Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
drepturile copiilor in numele ...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...
 Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...
 In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește
 

Merita sau nu?

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
Tess-focsiapa

Tess-focsiapa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.05.2014
Tess si primul ei single oficial sub emblema VEEA Music alaturi de RimeZic.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Y2JrD-9_rWI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,320
  • Înscris: 13.01.2011
Astept primul disc de platina, apoi mai vorbim...

#3
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,833
  • Înscris: 10.12.2006
Îhî, cred că e la nivel de ce se produce acum în România.

#4
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,666
  • Înscris: 07.02.2003
disc de plastic poate :)

#5
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,320
  • Înscris: 13.01.2011
Saraciiiii copchiii... gata, sint decerebrati... celeberati... nu, nu, celebri  Posted Image

#6
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,673
  • Înscris: 05.02.2012
Ma rog, eu unu nu as asculta asa ceva, e penibil si nici macar nu poti spune ca e muzica. Sunt doar sunete si vocea unei pitipoance peste acele sunete. Insa, sunt sigur ca initiatorul sau initiatoarea sigur gandeste in felul urmator :
"Eh, de parca ei pot sa faca ceva mai bun" sau "The haters gonna hate". Hmmm , celor care gandesti in felul urmator, tin sa le zic ca tocmai de aceea nu facem , pentru ca nu ne pricepem si mai bine stam in banca noastra Posted Image . Sunt satul pana peste cap de replici de genul

Oricum, muzica ce a fost mai demult (cum e cea de mai jos) nu cred ca o sa reapara curand in romania :

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ZSpbcCSY0is?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

PS : a bagat cineva de seama ca initoaroarea sau initiatorul si-au facut cont special pentru aceasta "melodie" ? Posted Image  (check nickname).
Aaa, si era sa uit : ma astept sa fie reply-uri ca din cauza "haterilor" ca mine nu merge tara bine , si desigur, si din vina lu' Basescu

Edited by Andreysc7, 06 May 2014 - 02:01.


#7
Tess-focsiapa

Tess-focsiapa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.05.2014
Copiii aia, sper deosebire de altii muncesc pentru ce isi doresc, dar sa critici e cel mai usor. Aveti un argument concret? Cum ar fi calitatea sunetului sau profunzimea textului?

#8
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,673
  • Înscris: 05.02.2012
Si eu "sper" deosebire de altii, muncesc (in particular) la ora asta. Ii 2:05 AM si maine merg si la lucru si din moment ce ai postat aceasta "capodopera" ma gandesc ca ai postat-o si pentru critici, nu doar pentru laude, nu ? Ai primit criticile mele in primul comentariu lasat de mine, si ai reactionat exact cum am spus in acel comentariu.

Oricum, la publicul din Romania, in care 70% nu sunt in stare sa treaca bacul, si nu exista o cultura muzicala. Deci pentru ei e ok, o sa aveti destui fani Posted Image .

Edited by Andreysc7, 06 May 2014 - 02:27.


#9
Lolopoco

Lolopoco

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 17.08.2012
Simplu si la obiect? PENIBIL. Tentativa de muzica.

#10
Tess-focsiapa

Tess-focsiapa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.05.2014
ARGUMENTE:))))

#11
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,673
  • Înscris: 05.02.2012

View PostTess-focsiapa, on 06 mai 2014 - 02:38, said:

ARGUMENTE:))))

Versuri de cacat
Vocea (enervanta) lasa de dorit, ceea ce face ca piesa sa sune si mai nasol
Instrumentalul/beat-ul - 2/10, e Lame

Eu nu stiu de ce insisti. Daca iti spun ca nu imi place culoarea verde, ce argumente vrei sa iti dau ? Pur si simplu e o chestie ce tine de gust, si daca voua va place (desi nu ma mir) nu inseamna ca trebuie sa placa tuturor.

Edited by Andreysc7, 06 May 2014 - 02:55.


#12
Lolopoco

Lolopoco

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 17.08.2012
Ca sa va dati seama daca mai se poate persevera, incearca sa raspunzi la intrebarea "cate linii are un portativ?", fara sa folosesti netul sau sa intrebi pe altcineva.
Voi va apucati sa faceti romane fara sa sa stiti sa scrieti.

#13
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,416
  • Înscris: 15.12.2009
Rahat de zi cu zi. Hit nu mai ajunge, ca n-au dat destui cocalari peste ea de la inceput. Versuri de rahat (foc si apa, incepe sa-mi placa. wtf?!), negativ pe care-l aud a mia oara cu mici diferente, nume de artisti vai mama lor (cred ca initiatorul e unul dintre ei), tema muzicala arhi-folosita, post-procesare la greu, mi-e frica sa va aud pe vreunul dintre voi live. Garantat nu tineti linia melodia si "raperu" ala se sufoca dupa 5-6 versuri.

#14
hipnotiq81

hipnotiq81

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,580
  • Înscris: 28.01.2013

View PostTess-focsiapa, on 06 mai 2014 - 02:02, said:

Copiii aia, sper deosebire de altii muncesc pentru ce isi doresc, dar sa critici e cel mai usor. Aveti un argument concret? Cum ar fi calitatea sunetului sau profunzimea textului?
Din contra, numai munceste nimeni in tara asta? Toata lumea canta si sparge seminte ;)

#15
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,763
  • Înscris: 09.05.2005
E o manea disco? :)

#16
dadi272

dadi272

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,301
  • Înscris: 09.06.2008
Gunoi...

#17
letcon

letcon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 356
  • Înscris: 14.12.2009
Ba prieteni puneti mana pe carte lasati behaitul ca nu e de voi. O sa fie din ce in ce mai greu, imvatati macar o meserie.

SI ca sa nu ma iei si pe mine cu ARGUMENTEPosted Image Posted Image Posted Image ti le spun eu:

1. piesa nu are mesaj ( sau eu cel putin nu il pricep). Ce ar trebuii sa intelegem noi (ascultatorii) din grohaitura versurile astea? Ce legatura are focul si apa cu faza ca aia 2 vor sa se tabardeasca pe plaja?
2. Pe langa ca versurile nu au  legatura intre ele mai sunt si de rahat. Se vede ca nu prea ati citit.
3. Instrumentalul nu e cine stie ce, v-a luat mai mult de o ora?
4. La voce nu ma bag, nu ma zgarie pe creier ( de obicei inseamna ca cel care a facut mix/master e tatic; insa nu ma pronunt)
5. Daca ma intrebi pe mine, NU MERITA!

#18
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009
O noua "piesa" asemanatoare cu aproape tot ce este pe piata :
- o guitatura de voce "calculatorizata" si cat mai "gemuta/scremuta"
- pentru a proteja "vocea diveiPosted Image " , "cantecul" este de fapt "vorbit" si in anumite momente se "tipa mai tare"(de unde sa ridice octave saraca)
- nu am crezut niciodata ca textele din copilarie de gen "am-tam-tiri-mogo-dam....." sau "ala-bala-portocala...." vor fi MULT mai complexe fata de textele create pentru "lansarea unor divePosted Image  in  showbiz"Posted Image
- sunt convins ca videoclipul va "impinge piesa" prin niste chilotare/dezbracate care se "zdrumilesc/freaca de ceva"(a se citi danseaza)
In trecut când ascultai muzica simteai ca "te inalti/te eliberezi/desfatare spirituala si sentimentala" !!! Acum "videoclipurile" provoaca probabil doar erectii pentru cei "sarmani in cap" !!!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate