Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Allview V1 Viper S

- - - - -
  • Please log in to reply
3018 replies to this topic

#3007
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006

View Postdumyro, on 02 septembrie 2016 - 13:50, said:

La mine in ziua 15 m-au sunat si mi-au zis ca nu il pot repara si imi trimit unul nou .
Cred ca sunt 2 variante : negatie garantie sau iti da altceva pt ca nu pot sa il repare si unu nou nu au de unde sa iti dea . O cunostinta asa a patit cu un alt model care nu se mai gasea la vanzare :)
Ps. Vezi ca ei calculeaza 15 zile ca zile lucratoare,adica luni-vineri
Cum a rezolvat cunoștință?? Eu aștept negația...ala de la call center mai Zis ca il înlocuiește..desi nu cred că mai sunt noi.sau îmi dă banii...eu vreau înlocuire tot cu viper sau ceva similar la specs...problema e ca l-am luat dp olx...Am bon..garanția a ramas la ei la diangi...presimt niste sesizări ANPC..eu stiu ca garantia e TRANSMISIBILA..negația e pe numele meu..telul s stat 11 zile la service...etc...sper sa rezolv..ca pierd vreo 790 lei...mama lor de telefoane...

View Postflor1b, on 02 septembrie 2016 - 15:12, said:

Gresit ! sunt 15 zile calendaristice ( inclus sambata si duminica) scrie clar in certificatul de garantie , nu stiu ce drepturi ai incepand cu a 16 zi................(de ex. sa optezi pt. inlocuirea telefonului)
Așa e cum spui tu.15 calendaristice...mi-au răspuns pe ticket...

View Postdumyro, on 04 septembrie 2016 - 13:54, said:

Unde l-ai gasit? Ratacit printr-un depozit? :))))
Mai bine de nu il aveam...mama lui de aparat...

Nu m-a sunat nimeni pe mine..Am sunat eu la ei...sa vad ce fac...asta e..le fac 2-3 sesizări ANPC.allview...rds...ca nu l-au reparat..si ca nu il înlocuiește...stiu ca la Clickshop doar negația mi-a trebuit..mi-au dat banii...acum eu vreau înlocuire produs..clar..






#3008
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Au trimis nemernicii negația pe numele posesorului.e vrajeala cred cu garanția TRANSMISIBILA...ce sa fac? Un sfat ceva? Ms

#3009
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Negația mi-au dat o pe numele fostului posesor si eu sunt trecut în paranteză...de ce cer ca să merg exact în magazinul rds de unde a fost luat? Nu pot merge în orice rds shop? Ca la Clickshop cu Germanos? Maine fac sesizarea ANPC..nu am alta soluție...sa vad

#3010
Cristi0129

Cristi0129

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.01.2017
Salut,de curand am cumparat acest telefon (allview v1 viper s) si sunt curios daca s-ar putea face un update la versiunea de android deoarece cea pe care o are este putin cam invechita .Multumesc anticipat !

#3011
YAESU

YAESU

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 29.04.2008

View PostCristi0129, on 15 ianuarie 2017 - 11:35, said:

Salut,de curand am cumparat acest telefon (allview v1 viper s) si sunt curios daca s-ar putea face un update la versiunea de android deoarece cea pe care o are este putin cam invechita .Multumesc anticipat !

Salut, nu se poate face update la o versiune superioara de android. Nu o sa functioneze camera foto si alte probleme...etc

#3012
Cordial

Cordial

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 24.05.2003

View PostCordial, on 05 septembrie 2016 - 20:24, said:

Update final: azi in a 18-a zi calendaristica de la predare in sercice Depanero o domnișoara imi spunea la telefon ca abia a ajuns la ei de la Diangi ereparat dar ca vor sa il mai testeze cateva zile...Am zis ca e prea de tot si as fi mers sa depun o reclamatie si o cerere de negatie. Pe la ora 16 insa au dat sms ca e gata. L-am luat si pare ok dupa ce au schimbat placa de baza. Intarzierea pare sa fie din cauza lui Diangi care nu a primit mainboardul la timp. PS Cat stateam la coadă ii returnau unuia banii pe produsul stricat si nereparat (nu era un mobil totusi). Deci poti recupera si banii
După 1 luna de la reparatie a crăpat iar. Iar nu mai vede sim 2. A ieșit din garanție. Nu luați acest model    se strica grav in max 1-2 ani

#3013
Razvan125

Razvan125

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,365
  • Înscris: 03.02.2016
Azi mi-a venit telefonul. L-am luat de la eMag cu 448 de lei. Inainte am avut V1 Viper si am fost foarte multumit de el, dar s- stricat dupa 2 ani si 2 luni.

Acum cand l-am desfacut, am umblat prin el, am vazut ca de pe cutie lipsesc 2 lucruri. ( acelea din poza ). Ce sa fac ? Sa trimit telefonul inapoi ? Sigiliulde pe cutie  nu era deesfacut.
http://s.go.ro/su4ul1sy

#3014
dumyro

dumyro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 25.02.2007
Ce lipseste acolo , o sa gasesti lipit pe foaia de garantie :)

#3015
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,468
  • Înscris: 04.10.2002
Am o rugăminte. Un custom ROM care să meargă unde găsesc?
M-am uitat pe paginile anterioare, nu am găsit nimic. Probabil nu am fost suficient de atent, sunt un car de nervi.

Mulţumesc anticipat pentru ajutor.

#3016
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,468
  • Înscris: 04.10.2002
Am rezolvat. L-am transformat în Walton Primo S2: https://forum.xda-de...d.php?t=2719538

#3017
mihai_mgd

mihai_mgd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 08.08.2006
De vreo saptamana telefonul nu mai vrea sa se conecteze in retelele 2G, le gaseste dar nu vrea de nici o culoare Posted Image (E nevoie de 2G la metrou, la munte, la tara, samd)
Am incercat pe ambele SIM-uri cu diversi operatori, 3 G-ul merge, 2 G-ul nu vrea sa se inregistreze nici daca dau cautare manuala si selectez operatorul.Nu e telefonul principal dar il folosesc pentru SIM-ul de munca si multimedia Posted Image(((

Astazi l-am transformat in Walton Primo S2 (merci Yoda) crezand ca poate repara eventuale probeme de firmware, nu a reparat nimic in ceea ce priveste 2G

Edited by mihai_mgd, 28 October 2017 - 21:03.


#3018
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,468
  • Înscris: 04.10.2002
Eşti binevenit, mihai_mgd. Eu între timp l-am transformat pe-al meu în... Samsung A5. Posted Image
M-au lăsat nervii să tot dau la pedale cu Allview.

#3019
biankapc

biankapc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 02.11.2017
neata. Stie cineva de unde as putea cumpara acest telefon nou?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate