Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 

Țigla metalică Umbrella Premium

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
idrolupu88

idrolupu88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 01.07.2014
Salutare! am si eu o curiozitate despre Țigla metalică  Umbrella Premium dublu modulara produsă în România începând cu luna august 2013 ( nu zic firma k poate fac publicitate) si nu stiu cum sta treaba pe forum :-p
Am o casa veche care am renovato si ma gandeam sa pun tabla si am gasit firma asta.. ce este interesant la modelu asta de tabla ca are prinderea cu suruburi diferit de ce am vazut pe piata pana acum adica suruburile nu se vad, vine cea dea 2 tabla peste ele si le acopera avantajul ar fi k nu se mai duc garniturile de la suruburi asa repede de la soare.. am sa pun un video sa vedeti despre ce este vorba.
Am sa atasez si niste date despre produs sa va faceti o parere si sa mio spuneti daca se merita sa dau bani.

video aici: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/u51koBQsx10?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


detalii produs:

1 Strat de vopsea exterior Poliester 25 µm
2 Strat primar de grund la exterior Poliester 25 µm
3 Strat de pasivizare - -
4 Strat de zinc Zinc 275 g/m2
5 Tablă de oțel Oțel 0.5 mm
6 Strat de zinc Zinc 275 g/m2
7 Strat de pasivizare - -
8 Strat primar de grund la interior epoxidic 5 µm
9 Strat de vopsea la interior epoxidic 5 µm

astept pareri va multumesc

#2
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,324
  • Înscris: 13.01.2011
Interesant, suruburi ascunse, dar trebuie sa faci lemnaria ca la carte, sa pice surubaraia fix in lemn, nu in gol.

Arata bine, eu am vazut pe case, sint curios cati zeci de ani rezista la intemperii.

#3
idrolupu88

idrolupu88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 01.07.2014

View Postcrisstonne, on 01 iulie 2014 - 23:56, said:

Interesant, suruburi ascunse, dar trebuie sa faci lemnaria ca la carte, sa pice surubaraia fix in lemn, nu in gol.

Arata bine, eu am vazut pe case, sint curios cati zeci de ani rezista la intemperii.

lemnaria ca la carte se face cu un distantor special care poti sa il faci tu si dintro bucata de blana masurand distanta dintre module la tabla

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate