Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto
 Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 

ajutor, va rog.

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
djhappy89

djhappy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,344
  • Înscris: 02.01.2011
hmm am sa revin cu modelul tv-ului si cu o poza la spatele lui!

#20
djhappy89

djhappy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,344
  • Înscris: 02.01.2011
Salut din nou modelul este Samsung 32eh5450 si va atasez si o poza cu mufele pe care le are in spate!

Attached Files



#21
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
5.1 nu poti scoate din TV decat pe la iesirea digitala optica. Poti scoate doar stereo(analog) de pe primele doua RCA-uri din stanga.

#22
Protopopeus

Protopopeus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,484
  • Înscris: 23.05.2007
Prin urmare:
- fie cumperi un convertor digital to analog 5.1, cum ar fi acesta, apoi conectezi iesirea optica a tv-ului la acel DAC si, mai departe, legi si sistemul la DAC prin mufe RCA.
- fie te multumesti cu un sunet stereo emulat in toti satelitii de sistem (sistemul poate face treaba asta), din iesirea stereo a tv-ului, indicata de edigee, daca aceea chiar este iesire audio si nu intrare...

#23
djhappy89

djhappy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,344
  • Înscris: 02.01.2011
Si cum imi dau seama daca primele doua RCA-uri sunt de iesire sau intrare?  Eu am bagat in primele doua RCA-uri din stanga o mufa cu 2 capete la TV si celelalte 2 capete in sistem (la 2.1) si nu se auzea nimic.

#24
Motanu13

Motanu13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 10.02.2011

 djhappy89, on 30 iulie 2014 - 21:24, said:

Si cum imi dau seama daca primele doua RCA-uri sunt de iesire sau intrare?  Eu am bagat in primele doua RCA-uri din stanga o mufa cu 2 capete la TV si celelalte 2 capete in sistem (la 2.1) si nu se auzea nimic.
Pai alea-s intrari, ca scrie Component AV IN - chiar in dreapta intrarilor video.
Eu vad acolo mai multe iesiri, una pentru casti ceea ce nu-i prea indicat ca duce la distorsiuni si una optica pe care fara un convertor n-ai cum sa o folosesti, decit daca ai un amplif cu DAC incorporat sau un receiver AV. Mai vad un euroscart ( ala cu 20 de pini ) care cred ca-i posibil sa fie tot iesire si ar fi bine sa-l incerci. Ti-ar trebui de la dioda sau de la un magazin de electronice un adaptor simplu de genu asta
http://www.flanco.ro...rt-rca-5-m.html, care sa aibe la un capat un euroscart si la celalalt doua RCA -uri( e destul de ieftin ) si daca ai noroc sa fie iesire ai rezolvat problema.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate