Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 

Inlaturare smoala (bitum) parchet

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,571
  • Înscris: 07.12.2014
Nu prea cred ca reușește cu oală diamantata.  Se ancraseaza cu bitum în maxim doua minute. Altfel poate folosi discuri de șmirghel negre , alea pentru parchet. Șlefuiesc și betonul dar sunt ieftine. Se ancraseaza și alea cu bitum dar măcar sunt ieftine spre deosebire de diamantate.

#20
razvanvl

razvanvl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 08.01.2008
Am atasat si niste poze.

Attached Files



#21
Epdm

Epdm

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,683
  • Înscris: 15.01.2017
Daca a diluat smola cu motorina, a intrat in sapa, nu mai iese decat impreuna cu sapa.
Poti sa incerci o dalta ca asta:

Attached Files



#22
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,703
  • Înscris: 15.06.2007
Scuze pentru dezgroparea suboectului. Google m-a adus aici cautand o scula probabil artizanala care este formata dintr-o rezistenta electrica care are rolulnde a topi substanta care se doreste indepartata.
Eu am parchet vechi, e zgariat si denivelat, se mai si misca ici colo. Ar trebui scos si reasezat pe substrat nou. Din ce-mi imaginez eu, parchetul se punea pe ceva nisipos, si se lipea cu smoala. Ma gandesc ca daca vreau sa scot parchetul, fiecare bucata de lemn va avea pe dos niste smoala de care trebuie sa scap intai.

Am vazut la un vecin parchet reconditionat si arata superb, cu un lac rosu/caramel inchis. Mi-ar placea sa mi-l fac si eu dar ma gandesc ce munca titanica presupune, si mai ales ca nimeni nu se baga la asa treaba, nu stiu daca se gasesc meseriasi.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate