Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Zappmobile.ro

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#1
zola

zola

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 24.10.2004
Duapa cum spunea si Mr. Black in alt topic am primit si eu pe mail o informare. Se pare ca Zapp baga servicii din ce in ce mai bune in timp ce CNX Voda scoate altele la fel de bune.



"Stimati clienti,

Avem deosibita placere de a va anunta lansarea serviciului ZappMail Free si ZappMail Premium in cadrul portalului ZappMobile.

ZappMail Free se adreseaza tuturor utilizatorilor ZappMobile si consta in servicii de mail cu o casuta de 100MB precum si 100 SMS-uri de notificare gratuite lunar. Dupa expirarea creditului de SMS sistemul NU va mai trimite alte SMS-uri. Contul de mail este accesibil in cazul conexiunii date Zapp si prin serviciu POP3 sau IMAP si SMTP cu autentificare prin username si parola a portalului ZappMobile.

ZappMail Premium este un serviciu adresat celor cu nevoi de comunicare extinse. El consta intr-un abonament lunar de 3 USD (plus TVA) ce ofera o casuta de mail cu 1GB cota si 1000 SMS-uri de notificare gratuite lunar. Dupa expirarea creditului de SMS sistemul NU va mai trimite alte SMS-uri. Contul de mail este accesibil in cazul conexiunii date Zapp si prin serviciu POP3 sau IMAP si SMTP cu autentificare prin username si parola a portalului ZappMobile.

Ambele servicii de mail beneficiaza de o interfata web mail disponibila prin orice conexiune de date in portalul ZappMobile.

Va anuntam de asemenea ca in portalul ZappMobile nu mai sunt momentan disponibile serviciile FotbalSMS, Formula1SMS, LotoSMS si TV SMS.


Va multumim pentru atentia acordata produselor si serviciilor ZappMobile,
Echipa ZappMobile"

#2
Spiritul

Spiritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,510
  • Înscris: 13.09.2004
Super capacitate ... la super pret
intrebare ... pe langa notificare ce mai ofera?
un minus totusi .... la cel free iti ofera 100 de notificari insa dupa nu mai iti trimite deloc :(

#3
zola

zola

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 24.10.2004

View PostSpiritul, on Apr 7 2006, 12:44, said:

Super capacitate ... la super pret
intrebare ... pe langa notificare ce mai ofera?
un minus totusi .... la cel free iti ofera 100 de notificari insa dupa nu mai iti trimite deloc :(
Probabil ca vor sa te "forteze" delicat sa treci la cel de 1GB. Oricum 100/zi nu e chiar de colo mai ales ca sunt moka  :coolspeak:

#4
Spiritul

Spiritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,510
  • Înscris: 13.09.2004

View Postzola, on Apr 7 2006, 12:46, said:

Probabil ca vor sa te "forteze" delicat sa treci la cel de 1GB. Oricum 100/zi nu e chiar de colo mai ales ca sunt moka  :coolspeak:


sunt 100/luna ... nu pe zi ... scrie in scrisoare ...
Eu momentan il folosesc pe cel de la Orange ... in care am notificarile gratuite pana in august ... si am 50 MB spatiu de stocare ... dar pe langa asta mai sunt o gramada de servicii incluse ... gen Calendar cu intalniri si task - uri (si ala cu notificari) ... la mail am interfata web, wap si pot trimite si direct prin SMS ... + sincronizarea tel cu serverul lor ...
In momentul acesta pare cel mai complet (cel de la Orange) dar poate are si asta asa ceva ... stii?



PS: + am mail manager ... si imi trag mailurile de pe contul de la work prin POP si sunt notificat cand vine ceva :)

Edited by Spiritul, 07 April 2006 - 11:55.


#5
craiuVerde

craiuVerde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 07.08.2003
acelasi lucru se intampla si la cel premium dupa cele 1000 incluse...
....si cum 100/zi???

#6
Eagle657

Eagle657

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 02.06.2005

View Postzola, on Apr 7 2006, 12:46, said:

Probabil ca vor sa te "forteze" delicat sa treci la cel de 1GB. Oricum 100/zi nu e chiar de colo mai ales ca sunt moka  :coolspeak:
Din pacate nu e 100/zi ci 100/luna :( .
E bine totusi ca au marit capacitatea la 100Mb

#7
Spiritul

Spiritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,510
  • Înscris: 13.09.2004

View PostcraiuVerde, on Apr 7 2006, 12:51, said:

acelasi lucru se intampla si la cel premium dupa cele 1000 incluse...
....si cum 100/zi???

citeste si tu thread-ul ca nu sunt 100/zi ... sunt 100/luna

#8
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003
100 SMS-uri de notificare gratuite lunar.
arhisuficiente
plus ca regurile sunt extrem de flexibile si poti seta sa primesti doar pt ce te intereseaza nu toate spamurile si pps urile cu iepurasi si ingerasi :puke:

#9
craiuVerde

craiuVerde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 07.08.2003

View PostSpiritul, on Apr 7 2006, 12:56, said:

citeste si tu thread-ul ca nu sunt 100/zi ... sunt 100/luna

asta incercam si eu sa-i atrag atentia lui zola! citeste si tu mai atent :P

View Postzola, on Apr 7 2006, 12:46, said:

Probabil ca vor sa te "forteze" delicat sa treci la cel de 1GB. Oricum 100/zi nu e chiar de colo mai ales ca sunt moka  :coolspeak:

Edited by craiuVerde, 07 April 2006 - 11:57.


#10
zola

zola

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 24.10.2004
Iertare !!! :notangel: AM gresit . :sadwalk: 100/luna.Oricum nu le folosesc, ca nu ma intereseaza.

#11
Spiritul

Spiritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,510
  • Înscris: 13.09.2004

View PostAcidMan, on Apr 7 2006, 12:56, said:

100 SMS-uri de notificare gratuite lunar.
arhisuficiente
plus ca regurile sunt extrem de flexibile si poti seta sa primesti doar pt ce te intereseaza nu toate spamurile si pps urile cu iepurasi si ingerasi :puke:

pentru tine poate sunt suficiente ... pentru mine mail-ul este cam important ... (imi doresc un Blackberry ... dar...)

#12
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003
de acord ca sunt importante dar spunea ca existe reguli si le poti seta. eu am activat sa imi vina de la adrese care ma intereseaza si in rest nimic. si asa am cate 30-40 sms uri pe zi. Daca nu e suficient 100.000 pentru un giga si 1.000 e mai mult decat ok.
Daca e important mailul chiar te sfatuiesc  la optiune asa cum si eu ma gandesc la ea  B)

#13
One of Them

One of Them

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 07.10.2005

View PostSpiritul, on Apr 7 2006, 12:50, said:

sunt 100/luna ... nu pe zi ... scrie in scrisoare ...
Eu momentan il folosesc pe cel de la Orange ... in care am notificarile gratuite pana in august ... si am 50 MB spatiu de stocare ... dar pe langa asta mai sunt o gramada de servicii incluse ... gen Calendar cu intalniri si task - uri (si ala cu notificari) ... la mail am interfata web, wap si pot trimite si direct prin SMS ... + sincronizarea tel cu serverul lor ...
In momentul acesta pare cel mai complet (cel de la Orange) dar poate are si asta asa ceva ... stii?
PS: + am mail manager ... si imi trag mailurile de pe contul de la work prin POP si sunt notificat cand vine ceva :)

Calendar este (tot cu sms-uri gratis), interfata web desigur există, suport pop3... portalul este foarte complex, și e bine că în același loc poți să ai control și asupra contului tău... restricționări telefoane, info cost detaliat etc... nu am văzut cel de la orange, dar portalul zappmobile este chiar foarte bine structurat și include multe lucruri folositoare. Plus că ai acces la mailuir și portal de pe telefon, și poți deschide chair unele tipuri de atasamente...

Îmi pare rău totuși că au introdus limita de 100 sms/lună... cred că eu le depășesc ușor, e drept că primesc notificare pentru orice mail (including spam). Trebuie să activez filtrul antispam... Mie mi-au ajuns și cei 6 mega, că având notificări downloadam aproape imediat mailurile în calculator. Un lucru de bun gust a fost faptul că dacă primeai un mail mai mare de 6 mega, (ex 12mb) el intra in căsuță atâta timp cât mai aveai spațiu, și doar după ce era plin plin respingea mailurile...

Probabil din ce în ce mai mulți folosesc serviciul de notificare emailuri, și de aceea au redus numărul notificărilor.

#14
Spiritul

Spiritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,510
  • Înscris: 13.09.2004
Eu folosesc serviciul in felul urmator .. fiind destul de mult plecat din birou am nevoie de intalniri si contacte destul de repede .... si pentru asta pun pe cineva sa le bage pe interfata web si apoi imi sincronizez tel cu serverul si gata ...
sau acelasi lucru facut prin outlook ... dar e mai simplu sa faca direct prin web

#15
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004
au schimbat si ei un pic designul grafic al portalului din cate observ.
Cum activez notificarea de mail ???
Tin sa precizez ca am Z110

#16
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003
de la optiunile mailului

#17
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004
lol in momentul d efata nu-mi mai merge portalul zappmobile .... nu se incarca  .. probabil inca se mai lucreaza sau o fi supra aglomerat :)

#18
tassadar

tassadar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,773
  • Înscris: 17.02.2004
care sunt setarile de pop3 smtp??

multumesc

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate