Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel
 [Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali
 Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic
 Recomandare firma/persoana pentru...

Motorul se intrerupe la gropi si ...

Plafoniera 132W, 9100lm, consum r...

Stabilire granita intre proprietati
 

Executare silita (Orange)

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
43 replies to this topic

#37
sind

sind

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,105
  • Înscris: 28.03.2007

View PostJaJe, on 01 septembrie 2014 - 18:44, said:

PS: Observ ca Orange_helper a vizitat aceasta postare, sunt curios, nu are nimic de spus?
da ce ai vrea sa iti zica Helperul? Ca "prietenul"tau este un ametit care s-a inhamat la ceva ce nu poate duce
ca aveti o mentalitate de necunoscatori - ca sa nu zic altceva
ca dati tepe la operatori ca sa fim noi astia cinstiti afectati de plata abonamentului in avans la abonare
m-am saturat pana peste cap de voi astia cu mentalitatea asta
sunteti principala cauza a involutiei din tara asta
si daca nu as risca avertisment v-as zice atat de multe....as putea sa scriu 10 pagini fara sa ma repet

#38
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008
Legal penalitatile nu pot depasi 100%,deci suma maxima pe care el o sa o datoreze vreodata o sa fie maxim 2.000lei.
De executat poate executa bunul pus ca si gaj.Adica in momentul in care el a facut contractul s-a dus cu un act de casa si cu buletinul....Deci au ce executa.Faza e ca nu se incurca ei cu asa ceva pentru 1000lei.Cel mai probabil o sa predea datoria lui unei firme de recuperari si aia o sa il poarte prin tribunale!

#39
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
A pus gaj pe naiba :lol:

#40
JaJe

JaJe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,102
  • Înscris: 03.08.2008

View Postsind, on 01 septembrie 2014 - 20:46, said:

da ce ai vrea sa iti zica Helperul? Ca "prietenul"tau este un ametit care s-a inhamat la ceva ce nu poate duce
ca aveti o mentalitate de necunoscatori - ca sa nu zic altceva
ca dati tepe la operatori ca sa fim noi astia cinstiti afectati de plata abonamentului in avans la abonare
m-am saturat pana peste cap de voi astia cu mentalitatea asta
sunteti principala cauza a involutiei din tara asta
si daca nu as risca avertisment v-as zice atat de multe....as putea sa scriu 10 pagini fara sa ma repet

Voi ce nu intelegeti ca omul nu a vrut sa dea teapa la Orange? Ci doar s-a aflat in aceasta situatie? Legat de Orange Helper, nu cautam mila, ci doar ce ar putea face prietenul meu in acest caz, daca poate plati pe o perioada prelungita sau nu. Of, ce va mai place sa dramatizati lucrurile Posted Image Daca ai fi citit atent la postarile mele, n-ai mai fi zis asta. Repet, prietenul meu si-a permis cheltuiala initiala a telefoanelor de 400 Lei, urmand sa plateasca lunar cate 50 Lei, ceea ce in situatia de pana acum un an isi permitea sa plateasca lunar aceasta suma, deoarece era sustinut financiar de tatal lui, dar cum s-a imbolnavit, si nu mai lucreaza, nu isi mai permite sa plateasca abonamentul. Este vina lui ca tatal lui s-a imbolnavit? mai nou oamenii numai au voie sa se imbolnaveasca sau ce? Cititi cu atentie inainte sa postati.

Sau mai bine zis, sa se inchida acest topic, ca o sa ajungem la flames. Eu am gasit informatia pe care o cautam, restul e can can.

View Postgeorge_eu25, on 01 septembrie 2014 - 20:56, said:

Legal penalitatile nu pot depasi 100%,deci suma maxima pe care el o sa o datoreze vreodata o sa fie maxim 2.000lei.
De executat poate executa bunul pus ca si gaj.Adica in momentul in care el a facut contractul s-a dus cu un act de casa si cu buletinul....Deci au ce executa.Faza e ca nu se incurca ei cu asa ceva pentru 1000lei.Cel mai probabil o sa predea datoria lui unei firme de recuperari si aia o sa il poarte prin tribunale!
Daca legal nu poate depasi 100%, te referi la penalizari? El a platit primele 3 luni (150 lei total fara pretul telefoanelor) mai avea de platit pentru inca 21 de luni (adica 1050 Lei total fara penalizari, legal nu poate depasi suma de 2100?).

Edited by JaJe, 01 September 2014 - 21:32.


#41
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007
@JaJe : urmand aceeasi logica pote sa-si faca un imprumut pt prima locuinta ori sa-si un credit pt a-si achizitiona o masina. si brusc se imbolnaveste. ce face ? nu mai plateste? chiar daca imprumutul are asigurare to va plati. macar sa invete ceva din aceasta intamp[lare si evident sa faca pe dracu in patru si sa plateasca.

#42
JaJe

JaJe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,102
  • Înscris: 03.08.2008
Iti dau dreptate unchiujim, totusi nu comparam un credit pentru o locuinta, pentru un credit te gandesti de 100 de ori inainte de a face acest lucru, stiind ca ramai dator "pe viata". Aici e vorba de un banal abonament pe 2 ani.

#43
cristi_71

cristi_71

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 07.07.2008
Pai pentru amaratul ala care nu-si permite sa plateasca un abonament lunar de 50 lei, "un banal abonament pe 2 ani" cum zici tu, e echivalentul unui credit pentru cumpararea unui elicopter in cazul meu. De ce nu vor unii sa accepte ca sunt saraci si nu-i o prioritate pentru ei detinerea unui telefon? Daca nu-si permit sa renunte lunar la 50 de lei, probabil ca mananca si se imbraca ca vai de ei, dar bine ca si-au cumparat telefoane "touch", ca vorba aia: saracu' e si-al dracu'...

#44
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View Postgeorge_eu25, on 01 septembrie 2014 - 20:56, said:

Legal penalitatile nu pot depasi 100%,deci suma maxima pe care el o sa o datoreze vreodata o sa fie maxim 2.000lei.
De executat poate executa bunul pus ca si gaj.Adica in momentul in care el a facut contractul s-a dus cu un act de casa si cu buletinul....Deci au ce executa.

- penalitatile ca penalitatile dar cheltuielile cu executarea nu sint separat?
- nu pot executa casa altcuiva. Nu-mi spune ca toti abonatii Orange au case pe numele lor.

View Postcristi_71, on 01 septembrie 2014 - 20:05, said:

Adica s-a dat la fund ca un tepar si spera ca aia sa-si faca mila de el? Nu era mai frumos sa se duca la ei cand a intarziat cu prima rata, sa le prezinte situatia nasoala in care se gaseste si sa-i roage sa-l amane o perioada?

Draci laci, crezi ca asa merge treaba? Aia au niste angajati cu o schema logica la telefon, va taiem la data cutare, va omorim de tot la data cutare, ura si la gara.

View Postflorin275, on 01 septembrie 2014 - 18:50, said:

daca lucreaza undeva legal  numai daca ia bani pe card i se pot bloca conturile

Din salariu nu au cum sa ii ia decit o fractiune, astfel incit sa mai poata sa supravietuiasca cu restul. Da, daca intr-adevar ajunge sa stringa dupa aia cine stie citi bani si ii tine in cont o sa fie o "problema", dar din cite inteleg asta e ultima grija.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate