Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986
 

Cu masina Germania-Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#55
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,579
  • Înscris: 30.10.2003

View Postmanead, on 09 februarie 2018 - 10:26, said:

Sticker-ul... Se poate lua doar de la TUV? Sau il gasesc si pe la benzinarii?
Uite incerc sa ma interesez sa vad daca sunt si pe la benzinarii. Personal nu am vazut.

Referitor la traeul Salzburg - Munchen: incearca sa mergi spre Passau. Inainte sa ajungi in Germania iesi de pe autostrada si mergi pe drumurile nationale (Braunnau am Inn) ca sa ajungi pe bucata de A94. Sunt vreo 30-40 km de autostrada.  Apoi mai mergi pe DN un pic si ajungi pe centura Munchenului. Portiunea e cu 50 km mai scurta decat daca ai merge pe autostrada A8.

E cea mai buna ruta in caz ca e stau pe autostrada. Eu am mai folosit-o din cand in cand.

Edited by Bursul, 07 March 2018 - 09:07.


#56
manead

manead

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 985
  • Înscris: 08.09.2006

View PostBursul, on 07 martie 2018 - 09:05, said:

Uite incerc sa ma interesez sa vad daca sunt si pe la benzinarii. Personal nu am vazut.

Referitor la traeul Salzburg - Munchen: incearca sa mergi spre Passau. Inainte sa ajungi in Germania iesi de pe autostrada si mergi pe drumurile nationale (Braunnau am Inn) ca sa ajungi pe bucata de A94. Sunt vreo 30-40 km de autostrada.  Apoi mai mergi pe DN un pic si ajungi pe centura Munchenului. Portiunea e cu 50 km mai scurta decat daca ai merge pe autostrada A8.

E cea mai buna ruta in caz ca e stau pe autostrada. Eu am mai folosit-o din cand in cand.
Mersi.
Dar voiam sa vad si Herrenchiemsee.:) .

#57
manead

manead

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 985
  • Înscris: 08.09.2006

View Postmanead, on 09 februarie 2018 - 10:26, said:

Sticker-ul... Se poate lua doar de la TUV? Sau il gasesc si pe la benzinarii?
Daca nu il gasesc la benzinarii trebuie sa ma opresc la TUV aici https://goo.gl/maps/ZxwEdMbX6s82

#58
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,301
  • Înscris: 23.02.2017

View PostBursul, on 07 martie 2018 - 09:05, said:

Uite incerc sa ma interesez sa vad daca sunt si pe la benzinarii. Personal nu am vazut.

Referitor la traeul Salzburg - Munchen: incearca sa mergi spre Passau. Inainte sa ajungi in Germania iesi de pe autostrada si mergi pe drumurile nationale (Braunnau am Inn) ca sa ajungi pe bucata de A94. Sunt vreo 30-40 km de autostrada.  Apoi mai mergi pe DN un pic si ajungi pe centura Munchenului. Portiunea e cu 50 km mai scurta decat daca ai merge pe autostrada A8.

E cea mai buna ruta in caz ca e stau pe autostrada. Eu am mai folosit-o din cand in cand.
Daca ai un pic de net, Waze ar trebui sa propuna automat varianta asta daca e stau

#59
pazzucu

pazzucu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 01.11.2007
Salut , intre Munchen si Salzburg si mai apoi spre Viena se poate si pe drumuri nationale ,  daca nu te grabesti , nu ?
Stie cineva sa spuna daca se plateste acea rovigneta in Austria daca nu folosesti drumurile cu initiale "A" si "S" ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate