Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Cazier, va implor sa ma ajutati cu un raspuns

- - - - -
  • Please log in to reply
151 replies to this topic

#55
onisoru

onisoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 28.03.2012

View Postmaramicuip, on 24 aprilie 2014 - 14:25, said:

Prin simplu fapt ca nu au chemat politia, acei paznici, sau cum spui tu cei cu statut special(probabil au sosetele verzi), au facut un abuz.
De ce nu au chemat politia? Nu este clar specificat in fisa postului?  Nu este specificat in regulamentele acelea marete?
NU nu au facut un abuz, au dat dovada de clementa!

#56
dennyssu1

dennyssu1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 24.04.2014

View Postonisoru, on 24 aprilie 2014 - 14:23, said:

Atata timp cat nu ai fost legitimat(si ti-au fostnotate datele) de catre Politie, poti fura in continuare, INCA nu ai cazier! Multumit?

Politia nici macar nu a venit acolo. Ei miau cerut  doar numele si adresa. Fara vreun buletin sau ceva. Nelamurirea mea a fost daca foaie aia care am scris-o in care precizam ca regret si recunosc fapta..va ajunge la politie..dar am inteles ca nu in concluzie, pentru ca am ajuns cu ei la mica intelegere..corect?

#57
sandel_u

sandel_u

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 21.11.2009

View Postonisoru, on 24 aprilie 2014 - 14:27, said:

Inca din momentul in care ai intrat in parcarea acelui magazin, te supui acelui regulament de comportament pe TERITORIUL MAGAZINULUI. Democratia nu inseamna ca totul este(nu E, cum zic unii) permis).
Poti sa te stergi la cur cu regulamentul tau.
Nimeni nu este mai presus de lege.
Poti sa pui ce vrei in regulamentul tau, si apoi te stergi: nu ai voie sa santajezi, nu ai voie sa ii bagi mana in buzunarul omului, nu ai voie sa il pui sa plateasca de 10 ori si ce mai visezi tu.

#58
maramicuip

maramicuip

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,251
  • Înscris: 28.07.2010

View Postonisoru, on 24 aprilie 2014 - 14:29, said:

NU nu au facut un abuz, au dat dovada de clementa!
Clementa?
ce este aceea clementa?
Pap-a de la roma poate da dovada de clementa.
Paznicii aceeia, erau in timpul serviciului? aveau instructiuni clare, aveau sefi care puteau sa ia decizii in locul lor?
De ce au facut pe detectivii? De ce au luat declaratii?

#59
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006

View Postmaramicuip, on 24 aprilie 2014 - 13:50, said:

Care sunt obligatiile mele legale, cand sunt obligat de lege sa ma supun unui control corporal?
Dar fiica mea de 16 ani? cand trebuie sa fie controlata corporal de cineva?


Nu toate persoanele TREBUIE sa se supuna unui control corporal.
Numai cele care comit anumite fapte... infractiuni/contraventii.
Numai persoane de acelasi sex  cu cea controlata poate executa o astfel de operatiune...

#60
onisoru

onisoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 28.03.2012

View Postdennyssu1, on 24 aprilie 2014 - 14:31, said:



Politia nici macar nu a venit acolo. Ei miau cerut  doar numele si adresa. Fara vreun buletin sau ceva. Nelamurirea mea a fost daca foaie aia care am scris-o in care precizam ca regret si recunosc fapta..va ajunge la politie..dar am inteles ca nu in concluzie, pentru ca am ajuns cu ei la mica intelegere..corect?
Daca mai mergi acolo la (CUMPARATURI) shoping, si o sa ai asupra ta o scobitoare fara bon, o sa te retina si o sa cheme Politia, o sa iti atarne si Coada(stii la ce ma refer)!!!

#61
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010

View Postdennyssu1, on 24 aprilie 2014 - 14:31, said:

Politia nici macar nu a venit acolo. Ei miau cerut  doar numele si adresa. Fara vreun buletin sau ceva. Nelamurirea mea a fost daca foaie aia care am scris-o in care precizam ca regret si recunosc fapta..va ajunge la politie..dar am inteles ca nu in concluzie, pentru ca am ajuns cu ei la mica intelegere..corect?
Corect. Macar de ar avea astia o baza de date comuna cu hotii prinsi, sa nu mai scapi a doua oara.

#62
maramicuip

maramicuip

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,251
  • Înscris: 28.07.2010

View Postcopjob2000, on 24 aprilie 2014 - 14:35, said:



Nu toate persoanele TREBUIE sa se supuna unui control corporal.
Numai cele care comit anumite fapte... infractiuni/contraventii.
Numai persoane de acelasi sex  cu cea controlata poate executa o astfel de operatiune...
Prezumtia de nevinovatie? Unde este?
Cine hotaraste ca fiica mea de 11 ani TREBUIE  sa se supuna unui control corporal?
Nu mai faceti asemenea aberatii.
Agentul de politie (in contact permanent cu sefii sai ) este singurul care poate gestiona o asemenea situatie.

#63
onisoru

onisoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 28.03.2012

View Postsandel_u, on 24 aprilie 2014 - 14:34, said:


Poti sa te stergi la cur cu regulamentul tau.
Nimeni nu este mai presus de lege.
Poti sa pui ce vrei in regulamentul tau, si apoi te stergi: nu ai voie sa santajezi, nu ai voie sa ii bagi mana in buzunarul omului, nu ai voie sa il pui sa plateasca de 10 ori si ce mai visezi tu.
Unde vezi(sau ai citit) sa plateasca de zece ori? Discutia este alta, dar, ma rog, fiecare are ceva de spus pe aceasta tema!
Edit. De obicei dorm fara vise.

Edited by onisoru, 24 April 2014 - 14:40.


#64
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010

View Postdennyssu1, on 24 aprilie 2014 - 14:31, said:


Politia nici macar nu a venit acolo.
Dar spune sincer, iti doreai asta? Ca te alegeai sigur cu dosar penal si cazier! maramicuip, caruia ii tot dai laicuri, crede ca da!

#65
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,870
  • Înscris: 10.12.2006
L-a vazut cineva bagand in buzunar, ori pe camera ori un agent de paza in civil, ca sunt si din astia care se plimba printre clienti.
Deci stati linistiti ca nu perchezitioneaza ei fete de 11 ani pentru ca n-au ce lucra.

#66
maramicuip

maramicuip

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,251
  • Înscris: 28.07.2010

View PostMrReason, on 24 aprilie 2014 - 14:39, said:

Dar spune sincer, iti doreai asta? Ca te alegeai sigur cu dosar penal si cazier! maramicuip, caruia ii tot dai laicuri, crede ca da!
Dosare penale si caziere au infractorii periculosi.
Stii de ce nu au chemat politia?
Pentru ca sefii din politie le-au atras atentia astora care sunt paznici sa nu-i deranjeze pentru nimicuri.
Ca daca sunt chemati pentru fapte care nu intrunesc conditii de incepere a urmariri penale, le trimit factua.
Este exact acelasi lucru ca la pompieri.
Daca este foc si cineva cheama pompierii, persoana respectiva este felicitata ca a dat dovada de spirit civic.
Daca cineva da tele fon la pompieri si alarma este falsa, trebuie sa plateasca interventia.
112 se bazeaza si el pe acelasi lucru.
si ambulanta
si alte servicii de acest fel

#67
onisoru

onisoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 28.03.2012

View Postmaramicuip, on 24 aprilie 2014 - 14:39, said:


Prezumtia de nevinovatie? Unde este?
Cine hotaraste ca fiica mea de 11 ani TREBUIE  sa se supuna unui control corporal?
Nu mai faceti asemenea aberatii.
Agentul de politie (in contact permanent cu sefii sai ) este singurul care poate gestiona o asemenea situatie.
Atata timp cat controlul este facut de catre o persona de aclasi sex si fara a fi dezbracat, se incadreaza in regulamentul de organizare si functionare a firmelor de paza , aprobat de ghici? Politia Romana! PS. Se cheama politia doar la raclcitranti, agresivi, betivi. Pentru ceilalti existaInterventia!

#68
dennyssu1

dennyssu1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 24.04.2014

View PostMrReason, on 24 aprilie 2014 - 14:39, said:

Dar spune sincer, iti doreai asta? Ca te alegeai sigur cu dosar penal si cazier! maramicuip, caruia ii tot dai laicuri, crede ca da!

Pai nu..nu doream..el in continuare vroia sa o cheme..m-am rugat de el si pana la urma nu a mai chemat nimic.

#69
MagicTouch

MagicTouch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 09.05.2007
Mentalitate maronie cu iz de...roman. Unii nu faceti altceva decat sa tineti cursuri de reciclare unui potential viitor hot. Va tufe grija de drepturile lui. Daca-l prindeati cu mana in buzunarul vostru ii avertizati ca data viitoare o sa tineti portofelul in buzunarul de la piept, sau ii bagati doua la bot fara sa tineti cont ca incalcati legea?
Mda, am uitat, atat timp cat nu e el in discutie pe roman il doare in pix si e un pachet de sfaturi. Iar cand un individ ca asta ajunge sa fure prin strainatate injuram de mama focului pe cei care ne fac de rahat si ne intrebam cum de s-a ajuns in situatia asta. Chiar, cum s-a ajuns? Posted Image

Edited by MagicTouch, 24 April 2014 - 14:50.


#70
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010

View Postmaramicuip, on 24 aprilie 2014 - 14:39, said:

Prezumtia de nevinovatie? Unde este?
Cine hotaraste ca fiica mea de 11 ani TREBUIE  sa se supuna unui control corporal?
Nu mai faceti asemenea aberatii.
Tu te faci ca nu pricepi. copjob a gresit nitel, DAR, ei au dreptul sa iti ceara sa te lasi supus unui control corporal... ai tot dreptul sa refuzi... DAR vor chema politia, iar belele sunt garantate si de natura penala daca esti prins cu furtisaguri! Ce hot crezi ca prefera sa "colaboreze" cu politia decat sa incerce sa se "impace" cu magazinul... nici unul! Daca chiar nu ai furat, ai optiunea asta (daca ai chef sa stai pana vine militia)...

#71
dennyssu1

dennyssu1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 24.04.2014

View PostSfPetru, on 24 aprilie 2014 - 14:43, said:

L-a vazut cineva bagand in buzunar, ori pe camera ori un agent de paza in civil, ca sunt si din astia care se plimba printre clienti.
Deci stati linistiti ca nu perchezitioneaza ei fete de 11 ani pentru ca n-au ce lucra.

Defapt..nu ma vazuse nimeni..ei ma luase drept suspect pentru niste baterii furate..si intamplarea a fost ca m-au prins si pe mine cu ceva..

#72
maramicuip

maramicuip

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,251
  • Înscris: 28.07.2010

View Postonisoru, on 24 aprilie 2014 - 14:46, said:

Atata timp cat controlul este facut de catre o persona de aclasi sex si fara a fi dezbracat, se incadreaza in regulamentul de organizare si functionare a firmelor de paza , aprobat de ghici? Politia Romana! PS. Se cheama politia doar la raclcitranti, agresivi, betivi. Pentru ceilalti existaInterventia!
Politia romana a aprobat regulamentul ala, dar niciodata nu cred ca a aprobat o singura litera prin care sa autorizeze un control corporal asupra unei persoane ca a spus: nu, nu vreau, lasati-ma in pace, De ce?, ce vreiti, cine sunteti,

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate