Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele emailului

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 

RoVigneta

- - - - -
  • Please log in to reply
622 replies to this topic

#613
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,028
  • Înscris: 29.06.2011
Lista aia este veche, de exemplu la Maracineni-Buzau E85 nu mai sunt camere, au fost mutate la iesirea din Posta Calnau spre Ramnicul Sarat.
Edit:
Acum am citit pe net, lista aia a aparut ca o  stire falsa cum ca ar fi o lista de camera radar fixe, deci nu trebuie luata in seama.

Edited by CGDBZ, 19 March 2024 - 09:33.


#614
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,233
  • Înscris: 19.03.2007

View PostBogotta, on 18 martie 2024 - 14:27, said:

Vin si eu cu o intrebare: nu mai este punct fix de verificare la Otopeni ? Eu stiam ca e acolo de ani verzi insa pe lista asta noua nu mai apare. Asa sa fie oare ?

https://evz.ro/zonel..._source=fanatik
Tu ai impresia ca se va face vreodata publica lista camerelor pentru rovinieta ? Crezi ca alea sunt toate camerele ? Iti spun eu ca sunt mult mai multe decat in link-ul postat de tine.

#615
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017
Si de ce ar fi secretă ? Sunt arme balistice intercontinentale sau ce ?

#616
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,384
  • Înscris: 01.12.2001
Decât să te chinui tot anul să nu te prinda o camera, mai bine cumperi rovinieta pe un an
E lista pe site-ul oficial. Dar sunt și alea mobile. Alea nu știi când și unde le amplasează. Târziu le vezi și nu prea poți întoarce.

#617
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,233
  • Înscris: 19.03.2007

View Postdorin_2k, on 19 martie 2024 - 12:05, said:


E lista pe site-ul oficial.

Pui te rog un link cu siteul oficial care sa arate unde sunt puse camerele ?

#618
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017
Tocmai pentru ca sunt camere mobile, nu vad de ce ar fi secreta lista cu cele fixe ......

Nu am mai cumparat rovigneta pe un an in ultimii 5. Iau pe o saptamana si e suficient. Nu am chef sa dau bani la stat aiurea.

#619
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,233
  • Înscris: 19.03.2007
Daca ai rovinieta de ce te intereseaza unde sunt amplasate camerele ?

#620
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,384
  • Înscris: 01.12.2001
http://www.cnadnr.ro...tate-rovinietă
Din 2019
Caut și lista completă.


#621
SwatKat

SwatKat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,223
  • Înscris: 01.12.2005
Intrebare: cumparat saptamana trecuta 2 trecer pod de pe aplicatie. Mers a 2a zi la Constanta, revenit noaptea. Cum azi am vrut sa mai facem un drum am zis aseara sa cumpar inca 2 treceri.
Doar ca m-am uitat acum si vad ca saptamana trecuta apare o singura trecere inregistrata, pe sensul spre Constanta, azi a aparut inca o trecere inca neverificata (logic, de abia am ajuns).
Ce s-a intamplat cu trecerea de saptamana trecuta SPRE Bucuresti? Camera a “vazut” alt numar de inmatriculare, din greseala? Ca nu inteleg de ce nu m-a vazut camera si la intoarcere…
Trecerile le am platite nu e problema, dar nu inteleg ce s-a putut intampla…

#622
me_iauras

me_iauras

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,379
  • Înscris: 08.01.2009
Am fost si eu de cateva ori in situatia aceasta ; se rezolva in cateva saptamani .
Cel mai probabil sistemul automat de recunoastere a numerelor de inmatriculare nu reuseste sa isi faca bine treba ( reflexii , nr usor murdar , etc. ) si e nevoie de un operator uman care sa treaca prin toate inregistrarile care nu au fost taxate .
NU am ramas niciodata cu credit ( treceri care sa nu fi fost intr-un tarziu inregistrate corect in sistem in ceea ce priveste sensul / ora trecerii ) .

#623
SwatKat

SwatKat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,223
  • Înscris: 01.12.2005
Mersi de confirmare.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate