Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale
 Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 

Sud Park Residenz-str.Luica colt cu bld.Brancoveanu

- - - - -
  • Please log in to reply
199 replies to this topic

#55
billy762000

billy762000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 27.03.2014
Posted Image Buna ziua, cred ca problema cu urcatul mobilei pe scari se poate rezolva si cu ajutorul baietilor care muncesc in bloc , contra-cost desigur...eu m-am ajutat putin cu ei si chiar mi-au sarit in ajutor inainte sa le cer eu ceva...macar sa ajungeti sa va mutati, caci nu cred ca o sa ramaneti cu mobila in strada :)...o zi frumoasa tuturor utilizatorilor acestui forum si....nu numai :)

#56
andreeaparascan

andreeaparascan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 16.07.2013

View Postcristina11111111, on 14 aprilie 2014 - 17:13, said:



Posted Image Nu ai pentru ce, multa bafta! Si sa nu te lasi descurajata de ce citesti pe diverse forumuri cum ca..vaaai...sclavi la banci! Este o mare prostie, oricum banii de rata ii dadeai pe chirie si oricum daca nu ai bani sa platesti, din chirie chiar ca zbori, nu te tine nimeni pe ochi frumosi. Daca nu mai poti plati rata, in cel mai rau caz inchiriezi si platesti rata din chirie si tu te duci la parinti..sau unde te-ai fi dus daca ai fi stat cu chirie si ti-ai fi pierdut jobul.....Eu am pierdut 8 ani din viata platind chirii de 230 euro pe garsoniere...acum mai pun 3 milioane in plus pe luna si o sa am 2 camere Posted Image. E drept, la inceput investesti in mobilat, dar apoi se echilibreaza lucrurile Posted Image. Si nu arunci 1000 ron pe luna la straini, mai bine ii dau la banca si stau in lucrul meu. Si la final daca totul merge bine, chiar ramai cu ceva.
Pai exact pe aceeasi teorie am mers si noi.
Platim tot 230 EUR insa platesc pt altul si nu pt mine.
La inceput ne va fi cam greu, nu prea avem banuti dar ne descurcam noi, mai gatesc la o colega, mai spal la o matusa :D
doar sa ma vad mutata ca dorm si pe jos in caz de ceva :))
Sunteti super primitori, ma bucur ca am asa potentiali vecini!!

#57
billy762000

billy762000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 27.03.2014
Posted Image ...apropo, daca cineva e interesat de mobila, am un prieten bun care lucreaza foarte bine...el mi-a mobilat toata casa...si in felul acesta s-a rezolvat si problema urcatului pe scari !!

#58
andreeaparascan

andreeaparascan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 16.07.2013

View Postbilly762000, on 15 aprilie 2014 - 08:58, said:

Posted Image Buna ziua, cred ca problema cu urcatul mobilei pe scari se poate rezolva si cu ajutorul baietilor care muncesc in bloc , contra-cost desigur...eu m-am ajutat putin cu ei si chiar mi-au sarit in ajutor inainte sa le cer eu ceva...macar sa ajungeti sa va mutati, caci nu cred ca o sa ramaneti cu mobila in strada Posted Image...o zi frumoasa tuturor utilizatorilor acestui forum si....nu numai Posted Image
E super, inseamna ca se implica si nu neaparat pentru ciubuc.. :)

View Postbilly762000, on 15 aprilie 2014 - 09:05, said:

Posted Image ...apropo, daca cineva e interesat de mobila, am un prieten bun care lucreaza foarte bine...el mi-a mobilat toata casa...si in felul acesta s-a rezolvat si problema urcatului pe scari !!
eu sunt.
Lasa-mi niste date de contact, te rog.

View PostMusette76, on 14 aprilie 2014 - 22:15, said:

Ce de vorbarie aici Posted Image
Începe sa se populeze topicul,ma bucur mult!
La noi a durat puțin cu banca:din mom evaluării ,cca 1 sapt si creditul a fost acordat!Am luat prin Garanti BANK !
Noua ne-au adus cei de la Flanco electrocasnicele in casa,mobila la fel!Nu prea am auzit sa nu le livreze(nici contracost ) pina in casa!
Bafta cu creditele si mutatul!
La Flanco ne gandisem si noi, e un lucru bun daca nu fac figuri la transport.
eu m-am confruntat la un moment dat cu o situatie neplacuta .. "poftim masina de spalat, descurca-te" :)
Spor la treaba acolo!!

#59
billy762000

billy762000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 27.03.2014

View Postandreeaparascan, on 15 aprilie 2014 - 09:08, said:

E super, inseamna ca se implica si nu neaparat pentru ciubuc.. Posted Image


eu sunt.
Lasa-mi niste date de contact, te rog.


La Flanco ne gandisem si noi, e un lucru bun daca nu fac figuri la transport.
eu m-am confruntat la un moment dat cu o situatie neplacuta .. "poftim masina de spalat, descurca-te" Posted Image
Spor la treaba acolo!!

mobila : Tixanu ( tel : 0766.560.199.)- sunati din partea mea ( Edi ) ...asta pt.discount :)

#60
andreeaparascan

andreeaparascan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 16.07.2013

View Postbilly762000, on 15 aprilie 2014 - 09:12, said:

mobila : Tixanu ( tel : 0766.560.199.)- sunati din partea mea ( Edi ) ...asta pt.discount Posted Image
aa ok, Edi.
Cred ca te cunosti cu al meu consort.
Cosmin (Zenit)
O sa sunam si noi, sa stii. Sa vedem cum ne intelegem cu el.

#61
billy762000

billy762000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 27.03.2014
...da , il stiu pe Cosmin...ma bucur sa aflu ca o sa-l am vecin...un baiat super ok...daca chiar va hotarati sa lucrati cu Tixanu',atunci  pot vorbi pt.voi, face lucruri frumoase, chiar va pot arata intr-o zi...

#62
andreeaparascan

andreeaparascan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 16.07.2013

View Postbilly762000, on 15 aprilie 2014 - 09:20, said:

...da , il stiu pe Cosmin...ma bucur sa aflu ca o sa-l am vecin...un baiat super ok...daca chiar va hotarati sa lucrati cu Tixanu',atunci  pot vorbi pt.voi, face lucruri frumoase, chiar va pot arata intr-o zi...
pai pentru mine ar fi de preferat sa vad cateva lucrari inainte de toate :)
si el imi spunea ca se bucura ca stie si el pe cineva in bloc.
Deocamdata stim doar noi, ca sa nu auda si urechile curioase :))

#63
cristina11111111

cristina11111111

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 20.02.2014
Se pare ca numai la mine nu se poate livra mobila pana sus contra cost  (daca nu e lift) :((( ce sa zic....

Si baietilor voi cat le-ati dat pt ajutor? Nu de alta, dar habar nu am cat se da.

#64
andreeaparascan

andreeaparascan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 16.07.2013

View Postcristina11111111, on 15 aprilie 2014 - 10:02, said:

Se pare ca numai la mine nu se poate livra mobila pana sus contra cost  (daca nu e lift) Posted Image(( ce sa zic....

Si baietilor voi cat le-ati dat pt ajutor? Nu de alta, dar habar nu am cat se da.
Cristina,
Cred ca cel mai bine discuti deschis. Din ce am inteles sunt ft de treaba..

#65
andreeaparascan

andreeaparascan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 16.07.2013

View Postandreeaparascan, on 15 aprilie 2014 - 09:23, said:

pai pentru mine ar fi de preferat sa vad cateva lucrari inainte de toate Posted Image
si el imi spunea ca se bucura ca stie si el pe cineva in bloc.
Deocamdata stim doar noi, ca sa nu auda si urechile curioase Posted Image)
si nu-l mai lauda atat ca i se urca la cap!! :))

#66
Musette76

Musette76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 30.03.2012
Dragilor,băieții care lucrează in santier sunt super de treaba!!!!!
Pe mine m-au ajutat f mult cu carat,montat corpuri de iluminat,instalator care mi-a făcut toate racordurile la bucătărie /baie dupa montajul mobilei!!
Eu le-am dat 50-100 RON in funcție de cât de complicat a fost !!!

#67
billy762000

billy762000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 27.03.2014
Un Paste Fericit tuturor, alaturi de familie si prieteni !!! Chiar daca nu am reusit sa facem Craciunul aici , aceasta este prima mare sarbatoare care o prind in casa noua !!! Va doresc acelasi lucru si voua !!!Posted Image Sarbatori Fericite !!!

#68
Musette76

Musette76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 30.03.2012
Paste fericit!!
Nu am reușit sa ne mutam pina acum,dar cât de curând vom face pasul!
Petrecere frumoasa alături de toți cei dragi!!
Va pup!
:)

#69
andreeaparascan

andreeaparascan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 16.07.2013
Sarbatori frumoase, cu liniste si caldura!
Va pupam!

Sarbatori frumoase, cu liniste si caldura!
Va pupam!

#70
KR_MAN

KR_MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,463
  • Înscris: 04.03.2013
Si noi vă pupam pe portofel!

CONDUCEREA

#71
andreeaparascan

andreeaparascan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 16.07.2013
:))

#72
billy762000

billy762000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 27.03.2014
Hello!! E foarte placut sa fie liniste, intr-o zi in care trebuie sa te odihnesti, dupa ce ai petrecut o noapte intreaga...nu tu sirene de salvari, nu zgomot de esapament sau scartiait de roti, nu  frane stridente sau alte tipuri de poluari fonice...nu este o reclama la TERMOPANE :)Posted Image , ci doar simplu fapt ca mi-am luat un apart.pe spate, ce ma fereste, momentan , de un somn chinuit...Posted Image Posted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate