Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Semnalizare incarcare Pachet acum...

Implantologie & Cityscape (re...

Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...
 Honor 200 si 200 Pro

Sfat inchidere spatiu intre cada ...

ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara

Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...
 Camera cu panou solar 180° field ...

Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense

Toyota - inconveniente minore poa...

Cadere frunze la lamai
 Releu protectie tensiune

Sfat achizitie masina noua

Numere inmatriculare inundatie

Adaptor mandrina la paleta
 

Cazier, va implor sa ma ajutati cu un raspuns

- - - - -
  • Please log in to reply
151 replies to this topic

#91
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,234
  • Înscris: 03.08.2010

 MrReason, on 24 aprilie 2014 - 15:18, said:

Si te alegeai tu cu dosar penal, e cam plin de camere personal pe unde au paznici. Iar fapta comisa era cu mult mai grava decat cea comisa de hot.

Nu asa se procedeaza in lumea civilizata.

prin alte parti astora care fura li se taie o mana...ai dreptate, in lumea civilizata nu se procedeaza asa...ii luam in brate, ii pupam, ca doar au drepturi nu?? poponauti care se ling pe strada, copii care iti dau in cap in statia de metrou...asta-i lumea civilizata..
lumea civilizata in care ciorditorul asta  ne tine lectii de principialitate si moralitate gen "se duce tara de rapa", culmea tupeului si nesimtirii...dar gresesc eu, scuza-ma...

#92
MagicTouch

MagicTouch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 09.05.2007

 dennyssu1, on 24 aprilie 2014 - 15:22, said:

restora care nu ma inghic, ce sa zic..sa ma suga:)
Cu dedicatie celor care argumentau ca si paznicul a gresit fiind intelegator implicit nerespectand legea la sange.
Posted Image

#93
dennyssu1

dennyssu1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 24.04.2014

 feitosak1, on 24 aprilie 2014 - 15:22, said:

Pai......cred ca ala care fura baterii si alte kkturi de prin magazine.

Mr Reason, era doar un fel de a spune...........ma enerveaza cretinii astia care fura baterii sa-si puna la masinutze.
Da ai fi fost tu atent..ai fi vazut ca nu am luat baterii. Am fost oprit pentru presupunere de furt de baterii. Iar intamplarea a facut ca sa imi gaseasca in buzunar ceea ce luasem eu defapt din magazin,

#94
takemeintoyourskin

takemeintoyourskin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 14.05.2010

 gerbil, on 24 aprilie 2014 - 12:58, said:

Tatal meu a patit alta si mai si acum 2 ani. Era dupa o problema de sanatate si avea o curea la pantaloni cumparata din kaufland cu ceva timp in urma. S-a dus intr-o zi la magazin si s-au luat de el ca a furat cureaua. Tot asa ca cheama politia, ca etc. L-au pus pana la urma sa o plateasca din nou, din pacate numai aveam bonul ca le dadeam cu el in cap de nenorociti. Tatal meu nu a furat o firmitura de paine, a muncit toata viata cinstit si a ajuns neom din cauza muncii la 63 de ani. Pun pariu ca daca era vreun rrom cu lantul de 1 kil la gat si ceafa groasa nu ii ziceau nimic astia de la magazin chiar daca ala fura de adevaratelea.

ps: Initiator numai fura, nu e frumos. Azi un ou, maine un bou stii cum e vorba..
Chiar paznicii(maj. analfabeti cu un anturaj infect) in cardasie cu tot felul de persoane dubioase cu ceafa groasa se ocupa cu unele sustrageri din anumite magazine, puse apoi in carca saracilor care fura de foame/nevoie.

#95
maramicuip

maramicuip

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,251
  • Înscris: 28.07.2010

 dennyssu1, on 24 aprilie 2014 - 15:26, said:

Da ai fi fost tu atent..ai fi vazut ca nu am luat baterii. Am fost oprit pentru presupunere de furt de baterii. Iar intamplarea a facut ca sa imi gaseasca in buzunar ceea ce luasem eu defapt din magazin,
Daca aveai prezervative, atunci inteleg inversunarea paznicilor.

#96
dennyssu1

dennyssu1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 24.04.2014

 underrated, on 24 aprilie 2014 - 15:25, said:

prin alte parti astora care fura li se taie o mana...ai dreptate, in lumea civilizata nu se procedeaza asa...ii luam in brate, ii pupam, ca doar au drepturi nu?? poponauti care se ling pe strada, copii care iti dau in cap in statia de metrou...asta-i lumea civilizata..
lumea civilizata in care ciorditorul asta  ne tine lectii de principialitate si moralitate gen "se duce tara de rapa", culmea tupeului si nesimtirii...dar gresesc eu, scuza-ma...
Nu e vorba de nici o lectie de moralitate, e vorba de buna crestere si de exprimarea fata de alta persoana. Eu nu ti-am adus injurii, tu de ce te trezesti vorbind?

#97
feitosak1

feitosak1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,992
  • Înscris: 02.09.2011
Vina este a paznicilor si a firmei de securitate pentru ca sunt prea ingaduitori si nu cheama politia chiar si la furtul unei gume de mestecat. Probabil le e mila de toti imbecilii care fura baterii si altele asemenea, dar pe termen lung isi fac viata grea tot lor. In general, dpdv psihologic, specimene precum Denisu prind curaj pe masura ce sunt iertati, ba chiar incurajati (dupa cum se intampla pe acest topic). Maine probabil va dori sa vada cum e sa conduci o masina care nu e a ta, etc & etc. Pana se va gasi unul care sa-l trateze de lipsa de fier.

#98
MagicTouch

MagicTouch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 09.05.2007

 takemeintoyourskin, on 24 aprilie 2014 - 15:27, said:

Chiar paznicii(maj. analfabeti cu un anturaj infect) in cardasie cu tot felul de persoane dubioase cu ceafa groasa se ocupa cu unele sustrageri din anumite magazine puse apoi in carca saracilor care fura de foame/nevoie
Din pacate se intampla si de astea.
Initiatorul probabil incerca sa sustraga un sapun si niste lame de barbierit pentru ca maine are interviu si trebuie sa arate prezentabil.
Se pare ca a fost speriat rau si pe la magazinul de costume nu a mai trecut ;)

#99
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,234
  • Înscris: 03.08.2010
@ initiator :buna crestere e un concept total necunoscut tie. " Ciorditor"=hot, chiar nu inteleg cu ce te-am jignit.

#100
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010

 underrated, on 24 aprilie 2014 - 15:25, said:

prin alte parti astora care fura li se taie o mana...ai dreptate, in lumea civilizata nu se procedeaza asa...ii luam in brate, ii pupam, ca doar au drepturi nu?? poponauti care se ling pe strada, copii care iti dau in cap in statia de metrou...asta-i lumea civilizata..
lumea civilizata in care ciorditorul asta  ne tine lectii de principialitate si moralitate gen "se duce tara de rapa", culmea tupeului si nesimtirii...dar gresesc eu, scuza-ma...
pe-acolo, cu o exceptie: daca ti se da in cap la metrou (sau in alta parte) si e un fenomen, trebuie luate masuri in a descuraja faptele cu pricina... nu prin taiatul mainilor in mod legal, sau scosul dintilor si calcatul in picioare in mod ilegal... totusi, eu zic ca nu stam chiar rau... moralitatea e relativa, sa fim seriosi... iar OP-ul nu stiu daca chiar tine lectii de moralitate ca a recunoscut si a promis ca nu mai face... reactiile cu "ce te-as fi batut eu" sunt neavenite si necivilizate...

 feitosak1, on 24 aprilie 2014 - 15:30, said:

Vina este a paznicilor si a firmei de securitate pentru ca sunt prea ingaduitori si nu cheama politia chiar si la furtul unei gume de mestecat.
In general e politica retailerulu respectiv, nu a firmei de paza sau a paznicilor. Exista si oameni care fura din disperare (raman fara bani de mancare sau mai stiu eu) si probabil nu vor sa-i bage pe toti in aceeasi oala.

Edited by MrReason, 24 April 2014 - 15:54.


#101
maramicuip

maramicuip

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,251
  • Înscris: 28.07.2010

 underrated, on 24 aprilie 2014 - 15:25, said:

prin alte parti astora care fura li se taie o mana...ai dreptate, in lumea civilizata nu se procedeaza asa...ii luam in brate, ii pupam, ca doar au drepturi nu?? poponauti care se ling pe strada, copii care iti dau in cap in statia de metrou...asta-i lumea civilizata..
lumea civilizata in care ciorditorul asta  ne tine lectii de principialitate si moralitate gen "se duce tara de rapa", culmea tupeului si nesimtirii...dar gresesc eu, scuza-ma...
Da, asta vrea sa spun prefer sa traiesc intr-o tara in care sunt acceptati poponautii, evreii, rromii,ciordiotorii astia mici si inofensivi.
Nu vreau sa traiasca copii mei intr-o tara in care se taie maini, in care supremul conducator este cel mai cel si nici intr-o tara in care femeile nu se futezeaza dupa ora 14:00, ca nu mai sunt primite in rai.

#102
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,560
  • Înscris: 17.04.2006

 dennyssu1, on 24 aprilie 2014 - 15:23, said:

ETnie? Sunt 100% roman. Ma credeti sau nu, e problema voastra. Iti dai seama ca daca eram de etnie rroma asa cum banuiesti tu..nu aveam de ce sa ma ascuns, sau de ce sa caut rezolvare pe forumuri . Corect?

Nu banuiam numai eu. Daca auzeai ca cineva a furat tu la ce te gandeai?

#103
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006

 MrReason, on 24 aprilie 2014 - 14:55, said:

Absolut toata lumea care a savarsit o fapta penala se poate alege cu dosar penal (ori la cerere, ori din oficiu, in functie de fapta) si toata lumea care a fost condamnata pentru o fapta penala se alege cu cazier, chiar daca primeste si doar amenda penala pt. un furtisag de doi bani. Nu doar "infractorii periculosi". Aia de fapt sunt o minoritate dintre cei cu cazier.

Cine comite o infractiune i se intocmeste un dosar penal.
In functie de gravitatea faptei, autorul ajunge sau nu sa fie CONDAMNDAT, caz in care i se trece in cazerul judicar aceasta condamnare.
Si nu in ultimul rand, mai exista posibilitatea ca un individ judecat de o instanta de judecata sa fie achitat si atunci scapa fara pata!

#104
MagicTouch

MagicTouch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 09.05.2007
Altii care fura de...nevoie.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4JyUiaBojA8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Omu' nu a scos nimic din magazin, a baut la fata locului
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/mi-XwKf4V7I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#105
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006

 underrated, on 24 aprilie 2014 - 15:16, said:

daca eram in locul aluia te jucam in picioare, si-mi faceam din capatana ta sac de box.


Daca faci asa ceva, o faci pe propria raspundere.
Hotul scapa pentru furtul lui de cativa lei, iar tu vei fi condamnat pentru vatamare corporala.
E bine?
NIMENI nu te va lua la intrebari ca i-ai scapat aluia cate o scatoalca in timp ce incercai sa il imobilizezi (daca opunea rezistenta) dar NIMENI nu te va scuza pentru ca il jucai in picoare!

#106
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010

 copjob2000, on 24 aprilie 2014 - 15:45, said:

Cine comite o infractiune i se intocmeste un dosar penal.
Mai bine zis, cine s-a ales cu plangere de fapta penala, ori s-a autosesizat militia/procurorul

 copjob2000, on 24 aprilie 2014 - 15:45, said:

In functie de gravitatea faptei, autorul ajunge sau nu sa fie CONDAMNDAT, caz in care i se trece in cazerul judicar aceasta condamnare.
Nu in functie de gravitatea faptei, ci de probe... sau cel putin asa stiu eu.. s-a schimbat ceva? Mai era chestia aia cu art.18 ca nu prezinta pericol social, nu stiu daca mai exista in noul cod...

 copjob2000, on 24 aprilie 2014 - 15:45, said:

Si nu in ultimul rand, mai exista posibilitatea ca un individ judecat de o instanta de judecata sa fie achitat si atunci scapa fara pata!
evident..

#107
DiaboliKa

DiaboliKa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 775
  • Înscris: 02.02.2011
@dennyssu1 - ai avut noroc că n-ai fost bătut. Dacă n-aveai bani să plătești, așa făceau și chemau și poliția.

Edited by DiaboliKa, 24 April 2014 - 16:04.


#108
misu183

misu183

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,954
  • Înscris: 21.12.2008

 ccf_cristi, on 24 aprilie 2014 - 13:43, said:

S-a mai discutat de cateva ori subiectul si nu s-a ajuns la vreo concluzie....daca paznicii au voie sa se uite in bagaje sau sa faca perchizitii corporale.
Dupa cum vad eu:
- se merge cu ei citiva metri mai incolo, in nici un caz sa te bage in vreo camera.
- se suna la 112 si se solicita Politia/Jandarmeria
- pina vin acestia, in tot acest timp, nu se da nici un detaliu, nu se prezinta nici macar actul de identitate ca sa nu mai spun ca nu au dreptul sa te atinga cu un deget.
- cind apar autoritatile se trece la clarificarea problemei: legitimare, eventual perchezitie si atunci daca ai furat raspunzi pt fapta.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate