Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 Chiar se platesc pensiile la term...

cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU
 Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...
 Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme
 

Contractul de Mandat din 2010 al fostului (fals) președinte al Asociației noastre era total ilegal - ce mai putem face acum, în 2017 ?

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,373
  • Înscris: 11.08.2003
N-am vazut multe procese verbale de instituire a presedintelui de asociatie la viata mea. Sincer, nu stiu daca pe ala de aici (de la noi) scrie ceva, o sa ma uit.
Totusi, in contractul ala de mandat exista o data, 01.04.2010, cu tot cu stampila. Ca nu e pusa si pe linia punctata, asta e altceva. Si nu vad nimic in neregula ca un contract sa se refere la o data ulterioara. Cred c-ar fi mai grav sa fie invers.
La alegerea unui nou presedinte, trebuie sa existe si un tabel cu semnaturi. Ala lipseste?

Si in tot acest razboi, tu esti singur? Esti presedinte acum?

#20
ram

ram

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,411
  • Înscris: 22.01.2002

View Postadisz, on 09 august 2017 - 08:07, said:

Ce te face sa crezi că acea Adunare Generală nu a fost convocată ? Poate nu știi tu de acest lucru.
Eu niciodată nu scriu fără să fiu bine documentat și fără a aduce probe clare, mai ales că eu am fost cel care am umblat cu Audiențe și Petiții pe la Autorități să-i forțăm pe acești așa-ziși șefi (auto-numiți din 2010 până în 2013) să convoace o Adunare Generală pentru a avea, în sfârșit, o conducere legală a Asociației noastre, ultima fiind convocată în 2009.
Ba chiar am fost membru al Comitetului Executiv din 2013 până la începutul lui 2014, timp în care am adunat probe en-gros, prin care noua conducere de atunci a făcut o Expertiză Contabilă Extra-Judiciară de ... 5.000 lei (pentru 2010-2013) și în Iunie 2014 au făcut o plângere penală fostei conduceri, dosar care se va finaliza acum cu trimiterea acestora în judecată.
Până și acel fals președinte B.V. a recunoscut că a încălcat legea, ne-fiind ales președinte de către proprietari, în mod legal, în urma unei Adunări Generale în care să fi fost ales din rândul membrilor Comitetului Executiv, ceea ce nu s-a realizat, inclusiv inspectorii din Primărie sesizând aceste ilegalități.
Pentru a vedea cum acest B.V. a recunoscut că n-a fost ales deloc legal în funcția de președinte, citiți ce a scris în așa-zisa lui Demisie (forțat de cei din Primărie, deoarece nu vroia să predea actele A.P.71), dar falsa Demisie a fost tardivă, deoarece a scris-o pe 30.04.2013, după ce fusese deja demis în mod legal și oficial, pe 06.04.2013 (Demisia a scris-o după ... 24 de zile, aceasta fiind astfel nulă din punct de vedere juridic). https://app.box.com/...55pc653yek81vd5
CITEZ CEVA IMPORTANT DIN ACEASTĂ AȘA-ZISĂ DEMISIE, CARE ARATĂ CĂ B.V. N-A FOST ALES NICIODATĂ DE ADUNAREA GENERALĂ, DIN 01.04.2010 PÂNĂ ÎN 06.04.2013, CÂND L-AM „ZBURAT” PE ACEST IMPOSTOR:

Quote

DEMISIE. Subsemnatul B.V., domiciliat în ..., având funcția de președinte al Asociației de Proprietari nr. 71 Brăila (► NOTĂ: ne-ales vreodată de către proprietari), ales în ședința de Comitet Executiv al A.P.71 din data de 25.02.2010 (?!), demisionez din această funcție, din următoarele motive (...)
Chiar niciunul dintre cei 15 care conduceau Asociația (95% cu vârsta de peste 60 de ani), nu știau cel mai elementar lucru, că președintele și membrii Comitetului Executiv nu pot fi aleși decât de proprietari, în cadrul Adunării Generale anuale, nu cum scria falsul președinte, că el „a fost ales în ședința de Comitet Executiv al A.P.71 din data de 25.02.2010.” ?
​Astfel avem dovada scrisă chiar de uzurpatorul de funcție B.V., că nici unul din conducerea A.P.71 din anii 2010-2013, n-a fost ales vreodată de proprietari în cadrul Adunărilor Generale anuale (președintele unei Asociații nu poate fi ales de Comitetul Executiv s-o conducă). Legea 230/2007, art.21, alin.(3) spune clar: „Președintele Asociației de Proprietari este fie candidatul care va obține cel mai mare număr de voturi la alegerea membrilor Comitetului Executiv, fie oricare alt membru al Comitetului Executiv ales prin voința sa și a majorității proprietarilor din cadrul Adunării Generale.”
Și mai grav, în această așa-zisă demisie, B.V. recunoaște senin că inspectoarele Primăriei l-au depistat că n-a fost ales legal și că i-au adus la cunoștință că „hotărârea Comitetului Executiv întrunit la numirea lui nu este legală și i-au recomandat verbal (?!) să-și dea demisia”. CEI DIN PRIMĂRIE ERAU OBLIGAȚI SĂ SESIZEZE DIN OFICIU ORGANELE PENALE PENTRU ACESTE ABUZURI ALE LUI B.V., ÎMPREUNĂ CU CEILALȚI 14 DIN COMITETUL EXECUTIV, CARE S-AU AUTO-NUMIT CA ȘEFI AI A.P.71 !
Attached File  Demisie B.V. 30.04.2013_BLURAT.jpg   476.71K   3 downloads

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate