Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
LG: "Serviciul Alexa nu este ...

Probleme hidrofor

Inlocuitor pentru Real VNC remote...

Neg sau altceva...
 Topul normalitatii

Sa incurajam sporturile de contac...

Cum s-au apucat rapperii sa faca ...

Casa construita la o distanta mai...
 Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)

Estimare reparatie

Sterilizare UV apa
 Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...

Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...
 

Cum vă merge net-ul Vodafone, Partea a II-a.

* * * * - 3 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
15787 răspunsuri în acest subiect

#13609
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.761
  • Înscris: 21.08.2008
Din cauza gerului s-a contractat fibra si acum netul vine pe teava cu o viteza mai mare. Tot uairless si tot Intel:
[ https://www.speedtest.net/result/7100603486.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#13610
valy277

valy277

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.231
  • Înscris: 04.01.2013

View Postdanghetau, on 01 martie 2018 - 10:47, said:

Din cauza gerului s-a contractat fibra si acum netul vine pe teava cu o viteza mai mare. Tot uairless si tot Intel:
[ https://www.speedtest.net/result/7100603486.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Care fibră?la Upc?poate coaxial cable!

#13611
wantsome

wantsome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.846
  • Înscris: 15.05.2017
Se vede dupa upload cata fibra e...

Editat de wantsome, 01 martie 2018 - 11:12.


#13612
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.761
  • Înscris: 21.08.2008
Este fibra pana la stâlp. Eu am 15 metri de coaxial de acolo pana in router.

#13613
mcoroama

mcoroama

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 342
  • Înscris: 24.02.2018
La noi fibra este pana la scara blocului si de acolo coaxial. Sunt abonat la UPC Suceava printre primii lor abonati si niciodata nu am avut probleme cu viteza sau alceva legat de UPC. Am plecat de la romtelecom si apoi de la rcs&rds pentru ca nu aveau stabilitate si la UPC am gasit-o. Pentru mine nu conteaza upload-ul. Nu fac upload pe nici un tracker si pentru alte activitati cei 25 mbps sunt suficienti. In momentul de fata cei de la UPC au cea mai completa grila tv si cel mai stabil internet.

#13614
Andrey2011

Andrey2011

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 325
  • Înscris: 18.02.2012

View Postdanghetau, on 01 martie 2018 - 11:15, said:

Este fibra pana la stâlp. Eu am 15 metri de coaxial de acolo pana in router.


Si la mine fibra este tot pana la stalp si de acolo cam 20 de metri cablu coaxial pana in casa dar si la ora de varf sau sa fiu mai clar indiferent de ora merge netul atat download cat si upload la maxim. In urma cu ceva vreme aveam net de la TelePom cu fibra pana in casa , si viteza era de 1GB dar in realitate descarcai cu cat se face uploadul la upc adica maxim 2,8-2,9 Mb/s , iar uploadul pur si simplu nu exista. Sper sa bage netul de  1GB cat mai repede si sa creasca macar la 100 sau 200 MB uploadul , in rest e totul perfect cel putin la mine.

#13615
misterpresident

misterpresident

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 608
  • Înscris: 26.12.2010
https://www.profit.r...utare?q=Telekom

#13616
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 20.458
  • Înscris: 24.05.2010

View PostAndrey2011, on 02 martie 2018 - 00:13, said:



Si la mine fibra este tot pana la stalp si de acolo cam 20 de metri cablu coaxial pana in casa dar si la ora de varf sau sa fiu mai clar indiferent de ora merge netul atat download cat si upload la maxim. In urma cu ceva vreme aveam net de la TelePom cu fibra pana in casa , si viteza era de 1GB dar in realitate descarcai cu cat se face uploadul la upc adica maxim 2,8-2,9 Mb/s , iar uploadul pur si simplu nu exista. Sper sa bage netul de  1GB cat mai repede si sa creasca macar la 100 sau 200 MB uploadul , in rest e totul perfect cel putin la mine.
Și vrei să te cred la faza cu fibra Telekom ? Și ai făcut sesizare și nu s-a rezolvat?
Am net prin fibră de la RDS și știu cum sta treaba.
Deci zic să lăsăm exagerările.

#13617
mcoroama

mcoroama

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 342
  • Înscris: 24.02.2018

View Postferibalint, on 02 martie 2018 - 22:01, said:

Și vrei să te cred la faza cu fibra Telekom ? Și ai făcut sesizare și nu s-a rezolvat?
Am net prin fibră de la RDS și știu cum sta treaba.
Deci zic să lăsăm exagerările.

Poate baiatul nu exagereaza. Si eu am avut rds si mai pateam chestii de astea. Tot timpul stateam pe ei pana am renuntat. Acum am internet de 500 si acasa si la noua locatie unde am inceput sa ma mut de dinainte de Craciun. In ambele locuri imi merge impecabil. Am avut uptime si de 129 zile la vechea locatie. Prindeam peste 60 MB/s cu ab 500, iar la rds tot cu acelasi ab niciodata nu treceam de 50 MB/s.

#13618
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 20.458
  • Înscris: 24.05.2010
Eu zic că exagerează....
Deci el pe fibră avea 25 Mbps la download, iar upload deloc...
Eu am net de 500 de la UPC care merge conform contract, au mai fost mici probleme dar s-a rezolvat repede. Plus că stau la casă, deci nodul nu este gatuit ca la blocuri.
Cel de la RDS îl am din septembrie 2017 și până acum o săptămână a mers impecabil. Acum în loc de viteze de peste 900 Mbps prind doar 500 Mbps. Am făcut sesizare astăzi în digicare și după 2 ore am fost contactat telefonic de RDS. A rămas să ne auzim mâine la ora 11:00, deoarece am oprit calculatoarele și eram deja în pat.


#13619
Andrey2011

Andrey2011

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 325
  • Înscris: 18.02.2012

View Postferibalint, on 02 martie 2018 - 22:01, said:

Și vrei să te cred la faza cu fibra Telekom ? Și ai făcut sesizare și nu s-a rezolvat?
Am net prin fibră de la RDS și știu cum sta treaba.
Deci zic să lăsăm exagerările.

Nu imi pasa absolut deloc ce crezi tu eu stiu ce am acasa. Mie personal imi merge netul de la UPC de rupe. Si da am facut sesizari timp de 10 luni la TelePom si nimic , ca sa aflu dupaia chiar de la un tehnician de la ei ce a venit sa imi schimbe un reciver ca defapt fibra optica e doar vrajeala.

#13620
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.761
  • Înscris: 21.08.2008
Dupa cum am mai spus, am un amic cu net de la RDS, seara vitezele oscileaza si da, sta la casa.
Discutam despre UPC vs RDS, eu pe LAN nu am probleme si acum am si pe wireless aceeasi viteza ca pe LAN, deci e ok. Si nu scade, ramane constant. Tot la casa, cablul este vechi de 22 de ani de la stalp la casa.

#13621
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.240
  • Înscris: 22.02.2017
Pentru ce aveti voi nevoie de viteze d”astea nu inteleg... Pentru mine cand aveam 200 mbps era perfect, la 300 am fost trecut obligatoriu. Upload-ul da, e jenibil, ceva de 100-200 mbps ar fi perfect dar... ma descurc si cu 6 mbps. Nu-mi maresc la 500 mbps ca n-am nevoie...

#13622
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 20.458
  • Înscris: 24.05.2010
Fiecare cu nevoile lui.....

#13623
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.554
  • Înscris: 08.10.2015
Diferenta de la cer la pamant, nu se compara.

#13624
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.761
  • Înscris: 21.08.2008
La ce foloseste 1Gbps?

#13625
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 20.458
  • Înscris: 24.05.2010

View PostMembruAnonim, on 03 martie 2018 - 13:37, said:

Diferenta de la cer la pamant, nu se compara.

Las' ca merge si UPC-ul bine. cat este in contract cu atat merge. Cand baga ala de 1 Gbps, il voi incerca si pe ala, oricum la retentie doar asta mai pot obtine de la UPC.
Diferenta se simte in/la jocuri, am inceput sa-mi arhivez pozele mai vechi in cloud, noroc ca am spatiu de stocare pt poze 1 TB. Iar cu netul de la RDS se urca destul de repede. Totusi este o diferenta intre 25 si 500 Mbps, sa nu fim carcotasi..

View Postdanghetau, on 03 martie 2018 - 13:39, said:

La ce foloseste 1Gbps?
Motivele le-am expus mai sus....
Mai nou il folosesc si in interes de serviciu, trimit destule fisiere mari pe care le urc in cloud foarte repede, sau incarc repede pe wetransfer

#13626
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.761
  • Înscris: 21.08.2008
A, deci nimic important. Eu de cand folosesc OneDrive (de vreo 2 ani) cred ca am urcat doar 680MB de date.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate