Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrale termice compacte

Portofoliu incepator pe Bursa New...

Probabil inselatorie pe OLX

Istoric Google
 Copil cu temperament sangvinic

ADA TEL SERVICES

inlocuire bara fata clio 4

Ce avem de platit in 2024 la cump...
 La mulți ani @Arader!

La mulți ani @gabiroa!

La mulți ani @gerbil!

La mulți ani @Therockstar!
 Suspect Frauda Informatica

Scari interioare

Parcare gratis Romexpo

Limbaj de programare RUST
 

RoVigneta

- - - - -
  • Please log in to reply
622 replies to this topic

#109
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
De la benzinarie? La Rompetrol, Mol, Petrom(v), Omv au de obicei - cu conditia sa nu fie franciza ori partener.

#110
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,924
  • Înscris: 06.10.2003

View PostMarius3k, on 28th April 2010, 11:19, said:

De la benzinarie? La Rompetrol, Mol, Petrom(v), Omv au de obicei - cu conditia sa nu fie franciza ori partener.
Da, asa e. Am vazut ulterior pe siteul Mol anuntul cu taxa pe gropi.
Cam la ce scor sa ma astept? 100 - 150lei?

#111
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
~120/an, 30 sau 33 pe o luna si 12-15 lei pe o saptamana.

#112
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,845
  • Înscris: 15.08.2008
@Shiva
117 lei, cumparata ieri din OMV, pentru vehicul din categoria A de taxare - autoturism.

#113
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,924
  • Înscris: 06.10.2003
Da, multumesc!
M-a costat 114lei/an, cumparata de la Mol, pe 30 aprilie (desi asta e taxa pe gropi, nu de drumuri).

Rovigneta veche am dezlipit-o cu spirt sanitar. La fel si ce-a ramas din actibildul asigurarii RCA.

#114
ionutzyankoo

ionutzyankoo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 30.10.2004
Se introduce de la 1 august e-vigneta sau se amana ca orice lucru initiat de autoritatile noastre? A mai auzit cineva ceva?

#115
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 73,066
  • Înscris: 15.06.2007
Stie cineva unde sunt amplasate camerele video care  verifica cine are si cine n-are rovigneta platita?..

Faptul ca le-a cacat mintea sa faca si rovigneta cu perioada de 3 luni, este un miracol.  Ar trebui sa aibe si pe o singura zi , din partrea mea.  Mi se pare aberant sa platesc rovigenta ori de cate ori as iesi 5 km din oras, sa merg in vizita la niste prieteni, sau la Metro , sau la aeroport.  
Si ce drumuri avem!

#116
furiousdoc

furiousdoc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 781
  • Înscris: 21.04.2010
Camerele de supraveghere vor fi instalate pe
DN2 A (Urziceni - Constanța),
DN 2 (București-Urziceni-Suceava),
DN 17 (Cluj - Suceava),
DN7 (București - Pitești - Râmnicu Vâlcea - Sibiu -Arad),
DN 5 (București - Giurgiu) și
DN 6 (București - Roșiorii de Vede - Craiova - Caransebeș - Timișoara).

Putin mai  sus.

#117
most_wanted_racer_alive

most_wanted_racer_alive

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 737
  • Înscris: 16.04.2009
Salutare tuturor! Am si eu o mica nelamurire.

  Un drum national care trece printr-o localitate apartine comunei respective sau tot drumurilor nationale? E cam trasnita formularea, stiu. Dar e legat de rovigneta. Situatia exacta: un satuc e plasat fix la limita orasului, intre ele fiind o distanta de ~ 3 km. Adica masinuta merge din localitate in localitate. In cazul asta, daca un politist ma prinde fara rovigneta poate sa ma amendeze?

#118
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 73,066
  • Înscris: 15.06.2007

View Postmost_wanted_racer_alive, on 1st October 2010, 19:30, said:

Salutare tuturor! Am si eu o mica nelamurire.

  Un drum national care trece printr-o localitate apartine comunei respective sau tot drumurilor nationale? E cam trasnita formularea, stiu. Dar e legat de rovigneta. Situatia exacta: un satuc e plasat fix la limita orasului, intre ele fiind o distanta de ~ 3 km. Adica masinuta merge din localitate in localitate. In cazul asta, daca un politist ma prinde fara rovigneta poate sa ma amendeze?


Mi-s curios daca aceste camere filmeaza din fata si din spate?  Sau doar pe un singur sens?   Ca atunci imi fac numerele demontabile, le dau jos , merg 200 de m si le pun inapoi  :naughty:  :OK:

#119
most_wanted_racer_alive

most_wanted_racer_alive

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 737
  • Înscris: 16.04.2009
As vrea totusi un raspuns concret. Ca pentru un drum de 3 km nu stiu daca se merita rovigneta. Oricum, nu cred ca pe acel traseu se va pune vreodata camera de filmat, dar politisti pot sa apara oricand.

#120
alungu

alungu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 23.10.2005
dacă ieși din localitatea de "domiciliu" a autoturismului ai nevoie de rovigneta

eu am luat amenda pentru lipsa de rovigneta în localitate, alta decât cea de domiciliu, pe DN7


se pot posta locațiile exacte ale camerelor ?

eu am văzut una pe DN 7 in jud. Hunedoara la ieșire din Simeria spre Orăștie la 500 m după podul peste Strei și intersecția  E68 (DN7) cu E79 (Petroșani, Caransebeș)

Edited by alungu, 03 October 2010 - 07:38.


#121
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,504
  • Înscris: 13.10.2010

View Postalungu, on 3rd October 2010, 08:24, said:

dacă ie?i din localitatea de "domiciliu" a autoturismului ai nevoie de rovigneta

eu am luat amenda pentru lipsa de rovigneta în localitate, alta decât cea de domiciliu, pe DN7


se pot posta loca?iile exacte ale camerelor ?

eu am văzut una pe DN 7 in jud. Hunedoara la ie?ire din Simeria spre Oră?tie la 500 m după podul peste Strei ?i intersec?ia  E68 (DN7) cu E79 (Petro?ani, Caransebe?)


Ai luat amenda ca erai pe un drum national(DNxx)! E intr-un post anterior e lista cu amplasamentul camerelor! Dar ATENTIE au in dotare si ~10 camere mobile!

Edited by ccf_cristi, 14 October 2010 - 18:56.


#122
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,534
  • Înscris: 17.04.2006
Tocmai mi-a fost retinut talonul masinii si trebuie sa plec in weekend din localitate . Se poate face rovigneta doar cu dovada primita de la politist ?

#123
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Nu cred ca agentul a trecut seria de sasiu pe dovada. Eventual o poti face cu cartea de identitate a masinii sau online, unde nu-ti cere nimeni nimic.

#124
Alexxandra87

Alexxandra87

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 530
  • Înscris: 19.09.2010
am si eu o intrebare. daca am cumparat rovigneta in romania, e valabila si cand plec din tara, de ex. in ungaria? sau trebuie sa-mi cumpar si acolo?

#125
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,351
  • Înscris: 14.06.2006
Fiecare tara are vigneta ei. Nu-i valabila decat pe teritoriul Romaniei.

#126
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,534
  • Înscris: 17.04.2006
Am dat o fuga pana la o benzinarie si mi-a facut rovigneta , 25 lei (scumpa ca naiba sa o ia) .

Acum mai am o intrebare , agentul mi-a spus ca talonul trebuie recuperat de la Bucuresti , eu fiind din Timisoara dar masina e cu numere de Bucuresti si ca trebuie sa mearga titularul autoutilitarei sa ridice talonul . Masina e pe firma si e luata in leasing , cine trebuie sa il recupereze ?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate