Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Banca imi cere justificativ fondu...

schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras
 Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC
 Mufa TV

PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...
 Gaoyue 858

Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...
 

Sud Park Residenz-str.Luica colt cu bld.Brancoveanu

- - - - -
  • Please log in to reply
199 replies to this topic

#19
sindler

sindler

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.10.2013
salut ati incheiat careva contractu cu ei deoarece mar interesa si pe mine cu ce firma ati incheiat contractu de vanzare cumparare  multumesc

Edited by sindler, 27 October 2013 - 00:21.


#20
buburuza_21

buburuza_21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.10.2013

View Postadibaciu, on 26 octombrie 2013 - 16:32, said:

Buna ziua, eu am trecut astazi pe la proiect si mi-am ales finisajele. Desi imi place mult cum lucreaza baietii sunt putin bosumflat ca lucrurile nu se misca mai repede. Poate mi se pare asa si din cauza faptului ca numai am rabdare si vreau sa ma mut cat mai repede. Mie mi-au promis ca ma voi muta pana in sarbatori. Mi-au mai spus ca in 3 saptamani va fi gata si cupola interioara, structura metalica a liftului panoramic si parcarea cu trotuarele exerioare. M-a bucurat faptul ca desi astazi este sarbatoare toti baietii erau la munca.

Si pe mine ma supara acelasi lucru, poate ar trebui sa mai am rabdare :(

#21
buburuza_21

buburuza_21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.10.2013
buna seara
vreau sa ii arat familiei male site ansamblului si nu reusesc, se intampla doar la mine acest lucru?multumesc

#22
Musette76

Musette76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 30.03.2012
Buburuza21 ,ai reusit sa intri pe site?La mine se deschide pagina!

Aseara am mai trecut si noi pe acolo...se munceste mult,dar parca nu se vede progresul ,nu stiu ce sa mai zic....

#23
Musette76

Musette76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 30.03.2012
Tocmai ce m-am întors de la bloc!!!Au montat toate geamurile :la balcoane,la camere,au închis intrarea in bloc;deși este duminica,muncitorii trepadeau de zor !Au terminat cupola de la atriumul liftului si am vazut ca amenajau gradinile celor care au cumpărat la parter!
Arată tare frumusel blocul,e asa cochet,imi place tare mult!
Parca mi-a crescut optimismul si trag speranța ca va fi gata pina la Crăciun!!!


#24
Musette76

Musette76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 30.03.2012
No news??????
A mai fost careva pe acolo????
Lucrarile sunt destul de avansate!La exterior e gata 98%,dar la interior mai greu;nu cred ca sunt sanse pina la Craciun sa se mute cineva acolo....

#25
catalin17aka

catalin17aka

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.03.2007
Salut,

Am vizitat blocul de curand, pe exterior e gata dar pe interior e acelasi stadiu ca acum o luna..., nu e nimic terminat, toata scara e un santier, liftul nu este montat, n-am vazut usi la apartamente... ce-i drept in unele apartamente au inceput sa finiseze, gresie, faianta...

O intrebare pentru cei care au rezervat, cat ati platit pe metru patrat si cat ati dat pe locul de parcare?
Mie mi-au spus 1000E mp2 si 2500E loc parcare.

#26
alx0

alx0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 591
  • Înscris: 01.10.2003
O mie/mp fara metrou aproape? Moooama...

#27
anducoj

anducoj

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,233
  • Înscris: 04.03.2006
Cum fara metrou?? Sunt 3 statii pe o raza de 2+km nu-ti ajung? Pretul e, in cateva cazuri, peste 1000E/MPU. Ei si ce daca?
Are rommanu' bani sa-i intoarca cu lopata. Asa ca 1000E/MP pe str. Luica e pomana curata, cadou chiar! E totusi str. Luica! WOW.Ai traficul ITB la nas, claxoane dupa voia inimii la orice ora. Si tu vrei vibratii de metrou!
Cand ma gandesc ca exista pe acest forum un subiect: "Colaps pe piata imobiliara"...
Dar, la urma urmei, nu e prost ala care cere, nu?

#28
gicafranaru

gicafranaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,725
  • Înscris: 25.01.2012

View Postanducoj, on 12 decembrie 2013 - 19:37, said:

Cum fara metrou?? Sunt 3 statii pe o raza de 2+km nu-ti ajung? Pretul e, in cateva cazuri, peste 1000E/MPU. Ei si ce daca?
Are rommanu' bani sa-i intoarca cu lopata. Asa ca 1000E/MP pe str. Luica e pomana curata, cadou chiar! E totusi str. Luica! WOW.Ai traficul ITB la nas, claxoane dupa voia inimii la orice ora. Si tu vrei vibratii de metrou!
Cand ma gandesc ca exista pe acest forum un subiect: "Colaps pe piata imobiliara"...
Dar, la urma urmei, nu e prost ala care cere, nu?

Dar ce ai fi vrut bre să cumpere unde ai cumpărat tu în pipera în doamond residence și să plătească taxă de mentenanță 400-500 roni lunar? TU vorbești ca stan pățitu. Ha ha

#29
anducoj

anducoj

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,233
  • Înscris: 04.03.2006
Asa si ti-am cerut tie cu imprumut sau ce te aia grija pe tine de ce taxe platesc eu sau nu? Inteleg ca fiecare are dreptul la opinia sa pe acest forum, dar tu chiar nu pricepi ca nu ai nimic a spune?

#30
Musette76

Musette76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 30.03.2012
Hellooooooo!!!despre ce vorbim???intr-un bloc din '74 tot 1000€/mp se plateste!!!!!! De ce vi se pare aberant ca un bloc nou ,IN ORAS,sa se vanda la pretul unui bloc vechi??
Si in ,,mia" asta /mp ai finisaje pe care poate nu multi si le fac din propriul buget,o centrala de ap absolut rezonabila,niste bai ultilate cu sanitare muuult peste medie,usi de interior nu din carton presat la 200 buc,un parchet cat de cat............. Si mult bun simt si multa eleganta din partea dezvoltatorilor!!!

#31
alx0

alx0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 591
  • Înscris: 01.10.2003
Aloooo, 1000e / mp se platea acum cativa ani. Acum la banii astia iti faci sau cumperi casa in periferie... in comuna Pantelimon iei casa cu 80k euro cam 120mp deci 660e/mp.
Eu am construit un bloc (urmarie de santier si PM) si stiu despre ce vorbesc. Costurile dezvoltatorului cred ca sunt sub 500e/mp.

Oricum, succes si sa va bucurati de apartamente!

Edited by alx0, 18 December 2013 - 17:11.


#32
Musette76

Musette76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 30.03.2012
Craciun fericit!!!

#33
cristina11111111

cristina11111111

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 20.02.2014
Buna, am si eu o intrebare pentru cei care au ales sa cumpere in acest complex, am vazut ca jumate din apartamente sunt vandute, care au fost criteriile la alegere? Acum se gasesc apartamente noi la mai putin de 1000 euro/m.

#34
adibaciu

adibaciu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 09.09.2013
Buna. Poate si datorita intrebarii, raspunsul meu poate parea putin a reclama, dar acest lucru se poate verifica deoarece am cumparat un apartament cu 1 camera in acest bloc, apartamentul 27 mai exact. Criteriile mele de selectie au fost destul de multe. In primul rand am ales acest bloc pentru calitatea constructiei sale ( un plus a fost si faptul ca am vazut si ce treaba au facut dezvoltatorii la blocul german si am ramas placut impresionat). Totodata am avut prilejul de a vedea la acel bloc ( precizarea este ca blocul era locuit 95%) costurile la intretinere care erau chiar mici, sunt adeptul la ideea ca fiecare apartament in parte sa fie contorizat individual si lucrul asta m-a atras. Am vazut la acest bloc si un alt stil de arhitectura fata de blocurile care s-au construit acum. Ideea cu atriumul deschis si liftul panoramic este foarte buna, iar din ce am putut sa ma interesez lifturile Kone, folosite in acest complex, sunt foarte bune si foarte fiabile. Alt lucru care m-a convins este acela ca la partea de tamplarie, aici ma refer la termopane, usile de interior si usile de intrare in apartament, dezvoltatorul a folosit o gama mult peste media care se foloseste acum in noile proiecte. Un alt avantaj este ca stai de vorba direct cu dezvoltatorul, ii cunosti personal si poti lua oricand legatura cu ei, acestia asigura asistenta 24/24 la orice fel de problema. Am un prieten care a cumparat un apartament printr-o agentie imobiliara, iar cand a avut nevoie de ajutor sau niste nelamuriri, agentul a fost foarte prompt si i-a raspuns ca nu stie si nici nu il intereseaza de problemele dezvoltatorului. Din punct de vedere imobiliar zona este inchisa, gard in gard cu proiectul nu pot aparea alte constructii noi, si nu te poti trezi cu un bloc langa tine, sa vezi in casa vecinului de vis-a-vis si invers. M-am interesat si de firma de arhitecti care a proiectat complexul si sunt o firma serioasa. Cei de la PZP arhitectura au cateva proiecte foarte interesante prezentate pe site-ul lor. Un minus pentru dezvlotatori este acela ca la mine au intarziat cu 2 luni predarea apartamentului dar am fost multumit de cum a iesit apartamentul. Criteriile de selectie sunt multe, dar din punctul meu de vedere este un proiect care merita vazut. La inceput am avut si eu o mica retinere datorita pretului, dar ulterior m-am convins de ce pretul este 1000 euro/mp. Diferenta se observa.

#35
Musette76

Musette76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 30.03.2012
Adibaciu,vom fi vecini!!!
Ai punctat foarte frumos plusurile acestui bloc!
1000€/mp nu este un preț mic,dar sper sa merite alegerea!
Dezvoltatorii sunt extrem de deschisi si cooperanti,noi am interactionat cu ei excelent!
Si la noi predarea se va face cu o mica intarziere,am mai facut ceva modificari si nu ne-am grăbit ,am vrut ca lucrurile sa iasă f bine!
Sunt câteva familii deja mutate la parter si etajul 3!
Am văzut ca au montat toate contoarele de gaz,cred ca la enel pe măsura ce se fac predarile!!!
Eu trag speranțe ca de Paște sa fim acolo,dar mai vedem pina atunci!!!

#36
Musette76

Musette76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 30.03.2012
Am trecut azi pe acolo : liniște si pace :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate