Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 

Cu masina Germania-Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#55
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,506
  • Înscris: 30.10.2003

View Postmanead, on 09 februarie 2018 - 10:26, said:

Sticker-ul... Se poate lua doar de la TUV? Sau il gasesc si pe la benzinarii?
Uite incerc sa ma interesez sa vad daca sunt si pe la benzinarii. Personal nu am vazut.

Referitor la traeul Salzburg - Munchen: incearca sa mergi spre Passau. Inainte sa ajungi in Germania iesi de pe autostrada si mergi pe drumurile nationale (Braunnau am Inn) ca sa ajungi pe bucata de A94. Sunt vreo 30-40 km de autostrada.  Apoi mai mergi pe DN un pic si ajungi pe centura Munchenului. Portiunea e cu 50 km mai scurta decat daca ai merge pe autostrada A8.

E cea mai buna ruta in caz ca e stau pe autostrada. Eu am mai folosit-o din cand in cand.

Edited by Bursul, 07 March 2018 - 09:07.


#56
manead

manead

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 985
  • Înscris: 08.09.2006

View PostBursul, on 07 martie 2018 - 09:05, said:

Uite incerc sa ma interesez sa vad daca sunt si pe la benzinarii. Personal nu am vazut.

Referitor la traeul Salzburg - Munchen: incearca sa mergi spre Passau. Inainte sa ajungi in Germania iesi de pe autostrada si mergi pe drumurile nationale (Braunnau am Inn) ca sa ajungi pe bucata de A94. Sunt vreo 30-40 km de autostrada.  Apoi mai mergi pe DN un pic si ajungi pe centura Munchenului. Portiunea e cu 50 km mai scurta decat daca ai merge pe autostrada A8.

E cea mai buna ruta in caz ca e stau pe autostrada. Eu am mai folosit-o din cand in cand.
Mersi.
Dar voiam sa vad si Herrenchiemsee.:) .

#57
manead

manead

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 985
  • Înscris: 08.09.2006

View Postmanead, on 09 februarie 2018 - 10:26, said:

Sticker-ul... Se poate lua doar de la TUV? Sau il gasesc si pe la benzinarii?
Daca nu il gasesc la benzinarii trebuie sa ma opresc la TUV aici https://goo.gl/maps/ZxwEdMbX6s82

#58
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View PostBursul, on 07 martie 2018 - 09:05, said:

Uite incerc sa ma interesez sa vad daca sunt si pe la benzinarii. Personal nu am vazut.

Referitor la traeul Salzburg - Munchen: incearca sa mergi spre Passau. Inainte sa ajungi in Germania iesi de pe autostrada si mergi pe drumurile nationale (Braunnau am Inn) ca sa ajungi pe bucata de A94. Sunt vreo 30-40 km de autostrada.  Apoi mai mergi pe DN un pic si ajungi pe centura Munchenului. Portiunea e cu 50 km mai scurta decat daca ai merge pe autostrada A8.

E cea mai buna ruta in caz ca e stau pe autostrada. Eu am mai folosit-o din cand in cand.
Daca ai un pic de net, Waze ar trebui sa propuna automat varianta asta daca e stau

#59
pazzucu

pazzucu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 01.11.2007
Salut , intre Munchen si Salzburg si mai apoi spre Viena se poate si pe drumuri nationale ,  daca nu te grabesti , nu ?
Stie cineva sa spuna daca se plateste acea rovigneta in Austria daca nu folosesti drumurile cu initiale "A" si "S" ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate