Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Ciudatenie Pay Point

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
misu183

misu183

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,954
  • Înscris: 21.12.2008

View Posttom_1133, on 12 octombrie 2015 - 12:19, said:

Se poate plati pentru altcineva doar daca se introduc datele manual.
Eu am platit de vreo 2 ori la o alimentara cu Paypoint la care batea un cod de referinta. Nevasta-mea a achitat rata la o asigurare de locuinta la un ghiseu de banca fara scanare cod de bare si ne-am trezit ca intrasera banii in alta parte. Nororc ca cei de la asigurari dupa 2zile de la scadenta ne-au anuntat ca figuram cu factura neplatita si cind ne-am uitat pe chitanta se vedea alt nr de referinta si alt cont in care intrasera banii. Asa ca e bine de cascat ochii pe chitanta cind platiti fara cod de bare.

Edited by misu183, 12 October 2015 - 12:41.


#20
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Asa e bine , verificat totdeauna ce apare pe chitanta .Eu am obiceiul ca ma uit la codul acela al facturii si la numarul ei si pe chitanta .Se pot intampla greseli , e omenesc . Paza buna trece primejdia rea , zice romanul .

#21
cipri63

cipri63

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 486
  • Înscris: 28.08.2008
Singurele plati inregistrate instant la PayPoint sunt cele la abonamentele de telefonie Orange,unde clientul primeste prin mesaj confirmarea platii dupa ce s-a inregistrat tranzactia.Celelalte plati apar ca achitate dupa ce operatorul Paypoint depune banii din incasari,in baza unei facturi pe care deobicei acesta o primeste a doua zi.

#22
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
A intrat  acum plata . In concluzie , platit vineri la 14 , achitata acum , e cu verde pe cont si apare "platit " . Case closed ! Posted Image

#23
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,608
  • Înscris: 10.04.2009

View Postcipri63, on 12 octombrie 2015 - 13:08, said:

Singurele plati inregistrate instant la PayPoint sunt cele la abonamentele de telefonie Orange,unde clientul primeste prin mesaj confirmarea platii dupa ce s-a inregistrat tranzactia.Celelalte plati apar ca achitate dupa ce operatorul Paypoint depune banii din incasari,in baza unei facturi pe care deobicei acesta o primeste a doua zi.

si la VDF intra repede banii, am platit vineri factura si la 20-30 minute am primit si mesajul de confirmare :)

la RDS spre exemplu am platit marti si abia miercuri a aparut in cont ca fiind achitata... la fel si-n cazul Telekom (fix)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate