Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Topul normalitatii

Sa incurajam sporturile de contac...

Cum s-au apucat rapperii sa faca ...

Casa construita la o distanta mai...
 Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)

Estimare reparatie

Sterilizare UV apa
 Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...

Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...
 Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri

Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator
 

Telefoane tri sim

- - - - -
  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#73
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Atat timp cat nici macar telefoanele dual-sim nu sunt in marea majoritate a modelelor 3G + 3G , astea tri-sim sunt de prisos
Am doua cartele de rcs si una de la cosmote , cele de la rcs ( voce si internet ) sunt 3G , cosmote 4G
- Cum pot eu sa folosesc practic un astfel de telefon tri-sim ?
Mai ales când toti operatori de telefonie mobila in prezent au oferte 4G , noi ne ''întoarcem in timp'' cu aceste telefoane
Sunt de acord ca aceste modele de telefoane sunt folosite in cazuri de exceptie pe 2G si atunci devin si ele folositoare
- Dar oare cati dintre noi sunt in astfel de situatii de exceptie ?

#74
senator

senator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 02.03.2006
În cazul în care este mai important să mergi după tine doar cu un telefon în loc de 3, atunci îți alegi un telefon din cele 6 care merg pe 3G. Și, dintre toate, Acer E700 ar putea fi o soluție având în vedere că are 3G pe toate simurile.
Dacă este mai important să ai 4G de la Cosmote, atunci alegi un dual sim din astea(cu excepția Samsungului care nu are LTE pe dual sim) și ai rezolvat parțial problema.
În toate este un început și, cel mai probabil într-un viitor apropiat vor fi scoase și modele care să îndeplinească mai multe condiții. Nu ai cum să găsești un telefon perfect care să-ți satisfacă toate dorințele. Și, dacă ar fi, s-ar găsi la un preț prohibitiv.

Edited by senator, 02 August 2014 - 08:48.


#75
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Cu Asus-ul dual-sim si 4G ne-am lamurit pe celalalt thread
Cat despre Acer cu cele trei sim-uri 3G iti astept review-ul pe acest thread
Legat de cele patru ZTE-uri ramane de studiat , fiindca vezi foarte bine ca nu întotdeauna teoria coincide cu practica

#76
pamfil nastase

pamfil nastase

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,075
  • Înscris: 04.02.2007
Despre Acer Liquid E700, posesorii își împărtășesc deja primele impresii aici.

Rezum aici, pentru cine nu știe germană, cele mai importante aspecte:


- Toate cele 3 sloturi sînt capabile de 3g, dar nu simultan; se poate alege din soft care să fie, deci nu e nevoie să muți cartela pe alt slot.

- Se poate alege cîte o cartelă implicită pentru voce și date, resp. alege la fiecare apel de pe ce cartelă să se inițieze.

- LE: Fiecare contact poate fi asociat cîte unui sim (nice one!).

- Se mișcă fluent, deși unii spun că alte launchere decît cel cu care vine (de bildă Nova) ar fi mai bune.

- Finisarea pare solidă (plastic dur, de calitate), aspect plăcut.

- Deși butonul de ieșire din stand-by, aflat pe muchia de sus, ar putea fi incomod pentru cei cu mîini mici, există pe spate un buton ce poate fi personalizat, mult mai ușor de apăsat, cînd ții telefonul cu o singură mînă.

- Ecranul nu e HD, dar are o luminozitate plăcută.

- GPS: unii zic că e destul de rapidă conectarea la sateliți și precizia, alții spun că la modele mai scumpe (așa-zise flagshipuri de marcă) ar fi mai performant aspectul ăsta și dau vina pe chipsetul mediatek, care n-ar fi miezu-n parohie.

- Calitatea pozelor e mediocră.

- LE: tastele de meniu neluminoase.



Am mai pus și eu întrebări despre funcționalitatea tri-sim, resp. dacă prin redirecționare reciprocă se poate să fii apelat pe orice cartelă, indiferent dacă vorbești pe una din ele sau folosești datele în acel moment. Aștept să mi se răspundă și comunic mai departe.


La noi a apărut pe la vreun comerciant?

Edited by pamfil nastase, 13 August 2014 - 13:44.


#77
marius_megane

marius_megane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 576
  • Înscris: 10.07.2007
Interesant telefon sa vedem cum va fi cu redirectionarea. Intre 2 cartele e simplu dar intre 3 cartele este posibil ?

#78
adrianopol

adrianopol

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 21.06.2008

View Postpamfil nastase, on 13 august 2014 - 13:31, said:

Despre Acer Liquid E700, posesorii își împărtășesc deja primele impresii aici.

Rezum aici, pentru cine nu știe germană, cele mai importante aspecte:


- Toate cele 3 sloturi sînt capabile de 3g, dar nu simultan; se poate alege din soft care să fie, deci nu e nevoie să muți cartela pe alt slot.

- Se poate alege cîte o cartelă implicită pentru voce și date, resp. alege la fiecare apel de pe ce cartelă să se inițieze.

- LE: Fiecare contact poate fi asociat cîte unui sim (nice one!).

- Se mișcă fluent, deși unii spun că alte launchere decît cel cu care vine (de bildă Nova) ar fi mai bune.

- Finisarea pare solidă (plastic dur, de calitate), aspect plăcut.

- Deși butonul de ieșire din stand-by, aflat pe muchia de sus, ar putea fi incomod pentru cei cu mîini mici, există pe spate un buton ce poate fi personalizat, mult mai ușor de apăsat, cînd ții telefonul cu o singură mînă.

- Ecranul nu e HD, dar are o luminozitate plăcută.

- GPS: unii zic că e destul de rapidă conectarea la sateliți și precizia, alții spun că la modele mai scumpe (așa-zise flagshipuri de marcă) ar fi mai performant aspectul ăsta și dau vina pe chipsetul mediatek, care n-ar fi miezu-n parohie.

- Calitatea pozelor e mediocră.

- LE: tastele de meniu neluminoase.



Am mai pus și eu întrebări despre funcționalitatea tri-sim, resp. dacă prin redirecționare reciprocă se poate să fii apelat pe orice cartelă, indiferent dacă vorbești pe una din ele sau folosești datele în acel moment. Aștept să mi se răspundă și comunic mai departe.


La noi a apărut pe la vreun comerciant?


Salut,

Eu am un Acer E700. Telefonul este chiar super. L-am luat second hand si nu are nicio problema.
Cele trei simuri functioneaza perfect. Semnalul foart bun! Am orange, vodafone si digi. Orange de serviciu, vodafone si digi personal! Digi il folosesc 3g. Am fost plecat prin tara si in functie de zona am schimbat conexiunea 3g si de date depinzand de puterea semnalului retelei! de pilda in Transilvania Orange si in muntenia Vodafone! Pe drum unde avea semnal digi schimbam pe aceasta retea pentru a folosi google maps pentru GPS! GPS-ul functioneaza impecabil!
Pozele sunt bune dar nu extraordinare! Faptul ca butoanele de jos nu sunt luminate nu este un impediment prea mare! Te obisnuiesti! Bateria tine o zi jumatate in regim de functionare completa! 2 ore convorbiri, 3G, email, gogle maps, net si siteuri de socializare. Difuzorul nu se aude la volumul altor telefoane dar este mai mult decat suficient!
Asadar cu un powerbank poti considera ca ai un mic computer la buzunar! Toate programelele business la indemana si foarte ergonomice iar telefonul se misca relaxat prin toate! Este de foarte mare ajutor in ceea ce ma priveste! Eu am avut Lenovo P770 cu baterie similara dar nu tinea atat!
Am avut mai multe telefoane cu Android de-a lungul timpului dar Acer E 700 se apropie cel mai mult de ceea ce doresc de la un smartphone!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate