Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 

De la ce vârstă lăsăm copiii singuri pe stradă?

- - - - -
  • Please log in to reply
265 replies to this topic

#73
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,738
  • Înscris: 06.10.2012
Andrei, la ce atractii te referi?

#74
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Post-Diana-, on 26 septembrie 2013 - 13:43, said:

Gabi, de acord cu tine, insa nu cred ca existau atatea cazuri cate sunt acum.
Primul caz de rapire cu molestare sexuala si solicitare de despagubire: 1984, victima Mugurel Iancu - 9 ani. Sa caut si alte exemple care au scapat cenzurii?

#75
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,682
  • Înscris: 07.02.2003

View Post-Diana-, on 26 septembrie 2013 - 13:55, said:

Andrei, la ce atractii te referi?
Pentru pedofili... acuma "lumea" e mult mai colorata, mai dishisita, nu ca in anii 70 sau 80, cu bluze stas, pantaloni si paltoane.

#76
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,738
  • Înscris: 06.10.2012
@ Gabi,

Eh, imi arati si tu un caz acum...tu ai vazut cate violuri/abuzuri sunt acum la Stiri?
Nici eu nu ma uit, dar e inevitabil sa nu vad vreun link ceva pe FB si sa-i dau click sa aflu.

#77
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,682
  • Înscris: 07.02.2003

View PostMembruAnonim, on 26 septembrie 2013 - 14:04, said:

Primul caz de rapire cu molestare sexuala si solicitare de despagubire: 1984, victima Mugurel Iancu - 9 ani. Sa caut si alte exemple care au scapat cenzurii?
Sunt multe dar acum lumea crede ca militia era ca FBI-ul si asemena... scapau destui.

#78
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pai asta e diferenta: mediatizarea. Puscarii nu s-au mai construit in ultimul timp iar cele existente au fost mereu pline.

Edited by MembruAnonim, 26 September 2013 - 14:10.


#79
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,738
  • Înscris: 06.10.2012
@ Andrei:
mda, asa este.
Apropo de colorat si alte alea: de dimineata cu astia mici invata si clasa a 8-a.
Fetele alea, dar si baietii, intra dimineata pe usa scolii cu cafele in mana. Nu este un caz singular, povestea s-a repetat in fiecare zi de cand a inceput scoala pana azi.
Fetele in afara de faptul ca au cu 10 kile peste mine, sunt suvitate, incretite a la Anamaria Prodan, unele vopsite deja, nu mai zic de fițe si gestică.
Pe mine ma sperie, jur.

#80
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Hee, asta e peste tot. La noi in clasa, dintr-a II-a avem un baietel care zilnic vine cu doza de energizant de ala cu logoul unde parintii lui tin soarele pe frunte.

#81
ofi_tm

ofi_tm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 21.02.2006

View Post-Diana-, on 26 septembrie 2013 - 14:10, said:

Pe mine ma sperie, jur.
Colegele tale de generatie nu o speriau pe bunica-ta? :) si tot asa, si tot asa... gandestete ca porti pantaloni, acum 100 de ani erai luata cu pietre :)

#82
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,738
  • Înscris: 06.10.2012
Ofi, lasa ca iti fac eu poze zilele urmatoare, sa vezi despre ce zic.

Gabi, cu energizant inca nu am vazut. Posted Image

#83
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,896
  • Înscris: 21.04.2011

View Post-Diana-, on 26 septembrie 2013 - 14:07, said:

@ Gabi,

Eh, imi arati si tu un caz acum...tu ai vazut cate violuri/abuzuri sunt acum la Stiri?
Nici eu nu ma uit, dar e inevitabil sa nu vad vreun link ceva pe FB si sa-i dau click sa aflu.
Cum ar fi ala cu rapirea de la Kaufland? Mda...

Edited by catalina1, 26 September 2013 - 14:21.


#84
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,738
  • Înscris: 06.10.2012
Catalina, nu stiu la ce te referi.

#85
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,682
  • Înscris: 07.02.2003

View Post-Diana-, on 26 septembrie 2013 - 14:10, said:

Apropo de colorat si alte alea: de dimineata cu astia mici invata si clasa a 8-a.
Fetele alea, dar si baietii, intra dimineata pe usa scolii cu cafele in mana. Nu este un caz singular, povestea s-a repetat in fiecare zi de cand a inceput scoala pana azi.
Fetele in afara de faptul ca au cu 10 kile peste mine, sunt suvitate, incretite a la Anamaria Prodan, unele vopsite deja, nu mai zic de fițe si gestică.
Pe mine ma sperie, jur.
Vezi, asa incep atractia si riscurile...
Eu am mers singur la scoala undeva incepand cu clasa a-II-a, insa traseul e scurt si ferit de trafic mare, scoala e aproape. Tot acolo o sa mearga si fiul meu peste 1-2 ani Posted Image Profa mea de chimie din gimnaziu a ajuns directoare, m-am intalnit odata cu ea Posted Image

#86
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Post-Diana-, on 26 septembrie 2013 - 14:19, said:

Gabi, cu energizant inca nu am vazut. Posted Image
Mai ai vreme sau poate e suficient sa te uiti mai atent la buzunare - tot au scos astia doza de 200 ml sa poata sa incapa. Iti dai seama cat de greu este sa explici unui copil de 8-9 ani cum se face ca el nu are voie pepsi/cola si altele de felul asta iar colegul de clasa/generatie vine cu energizantul? La fel si sandvisurile de acasa versul cipsuri si alte rahaturi.

#87
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,896
  • Înscris: 21.04.2011

View Post-Diana-, on 26 septembrie 2013 - 14:21, said:

Catalina, nu stiu la ce te referi.
A fost o mica isterie pe FB cu o fetita rapita intr-un Kaufland. Cu multe amanunte.
Desi Kaufland a dat dezmintire oficiala, mesajul initial a tot umblat.

#88
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,738
  • Înscris: 06.10.2012

View Postandreic, on 26 septembrie 2013 - 14:23, said:

Tot acolo o sa mearga si fiul meu peste 1-2 ani

Si fii-mea merge la scoala la care am fost si eu, asta este alt motiv pt care am dat-o acolo. Posted Image

View PostMembruAnonim, on 26 septembrie 2013 - 14:24, said:

Iti dai seama cat de greu este sa explici unui copil de 8-9 ani cum se face ca el nu are voie pepsi/cola si altele de felul asta iar colegul de clasa/generatie vine cu energizantul?

E greu de acum, am vazut inca de la copiii din clasa fii-mii diferente majore, de la vestimentatie, gestica si chiar atitudine.
Sigur ca ma indepartez grav de la subiectul initial, dar de exemplu o fetita de etnie rroma e imbrancita zilnic de una de-a noastra pe motiv ca nu o suporta, chiar daca copilul rrom nu face nimic rau in clasa.

De asta zic ca e greu in general ca parinte sa iei orice decizie, sau niciodata nu stii daca ai facut bine cand ai inceput sa faci ceva.

#89
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Jucam fotbal pe strada. Care, normal ca era larga si libera, fara masini parcate pe 3 randuri. Masinile treceau rar. Parintiilor nu le era frica ca ar putea da masinile peste noi. Alte vremuri... Acum merg toti ca descreieratii. Nici pe trotuar nu esti sigur ca nu va da o masina peste tine.

#90
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,738
  • Înscris: 06.10.2012
Da, si noi jucam badminton pe strada. Puneam o sfoara si faceam fileu, treceau rar masini.
Acum si trotuarele sunt pline de masini, ce sa mai zici de strazi.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate