Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Allview V1 Viper S

- - - - -
  • Please log in to reply
3018 replies to this topic

#73
djcoco80

djcoco80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 05.07.2008

 suuca, on 16 aprilie 2014 - 17:55, said:

Salut,

Am si eu acest nou telefon Viper S si intampin urmatoarea problema: La orice joc peste aprox 50 MB descarcat din Google Play apare urmatoarea eroare "ABC" nu s-a putut descarca din cauza unei erori. (911)
Aceasta eroare apare doar daca este inserat un card SD in telefon. Fara card, totul OK.
Resetare la parametrii din fabrica, la fel, testat cu alt card, la fel, curatat Google Framework si Google Play Data, la fel. De asemenea schimbat locatia preferata de instalare pe Memoria Interna sau pe card... la fel.

Imediat cum scot cardul, totul merge perfect!!!

Am rugamintea la toti cei care poseda un astfel de telefon si doresc, sa faca urmatorul test:

-inserati un card microSD, apoi intrati pe Google play si descarcati FROZEN FREE FALL (aprox 73 MB) prin wireless
- verificati daca va da eroare la instalare
- Daca DA, atunci scoate cardul si incercati din nou - ar trebui sa decurga cu bine instalarea
- Daca NU, scrieti ce versiune de software aveti la telefon (Setari Sistem-Despre telefon)

Eu am versiunea: V1_ViperS_ViperS_0401_v5310

Astept cu interesul rezultatele voastre.

Multumesc!

Buna ziua

Ai reusit sa rezolvi aceasta problema ?
De 3 zile am si eu acest telefon si sunt foarte incantat de el, pana cand a aparut aceasta problema pe care o ai si tu.
Am facut testul pe care l-ai cerut si am aceleasi simptome. Versiunea de soft este acceasi ca a ta.

Deci, in final repet intrebarea:
Ai reusit sa rezolvi aceasta problema ?   ( EROAREA   911)

Multumesc

#74
suuca

suuca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 24.09.2008
Salut,

Nu am rezolvat problema, singura solutie e sa scoti cardul, instalezi ce ai nevoie si reintroduci cardul (ceea ce nu e prea comod).

La suport mi-au spus ca o sa scoata "in curand" un update de soft ce rezolva problema. Ce inseamna "in curand" la ei nu stiu... Mai scrie si tu la http://ticket.allview.ro/ despre problema, poate se vor misca mai repede (cu cat insista mai multi, cu atat mai bine).

E totusi jenant ca un produs lansat in Feb. la nush ce congres, sa apara in Apr cu asemenea probleme!!!

Edited by suuca, 03 May 2014 - 14:28.


#75
djcoco80

djcoco80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 05.07.2008
Da, ai dreptate.
Oricum le-am scris si eu....  astept cu nerabdare un raspuns din partea lor.

#76
djcoco80

djcoco80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 05.07.2008
A incercat cineva softul original de la WALTON Primo S2 ??

http://forum.xda-dev...d.php?t=2719538

#77
kritponyte

kritponyte

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,645
  • Înscris: 04.03.2014
Te mananca palmele deja?

Edited by kritponyte, 03 May 2014 - 19:55.


#78
versuscristi

versuscristi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 07.12.2006
am o problema.. cred ca nu am inteles eu bine meniul si de asta va cer ajutorul:
- in slotul de la SIM 1 (minisim) am pus cartela de orange
- in slotul de la SIM 2 am pus cartela de la modemul DIGI pentru internet, am facut setarile la APN, l-am selectat, din meniu de pe undeva am setat care cartela e pe voce, care e pe net. am bifat "date mobile" dar NU AM INTERNET.
Care ar fi problema?

#79
2hot4you

2hot4you

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 15.02.2007
pentru cartela de modem RDS nu iti cere nicio setare(cel putin mie nu-mi cere) .ai 3G setat pe al doilea slot ? daca da ,da un restart si asteapta .3G ,nu merge daca esti conectat la WIFI ,sau daca esti in timpul unui apel telefonic .

#80
versuscristi

versuscristi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 07.12.2006
cred ca trebuie sa schimb cartelele intre ele. in dreptul slotului mic scrie WCDMA iar in dreptul slotului normal scrie GSM.

#81
arsenescu57

arsenescu57

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 13.08.2007
Schimba cartelele intre ele , eu am patit la fel, aveam carduri sim normale , am mers la RDS si am schimbat simul si acum este ok , problema este ca am cate o data freeez la net .

#82
2hot4you

2hot4you

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 15.02.2007
Sa inteleg ca acest model de telefon ,are slot dedicat 3G ?

#83
crazybass

crazybass

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 23.09.2007

 2hot4you, on 05 mai 2014 - 09:50, said:

Sa inteleg ca acest model de telefon ,are slot dedicat 3G ?
Nu, doar ca nu este implementat in soft 3g active switch. La urmatorul update sa speram ca vom avea si aceasta functie..

#84
luci_flash

luci_flash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 17.09.2010

 crazybass, on 05 mai 2014 - 11:04, said:

Nu, doar ca nu este implementat in soft 3g active switch. La urmatorul update sa speram ca vom avea si aceasta functie..
Pai daca nu are implementat soft 3g active switch, inseama ca are slot dedicat 3G. Nu se poate si si.

#85
crazybass

crazybass

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 23.09.2007

 luci_flash, on 05 mai 2014 - 15:58, said:

Pai daca nu are implementat soft 3g active switch, inseama ca are slot dedicat 3G. Nu se poate si si.
Imi pare rau dar va trebui sa iti zic ca te inseli. As avea multe exemple sa iti dau. Tot ce pot este sa te asigur ca este posibil din soft modificarea cartelei 3G active ;)

#86
kritponyte

kritponyte

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,645
  • Înscris: 04.03.2014
Software modificat de chinezi si după aia de romani pe hardware chinezesc. Am si eu un telefon allview, telefon cu o autonomie exemplara, dar implementarea softului este dezastruoasa. Cei de la allview nenorocesc launcherul la fiecare telefon. Inclusiv vârful de gama are un launcher de rasul curcilor.

Edited by kritponyte, 05 May 2014 - 19:37.


#87
crazybass

crazybass

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 23.09.2007

 kritponyte, on 05 mai 2014 - 19:17, said:

Software modificat de chinezi si după aia de romani pe hardware chinezesc. Am si eu un telefon allview, telefon cu o autonomie exemplara, dar implementarea softului este dezastruoasa. Cei de la allview nenorocesc launcherul la fiecare telefon. Inclusiv vârful de gama are un launcherul de rasul curcilor.
Ai atatea launchere pe care le poti folosi de pe google play, de ce nu iti alegi unul si dai disable la launcherul de baza din setari aplicatii. Eu unul folosesc go launcher.
Cat despre soft sunt toatal de acord cu tine. Am avut si eu Allview p5 quad inainte si trebuie sa marturisesc ca doar la softuri modificate se simtea diferenta de la cer la pamant. Posted Image

Edited by crazybass, 05 May 2014 - 19:35.


#88
kritponyte

kritponyte

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,645
  • Înscris: 04.03.2014
Asa am si făcut. Am si ras launcherul stock de pe rom si am pus nova implicit. In caz de factory reset,  intra automat nova. Cel implicit nu mai exista.

#89
crazybass

crazybass

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 23.09.2007
Pentru cei interesati de root. Uitati aici tutorial http://forum.xda-dev....php?p=51754762

#90
luci_flash

luci_flash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 17.09.2010

 crazybass, on 05 mai 2014 - 19:08, said:

Imi pare rau dar va trebui sa iti zic ca te inseli. As avea multe exemple sa iti dau. Tot ce pot este sa te asigur ca este posibil din soft modificarea cartelei 3G active Posted Image
O fi posibil, dar nu exista deocamdata, dupa cum ai zis si tu mai sus; astfel incat, singura concluzie este ca nu stie 3G switch si are un sim 3G dedicat.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate