Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
drepturile copiilor in numele ...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...
 Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...
 In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește
 

Microlab

- - - - -
  • Please log in to reply
888 replies to this topic

#883
ciupss

ciupss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 20.02.2006
titoo, vad ca tot o tii cu distorsiunile. S-a rezolvat, se pare ca erau date prea incet si intrau intr-un mod de economisire energie. Daca nu faceai tu pe desteptul tare fain era

#884
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Nu exista asa ceva! Mod de economisire a energiei la audio! Fii serios tu! Te crezi la smartfoane probabil....
Tioo avea perfecta dreptate. Asa de "savant" sunt concepute boxele alea astfel incat atunci cand volumul e dat prea incet si tu ii bagi semnal peste un anumit nivel ele se opresc.
Asta cu economisirea energiei e de pus in rama

Edited by edigee, 12 July 2017 - 17:15.


#885
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,246
  • Înscris: 19.03.2007

View Postciupss, on 12 iulie 2017 - 16:43, said:

titoo, vad ca tot o tii cu distorsiunile. S-a rezolvat, se pare ca erau date prea incet si intrau intr-un mod de economisire energie. Daca nu faceai tu pe desteptul tare fain era
Incercam sa te ajut si mi-am spus parerea citind ceea ce ai scris, doar ca am crezut ca boxele intra in protectie datorita oscilatiei amplificatorului propriu, fenomen ce se manifesta atunci cand apar distorsiuni. Acum n-am de unde sa stu ce setari ai tu la calculator si ce inventii de economie energetica a facut chinezul. promit sa nu mai fac pe desteptul cand vei intampina alte probleme.

#886
ciupss

ciupss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 20.02.2006
am zarit asta scris undeva jos, abia vizibil

Attached Files



#887
Phelipe

Phelipe

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 04.12.2017
M200BT are cineva, cum vi se par ?

#888
K3vlar

K3vlar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 05.03.2007

View PostPhelipe, on 07 ianuarie 2018 - 04:26, said:

M200BT are cineva, cum vi se par ?
Urmează să.mi fie livrate m-200 platinum, sunt similare cu m-200 clasice fără bluetooth dar au in plus 10w pe subwoofer. Acum, eu nu înțeleg de ce m-200 sunt cu aprox. 100 de lei mai ieftine decât m-200 platinum in ciuda faptului că au un snr de 80db față de 75db si distorsiuni 0.3 față de 0.5? Poate imi explică și mie cineva. Sper să nu fi făcut o alegere greșită.

#889
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,219
  • Înscris: 25.04.2012
Aseara am cumparat microlab solo 6c, sunt faine si cu un sunet destul de bun spre foarte bun. Volumul si basul sunt destul de puternice pentru ce am eu nevoie (adica le tin undeva la jumate din cat pot ele :) ). Singura chestie e ca se aude fin un bazait continuu in boxa principala, chiara daca muzica merge sau nu. Cand muzica merge, doar lipit cu urechea de boxa il pot auzi acel mic bazait. Cum trec de 22 nivelul volumului, dispare si in muzica si cand e pe pauza muzica. Vreo idee? Multumesc!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate