Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme hidrofor

Inlocuitor pentru Real VNC remote...

Neg sau altceva...

Topul normalitatii
 Sa incurajam sporturile de contac...

Cum s-au apucat rapperii sa faca ...

Casa construita la o distanta mai...

Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...
 Mama Miresii (2024)

Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?
 Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...

Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia
 

Telefoane tri sim

- - - - -
  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#19
senator

senator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 02.03.2006

 andreic, on 24 iulie 2014 - 09:32, said:

Nu pot face multisim in 3G decat maxim 2-3 modele din lista si numai selectiv, de ex sim 1 si 2 numai in 2g si sim 3 in 3g sau variante...
Chiar 6 sunt în total.

#20
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,810
  • Înscris: 07.02.2003
Ai mai marit lista intre timp probabil, insa tot nu poti face combinatii 3G only si e logic de ce...

#21
senator

senator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 02.03.2006

 andreic, on 24 iulie 2014 - 10:50, said:

Ai mai marit lista intre timp probabil, insa tot nu poti face combinatii 3G only si e logic de ce...
Categoric, nu. Singura editare a fost la 9.41 (când am pus link-ul despre acel model LG), iar tu ai comentat la 10.32.Posted Image  Deci, cade explicația ta.
Niciun telefon nu le poate avea pe toate. Dar un sim Digi înfipt în primul slot (cu 3G), și două sim-uri de la Vodafone, respectiv Orange, în celelalte două este o soluție foarte OK. Deși pot fi și alte soluții în funcție de ce are fiecare.

#22
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,810
  • Înscris: 07.02.2003
Ma rog, 6 din 23...
Nu e oki solutia daca tii la calitatea vocii uiti de 2G si stai in HD :)

#23
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
Lege: daca un gigel nu foloseste un anume lucru, acel lucru devine automat prostesc.

#24
senator

senator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 02.03.2006

 andreic, on 24 iulie 2014 - 11:02, said:

Nu e oki solutia daca tii la calitatea vocii uiti de 2G si stai in HD Posted Image
Nu te supăra, tu ce telefon ai?

#25
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,077
  • Înscris: 25.06.2007

 f300, on 24 iulie 2014 - 09:25, said:

Dar cel mai important e probabil pentru cei care calatoresc mult sau care stau prin alte tari. Sint milioane de romani pe afara, un SIM de la angajator, unul personal cu un plan bun de date si unul de Romania sa te poata lumea suna pe numarul pe care il ai de 15 ani (nu chiar fenomenal de scump daca nu te intinzi asa mult la vorba) pare foarte rezonabil.
Nici vorba!
Skype, Viber etc etc etc

#26
Vortexx

Vortexx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,568
  • Înscris: 13.05.2014

 senator, on 24 iulie 2014 - 08:52, said:

Nu-i deloc prostesc. Sunt utilizatori și cu 4 cartele.

Ca tot veni vorba, avea un prieten o chinezarie cu 4 caretele si folosea doar una :)).

#27
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,810
  • Înscris: 07.02.2003

 senator, on 24 iulie 2014 - 11:08, said:

Nu te supăra, tu ce telefon ai?
Daca-mi spui cu ce te ajuta sa stii acest lucru... in contextul subiectului.

#28
Saint-Tropez

Saint-Tropez

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 19.07.2014

 miki07, on 24 iulie 2014 - 08:55, said:

Telefonul incepe sa se demodeze ca device de vorbit Posted Image. Acum e mai mult browser.

???
Tu faci parte din cei care refuza sa vorbeasca la telefon pentru ca e mai bine face to face?
Ma izbesc de multi care nu inteleg ca e posibil sa nu fii in tara dar in 5 minute de discutii la telefon o poti pune de un contract...
Cum sa se demodeze? Tu ai impresia ca eu stau sa-mi car laptopul sau tableta dupa mine ca sa dau un telefon ca este mai ieftin sau gratis? Nu, am 2 numere vo-ip, o cartela cu numar si folosesc deci 3 numere de telefon. N-as renunta la telefon ca device de vorbit nici pentru 10 Skype-uri penibile.

#29
pastel3005

pastel3005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,379
  • Înscris: 11.08.2006
mie mi se pare util un telefon tri-sim.
chiar daca am un dual sim (orange-digi), mai car si telefonul de firma, care, evident, e pe vodafone.
problemele pot aparea la apelurile primite simultan pe 2 cartele, unde cel de firma trebuie sa aiba prioritate.
pe telul meu, A5 duo, daca vb pe orange, si ma suna altcineva pe digi, ii apare ca nu sunt in retea.
invers, insa functioneaza. nu pot repozitiona cartelele, deoarece net-ul e pe sim 1, digi.
poate pe un tri-sim sa mearga ok.

Edited by pastel3005, 24 July 2014 - 11:21.


#30
senator

senator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 02.03.2006

 andreic, on 24 iulie 2014 - 11:16, said:

Daca-mi spui cu ce te ajuta sa stii acest lucru... in contextul subiectului.
Ca să văd dacă al tău are toate caracteristicile pe care le are un tri sim din listă. Văd că încerci să găsești bube la astea de parcă tu ai avea telefonul perfect. Hai, prinde curaj.

#31
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,810
  • Înscris: 07.02.2003

 senator, on 24 iulie 2014 - 11:22, said:

Ca să văd dacă al tău are toate caracteristicile pe care le are un tri sim din listă. Văd că încerci să găsești bube la astea de parcă tu ai avea telefonul perfect. Hai, prinde curaj.
Doooooh, dar nici nu ma intereseaza acest lucru nu caut bube ca stiu ca toate au... crezi ca am 15 ani sa ma laud cu ce are tel meu eventual sa-mi pun si la semnatura ? Posted Image E un simplu dual core de 1GHz cu standy mare in 3g (fac usor 6 zile) andro 4.22 si fara nici o functie deosebita fiind low cost, cu un radio oribil plin de intermodulatii dar cu un sunet excelent HD si sensibilitate RF decenta. Ii spune Alcatel POP C1 Posted Image http://www.gsmarena....pop_c1-5691.php

#32
senator

senator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 02.03.2006

 andreic, on 24 iulie 2014 - 11:33, said:

Doooooh, dar nici nu ma intereseaza acest lucru nu caut bube ca stiu ca toate au... crezi ca am 15 ani sa ma laud cu ce are tel meu eventual sa-mi pun si la semnatura ? Posted Image E un simplu dual core de 1GHz cu standy mare in 3g (fac usor 6 zile) andro 4.22 si fara nici o functie deosebita fiind low cost, cu un radio oribil plin de intermodulatii dar cu un sunet excelent HD si sensibilitate RF decenta. Ii spune Alcatel POP C1 Posted Image http://www.gsmarena....pop_c1-5691.php
Între ceea ce spui și ceea ce faci este o diferență enormă. Și dacă mă rezum doar la comentariile tale de pe acest topic este suficient.
Uite, dacă aș proceda ca tine aș spune că ai un jaf de telefon. Înțeleg că pentru tine este suficient ca un telefon să aibe HD Voice, iar celelalte aspecte nu contează. Poate pentru unii mai contează și autonomia, poate mai contează și dacă au o cameră mai acătării, dacă are cameră secundară șamd. Nu crezi că ar fi mai bine să lăsăm fiecare utilizator să decidă singur ce-i place și ce are nevoie?
Stand by 6 zile cu junghiul ăla care are baterie de 1300 mAh? Poate dacă nu vorbești deloc în alea 6 zile, nu intri deloc pe net și dacă ai tot timpul semnal maxim de la operatori. Unu cu autonomie de luat în seamă ar trebui să aibe de la 2000 mAh în sus. Mai intră pe topicul cu telefoane dual sim să vezi cât țin telefoanele care au baterii de 3 ori mai mari și vezi dacă spun adevărul sau nu.

Edited by senator, 24 July 2014 - 11:52.


#33
gicaru

gicaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,709
  • Înscris: 19.05.2014
3, 4 sim-uri... sa nu ajungem sa avem un strutocamilotelefon superminion, cu bricheta si optiuni de briceag elvetian, care mai si necesita ca bateriile sa fie carate sparat intr-un diplomat. Asta da tehnologie!

#34
senator

senator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 02.03.2006
Cam tot ce-i nou a avut parte de comentarii de genul ăsta. Dar cârcotașii s-au cumințit repede, iar mulți dintre ei au devenit utilizatorii lor. Uite, mă gândesc ce critici dure au fost când a apărut automobilul, iar acum...

#35
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,810
  • Înscris: 07.02.2003

 senator, on 24 iulie 2014 - 11:45, said:

Între ceea ce spui și ceea ce faci este o diferență enormă.
Intelegi gresit evident, puteam sa jur ca asta vei spune Posted Image

 senator, on 24 iulie 2014 - 11:45, said:

pentru tine este suficient ca un telefon să aibe HD Voice, iar celelalte aspecte nu contează.
Corect, este suficient pentru mine in mare alaturi de autonomia babana si chestiile elementare, gmail samd. Camera este oribila. Doar navigatie si tracking pentru google maps si monitorizare celule ce mai fac asa mai deosebit, da se descurca fain. De jucat evident ca nu joc pe tel ca doar n-am inebunit sa ma chioresc acolo, o fac pe tableta Posted Image

 senator, on 24 iulie 2014 - 11:45, said:

Stand by 6 zile cu junghiul ăla care are baterie de 1300 mAh? Poate dacă nu vorbești deloc în alea 6 zile
No, cu 30 min de vorbit pe zi si putin wifi. Daca nu vorbesc deloc cred ca ating sau depasesc 8 zile.
E chipset modern pe 28 nm, consum mic, infim, nu are nevoie de baterie mare Posted Image MT6572M, 2013.

#36
gicaru

gicaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,709
  • Înscris: 19.05.2014
"Cam tot ce-i nou a avut parte de comentarii de genul ăsta. Dar cârcotașii s-au cumințit repede, iar mulți dintre ei au devenit utilizatorii lor. Uite, mă gândesc ce critici dure au fost când a apărut automobilul, iar acum..."

Ce spui tu intr-o paradigma corecta este perfect viabil, problema este ca personal, niciodata, nu voi vedea rostul unui telefon cu mai mult de 2 sim-uri (unul al meu si celalalt de la job, pe care evident nu-l platesc eu).

Edited by gicaru, 24 July 2014 - 12:10.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate