Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu gasesc un topic, un fel de caf...

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

Inlaturare smoala (bitum) parchet

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014
Nu prea cred ca reușește cu oală diamantata.  Se ancraseaza cu bitum în maxim doua minute. Altfel poate folosi discuri de șmirghel negre , alea pentru parchet. Șlefuiesc și betonul dar sunt ieftine. Se ancraseaza și alea cu bitum dar măcar sunt ieftine spre deosebire de diamantate.

#20
razvanvl

razvanvl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 08.01.2008
Am atasat si niste poze.

Attached Files



#21
Epdm

Epdm

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,588
  • Înscris: 15.01.2017
Daca a diluat smola cu motorina, a intrat in sapa, nu mai iese decat impreuna cu sapa.
Poti sa incerci o dalta ca asta:

Attached Files



#22
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,473
  • Înscris: 15.06.2007
Scuze pentru dezgroparea suboectului. Google m-a adus aici cautand o scula probabil artizanala care este formata dintr-o rezistenta electrica care are rolulnde a topi substanta care se doreste indepartata.
Eu am parchet vechi, e zgariat si denivelat, se mai si misca ici colo. Ar trebui scos si reasezat pe substrat nou. Din ce-mi imaginez eu, parchetul se punea pe ceva nisipos, si se lipea cu smoala. Ma gandesc ca daca vreau sa scot parchetul, fiecare bucata de lemn va avea pe dos niste smoala de care trebuie sa scap intai.

Am vazut la un vecin parchet reconditionat si arata superb, cu un lac rosu/caramel inchis. Mi-ar placea sa mi-l fac si eu dar ma gandesc ce munca titanica presupune, si mai ales ca nimeni nu se baga la asa treaba, nu stiu daca se gasesc meseriasi.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate