Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Fonduri Prima Casa 2014

- - - - -
  • Please log in to reply
3636 replies to this topic

#2413
Ale_Snd

Ale_Snd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 14.11.2014
Multumesc pentru lamuriri.
Mie cei de la ING mi-au zis ca trebuie sa platesc cele 3 rate, apoi comisionul Fondului si abia apoi imi trimit contractul...  

Ceva noutati astazi cu plecarea contractelor pe curieri? Astept si eu cu nerabdare... Posted Image
Am vazut ca statusul se actualizeaza cu cateva ore inainte, deci nu trebuie sa asteptam pana la ora 18 (daca e sa fie trimise azi!)...

#2414
alexander1991ro

alexander1991ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 21.06.2009
Pentru cei care asteapta vreo modificare, am sunat acum la fond si mi s-a spus ca nu le mai merge aplicatia, prin urmare nu se mai poate adauga statusul actual. Este cineva caruia i s-a modificat statusul ieri, astazi?

Edited by alexander1991ro, 20 November 2014 - 12:09.


#2415
mocandani

mocandani

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 04.11.2014
Daca sun la fond imi poate spune de stadiul dosarului?daca aplicatia este blocata

#2416
alexander1991ro

alexander1991ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 21.06.2009
Nu mi-au dat nici o informatie legata de dosar. Din aceasta cauza vroiam sa vad daca ceea ce mi-au spus este si adevarat.

#2417
mocandani

mocandani

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 04.11.2014
Al meu ii de ieri dimi in analiza si pana acum nici o schimbare...

#2418
marius2689

marius2689

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 27.10.2014
A primit cineva dosarul la la banca,caruia ia fost trimis ieri?am sunat la banca si mie imi zice ca daca la trimis ieri poate vineri ajunge sau luni.nu inteleg de ce dureaza atat de la curier la banca k doar suntem in bucuresti

#2419
n25cris

n25cris

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 24.06.2010
Prin curier in Bucuresti orice ajunge de pe o zi pe alta, doar daca nu se trimite vineri si atunci cam ajunge luni.
Legat de apliactia de la Fond mie mi-au dat detalii despre starea dosarului meu, asa ca incercati sa intrebati, pe e-mail sau la telefon, eu pe e-mail am dat.
Insa daca nu le merge aplicatia, ma gandesc ca nu au de unde sa stie daca dosarul tau a fost trimis...sau nu...nu strica sa incercati totusi.

#2420
liviu_valcu

liviu_valcu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 10.02.2014

View Postalexander1991ro, on 20 noiembrie 2014 - 12:01, said:

Pentru cei care asteapta vreo modificare, am sunat acum la fond si mi s-a spus ca nu le mai merge aplicatia, prin urmare nu se mai poate adauga statusul actual. Este cineva caruia i s-a modificat statusul ieri, astazi?

Mie mi s-a modificat ieri :

19.11.2014 13:04 Solicitare în analiza la FNGCIMM FNGCIMM

#2421
Ionuz_gug

Ionuz_gug

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 18.11.2014
Dosarul de la banca la fond nu ajunge fizic ci doar documentele sunt incarcate in aplicatie si sent atat!

#2422
marius2689

marius2689

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 27.10.2014
Pai atunci de ce e trecut la curier?

Pai si vaca aia de la banca de ce spune ca maine sau luni daca el a fost trimia ieri

#2423
Ionuz_gug

Ionuz_gug

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 18.11.2014
Dosarul meu PRIMA CASA  la vestita banca ING Luni m-au anuntat ca documentele sunt trimise catre fond, marti prin e-mail ca vor fi trimise cat de curand posibil iar astazi am sunat la fond si dosarul este inca la banca.
Am sunat la banca si mi au spus ca se vor intresa si voi fi anuntat! asa bataie de joc nu am intalnit, asa minciuni incompetenta si nepasare ca si  la  ING nu doresc nimanui.

Apropo de aceste statusuri care le postati voi  cu analiza la banca etc mie nu imi apar pentru ca nu mi au completat datele in sistem la fond si am intrebat la ing informatii si au spus ca nu stiu despre asa ceva sa se poata completa starea dosarului!)))

Prin curier cand se intoarce dosarul de la fond la office (dosar aprobat)!

Edited by Ionuz_gug, 20 November 2014 - 13:23.


#2424
marius2689

marius2689

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 27.10.2014
Stai linistit ca la bcr e mult mai rau

#2425
n25cris

n25cris

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 24.06.2010

View PostIonuz_gug, on 20 noiembrie 2014 - 13:15, said:

Dosarul meu PRIMA CASA  la vestita banca ING Luni m-au anuntat ca documentele sunt trimise catre fond, marti prin e-mail ca vor fi trimise cat de curand posibil iar astazi am sunat la fond si dosarul este inca la banca.
Am sunat la banca si mi au spus ca se vor intresa sa voi fi anuntat! asa bataie de joc nu am intalnit, asa minciuni incompetenta si nepasare la  ING nu doresc nimanui.
Asa am patit si eu, i-am sunat zilnic timp de 2 sapt pana am reusit sa ne trimita dosarul la Fond. In ultimele zile, ne-a zis(luni) ca l-au trimis la Fond, dar pe site la Fond am aparut abea cu data de miercuri ca a fost trimis, deci ne-au mintit ca sa scape de noi. Multa rabdare iti doresc.

#2426
Ionuz_gug

Ionuz_gug

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 18.11.2014
Daca aveti o idee ce pot sa fac unde sa urgentez ?

Au verificat acest dosat de 3 ori  de fiecare data mai trebuia ceva eu duceam acel document in aceeasi zi  iar pauza intre verificari (de la Ing Buc) era de 6-7 zile lucratoare  am luat legatura si cu un ziar sa i reclam o sa sun si la televiziuni cred.... e ceva de nedescris!

Edited by Ionuz_gug, 20 November 2014 - 13:36.


#2427
n25cris

n25cris

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 24.06.2010

View Postmarius2689, on 20 noiembrie 2014 - 13:15, said:

Pai atunci de ce e trecut la curier?

Pai si vaca aia de la banca de ce spune ca maine sau luni daca el a fost trimia ieri
contr. de garantare se trimite cu curierul, restul doar bagate in aplicatie.

View PostIonuz_gug, on 20 noiembrie 2014 - 13:35, said:

Daca aveti o idee ce pot sa fac unde sa urgentez ?

Au verificat acest dosat de 3 ori  de fiecare data mai trebuia ceva eu duceam acel document in aceeasi zi  iar pauza intre verificari (de la Ing Buc) era de 6-7 zile lucratoare  am luat legatura si cu un ziar sa i reclam o sa sun si la televiziuni cred.... e ceva de nedescris!
Nu poti sa faci nimic, decat sa ii bati la cap, dar nici asta nu iti garanteaza nimic. Suna zilnic in call center unde faci reclamatie.

#2428
Mony76

Mony76

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 31.10.2014

View Postmarius2689, on 20 noiembrie 2014 - 12:29, said:

A primit cineva dosarul la la banca,caruia ia fost trimis ieri?am sunat la banca si mie imi zice ca daca la trimis ieri poate vineri ajunge sau luni.nu inteleg de ce dureaza atat de la curier la banca k doar suntem in bucuresti

La mine pe site-ul fondului a aparut trimis prin curier luni. Am asteptat sa ajunga marti.....si nu a ajuns. Am sunat la fond si ne-au spus ca daca e vorba de BCR, contractele nu sunt trimise prin curier, ci vine un reprezentant al bancii care ridica contractele. Miercuri dimineata (adica ieri) a ajuns contractul la sucursala (in Cluj Napoca). In aceeasi zi l-am si semnat. Maine mergem la notar sa semnam contractul de vanzare-cumparare si gata, am terminat....dupa aproape 2 luni....
Bafta multa tuturor celor care asteapta inca!

#2429
marius2689

marius2689

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 27.10.2014
Poi eu sunt in bucuresti trebuia sa ajunga azi nu

#2430
george2lazar

george2lazar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 29.06.2013

View Postbogdanmihaisavu, on 19 noiembrie 2014 - 16:04, said:


Succes si de acum inainte.

Ce numar de solicitare ai avut?

ceau numarul meuy de dosar a fost 117452

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate