Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ati face o reconversie profesiona...

Nokia XR21

Vibratie tevi boiler cand foloses...

Cat stați acasa in medie?
 Parere stare drum Sculeni - Chisi...

Necesit ajutor in gasirea a doua ...

Monitor 4k 27-28' PD USB C

Vacanta Italia
 Concediu Halkidiki

Ce vehicule motorizate ați avut d...

Router Asus nu se conecteaza WAN

Gradina, copaci, arbusti si plant...
 Trackpoint Thinkpad

Legare boiler electric trifazat l...

Upgrade CPU pentru Lenovo ThinkCe...

Mouse wireless multimode (2x BT +...
 

Pompe de injectie Fiat

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#19
teo28

teo28

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 18.01.2009

 rionut83, on 01 aprilie 2014 - 15:54, said:

Tind sa cred ca aceste tractoare nu sunt facute sa tragaPosted Image . Am un vecin care are un Fiat 880. Anul trecut i-a facut motorul, set nou, ax cu came de la dezmembrari dar in stare buna, bucsat, chiuloasa rectificata.  Asta toamna deabia a arat cu trei brazde, cu plugul dat la mic. Si numai cu reductorul la blana. Va dati seama ce calitate a avut aratura.Fum negru la greu... putere aproape deloc. Primavara asta i-a facut pompa de injectie, diuze noi la injectoare, si rerectificat chiuloasa, mai precis scaunele supapelor care nu au fost reconditionate anul trecut. I-am dat combinatorul meu pentru o proba si ce sa vezi...  deabia il ducea.  Nu mai inteleg nimic...  Tractorul meu zboara cu combinatorul in treapta a IV-a.   La balotiera si la coasa merge brici. Sa tii un tractor de 88 cp pentru balotiera si coasaPosted Image ......   Cineva i-a propus sa-i faca o adaptare a unei pompe de Aro... Nu stiu ce sa zic.
PS...  I-a marit debitul, i-a dat avans, i-a luat avansul... degeaba. Defapt cu aceste operatiuni a inceput lucrarile le motor.
  Unde mai pui ca motorul nu prea se aude bine... duduie de zici ca-i locomotiva...

  Astept cu nerabdare concluziile lui Serghei92.  Poate pot sa-l ajut pe acest baiat din sat de la mine, care deja e disperat. Ar vinde tractorul, dar nu i-l cumpara nimeni pt ca nu are actae pe el.
pompe de injectie pt fiat se fac la mefin sinaia , iar injectoare se repara la breaza la hidrojet. am un prieten care a facut o pompa pt fiat 980 la mefin si este ok din pdv tehnic

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate