Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Vodafone Romania lanseaza VoLTE

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
5502 replies to this topic

#217
rogerlecoco

rogerlecoco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,050
  • Înscris: 18.02.2004
Se mai aude ceva la VFRO cu VoLTE?
@vodafonehelper tace malc, la fel si cei de la Relatii Clienti.
Se pare ca anul asta n-o sa vedem comercial asa ceva, iar la anul... cine stie...

Din ce am citit, la ORO ar merge acum si pe iPhone 6/6s pe langa cele 2 modele Samsung.

La VDF Australia sunt suportate o multime de device-uri (http://vodafone.inte...uest&source=100)
N-ar putea Dl. Takkar sa-si trimita angajatii la training in Australia :) ? sau pentru asta trebuie sa mai creasca un pic preturile ca sa mai recupereze dupa ultimele amenzi :)

#218
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pai cum, nu au lansat ei VoLTE in 2014?! :lol:
https://www.vodafone...prin-call-plus/

Lasand gluma la o parte, la ORO functioneaza pe VoLTE toate iPhone-urile de la seria 6 in sus, Samsung-urile din gama S6 (inclusiv Edge) si S7(inclusiv Edge), dar si telefonul produs de ZTE sub brandul Orange: Orange Neva 80.

Pe topicul dedicat, s-a mai reusit obtinerea automata a VoLTE-ului pe telefoanele produse de Xiaomi. Sigur, nefiind in lista oficiala, nu se poate garanta ca functioneaza mereu cum ar trebui. Eu personal folosesc vocea prin 4G pe iPhone si nu am avut probleme pana acum.



Sa vedem cand misca ceva si Vodafone, ca au lansat multe, dar doar pe hartie.

#219
rogerlecoco

rogerlecoco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,050
  • Înscris: 18.02.2004

View PostMembruAnonim, on 23 octombrie 2016 - 05:29, said:

Pai cum, nu au lansat ei VoLTE in 2014?! Posted Image
https://www.vodafone...prin-call-plus/

Lasand gluma la o parte, la ORO functioneaza pe VoLTE toate iPhone-urile de la seria 6 in sus, Samsung-urile din gama S6 (inclusiv Edge) si S7(inclusiv Edge), dar si telefonul produs de ZTE sub brandul Orange: Orange Neva 80.

Pe topicul dedicat, s-a mai reusit obtinerea automata a VoLTE-ului pe telefoanele produse de Xiaomi. Sigur, nefiind in lista oficiala, nu se poate garanta ca functioneaza mereu cum ar trebui. Eu personal folosesc vocea prin 4G pe iPhone si nu am avut probleme pana acum.



Sa vedem cand misca ceva si Vodafone, ca au lansat multe, dar doar pe hartie.

Stiam ca e doar pe hartie, ca doar atata poate Dl. Takkar.
Si cu 4G+ a tinut-o in teste pana nu s-a mai putut, desi nici acum nu merge OK peste tot, nu mai vorbim ca tehnic nu se pot obtine cei 300Mbps din reclamele lor :)

Am un S7Edge si un iPhone7Plus si chiar mi-ar place sa am VoLTE.
Bine, pe samsung, banuiesc ca trebuie sa pun firmware de ORO ca sa mearga daca fac trecerea la portocalii :)

Mai astept pana in ianuarie cand termin cu Vodafone si vad ce ofera....

#220
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Da, iti trebuie soft de ORO daca vrei VoLTE pe Android. Pe iPhone nu trebuie sa faci nimic, dupa cum probabil stii.

#221
rogerlecoco

rogerlecoco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,050
  • Înscris: 18.02.2004
Update: dupa ce am zis ca reziliez, m-a sunat un manager Vodafone si asa am aflat ca VoLTE nu este in bugetul pe anul asta fiscal...
Deci nema VoLTE cel putin pana la anul prin aprilie :(

Asta e... migram la ORO :)

#222
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,573
  • Înscris: 20.10.2006
Probabil nici nu o sa fie niciodata devreme ce pe hartie deja exista. Cine stie care or fi ideile lor si de ce nu lanseaza atat volte cat si vowifi.

#223
jovan

jovan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,357
  • Înscris: 05.05.2005

View Postrogerlecoco, on 28 octombrie 2016 - 10:52, said:

Update: dupa ce am zis ca reziliez, m-a sunat un manager Vodafone si asa am aflat ca VoLTE nu este in bugetul pe anul asta fiscal...
Deci nema VoLTE cel putin pana la anul prin aprilie :(

Asta e... migram la ORO :)
VoLTE este un serviciu de voce care in afara de un codec ceva mai bun (asta in cazul in care si cel pe care il apelezi are VoLTE si este in retea cu tine) este tot un serviciu de voce pana la urma, nimic nou sub soare.
Dupa cum am mai spus pe forumul asta nu are niciun rost sa muti traficul de voce din 3G in 4G in situatia actuala in care tot mai multi oameni au telefoane 4G. Ce faci ca si operator cu reteaua 3G daca scoti traficul din ea?
Un alt punct este faptul ca tu vrei sa ai viteza cat mai mare la date pe 4G si daca muti vocea pe 4G viteza va scadea pentru ca mai trebuie sa cari si voce.
VoLTE in afara de Marketing nu are niciun rost in situatia in care ai 2G si 3G care sa iti care vocea. Daca te gandesti sa renunti la 3G de exemplu ca sa nu ai 2 retele de date VoLTE face sens.

#224
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,573
  • Înscris: 20.10.2006
Vowifi insa are sens oricum ;)

#225
Gotyc

Gotyc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 15.07.2009
Când a avut Vodafone bani pentru investiții:))

#226
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010
Ati spus ca nu se da valabilitate 30 de zile la bonusul de 1500MB , eu am primit azi pe o alta cartela dupa ce l-am activat.

#227
Modemuri3G

Modemuri3G

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 08.03.2011
esti sigur ca ai primit valabilitate ? acum am testat si nu se primeste !

#228
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ati postat in VoLTE sa ne pacaliti? :D Chiar ma gandeam ca au lansat VoLTE.

#229
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Mie imi apare "HD" la initierea unui apel in 4G in reteaua Vodafone.Asta inseamna ca e e VoLTE ??

Edited by primuministru, 27 January 2017 - 20:49.


#230
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu. Probabil iti trece in 3G. E vorba de HD Voice.

https://forum.softpe...ce-la-vodafone/

#231
b0g23

b0g23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 16.11.2013

View Postjovan, on 16 noiembrie 2016 - 10:49, said:

VoLTE este un serviciu de voce care in afara de un codec ceva mai bun (asta in cazul in care si cel pe care il apelezi are VoLTE si este in retea cu tine) este tot un serviciu de voce pana la urma, nimic nou sub soare.
Dupa cum am mai spus pe forumul asta nu are niciun rost sa muti traficul de voce din 3G in 4G in situatia actuala in care tot mai multi oameni au telefoane 4G. Ce faci ca si operator cu reteaua 3G daca scoti traficul din ea?
Un alt punct este faptul ca tu vrei sa ai viteza cat mai mare la date pe 4G si daca muti vocea pe 4G viteza va scadea pentru ca mai trebuie sa cari si voce.
VoLTE in afara de Marketing nu are niciun rost in situatia in care ai 2G si 3G care sa iti care vocea. Daca te gandesti sa renunti la 3G de exemplu ca sa nu ai 2 retele de date VoLTE face sens.

salut

pai din 2020 o sa avem si reteaua 5g; deja se vorbeste de renuntarea retelei 3g, va ramane reteua 2g si 4g pt voce si date
http://www.telecomst...net-experience/

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/T1GqctoJD2k?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#232
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Salut, Vodafone!
Ce se mai aude de VoLTE?
Citeam undeva ca pana si DIGI au in plan introducerea VoLTE.
Ati renuntat?

#233
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,573
  • Înscris: 20.10.2006
Ar fi o mare lovitura sa lanseze Digi Volte inainte de Vodafone.

#234
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003
De lansat, Rețeaua Rețelelor Maxymyia a lansat prima VoLTE!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate