:56.


#5
flrn_stnc

flrn_stnc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 19.04.2013
Salut. Anul trecut s a dus displayul la un j7. Am gasit original 300 lei,trebuia sa astept doua zile si copie 250 schimbare pe loc.Graba din mine alege schimbare pe loc.Intr adevar culori mai sterse.Problema cea mare a fost alta,dupa trei luni a murit subit noul display.Acum ma dau cu un telefon luat in rate de la digi.Trei rate plateam cu banii aruncati pe display.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate