Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Sud Park Residenz-str.Luica colt cu bld.Brancoveanu

- - - - -
  • Please log in to reply
199 replies to this topic

#37
Musette76

Musette76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 30.03.2012
Sunt superincantata de cum va iesi apartamentul!
In scurt timp voi reveni si cu foto pentru cei interesati de finisaje!
Am mai modificat cate ceva la interioare,si rezultatele sunt excelente!

#38
Musette76

Musette76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 30.03.2012
E aproape gataaaaaa!
Sunt cel puțin 10 familii mutate!!!
Abia așteptăm sa montam si noi mobila!A ieșit superb!!!!

#39
billy762000

billy762000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 27.03.2014
Va salut pe toti , ma numesc Edi si sunt mutat de la 01. 03 . 2014 in blocul Daria din Sud Park City , la etajul 1 , intr-un apartament cu 2 camere , spatios si luminat , locul pe care l-am asteptat de ceva timp si asta din cauza faptului ca am un baietel ce va merge la scoala in toamna , iar o camera numai pentru el era mai mult decat necesara...in alta ordine de idei, eu am plecat dintr-o garsoniera de 31 mp , construita in 1965 si pentru care nu am niciun regret ca am vandut-o... sunt foarte multumit de locul pe care l-am ales, finisajele si materialele folosite la constructie imi par de calitate si ....mai ales vecinii...mi se par ok :)...astept cu nerabdare sa se termine cu lucrarile pe scara blocului , pt.a avea mai multa liniste sambata dimineata si de asemenea , astept montarea liftului pentru o imagine mai frumoasa a interiorului...

#40
cristina11111111

cristina11111111

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 20.02.2014
Deja s-au mutat 10 familii? Am si eu un apartament cu 2 camere, inca astept aprobarea creditului si apoi....incepe mobilarea. Stiam ca doar la parter s-au mutat cativa vecini si la etajul 1. :) Asta e veste foarte buna, sper sa se vanda in curand si restul apartamentelor.

#41
Musette76

Musette76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 30.03.2012
Si la 2,si la 3 ,si la 4!!!
Se umplu ușor -ușor !!!

#42
cristina11111111

cristina11111111

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 20.02.2014
:) Cine s-a mutat la 4?

#43
Musette76

Musette76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 30.03.2012
Ap 49!
O domnisoara draguta!!!

#44
cristina11111111

cristina11111111

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 20.02.2014
Esti fata in fata cu 45 parca..... ! Corect? Alta domnisoara draguta. Nice to meet you, vecina!

#45
cristina11111111

cristina11111111

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 20.02.2014
Buna,

Am si e o intrebare pentru cei care s-au mutat la etaje superioare, cum ati procedat cu caratul mobilei/ electrocasnicelor? Cei care mi le livreaza mie nu vor sa le urce pe scari nici macar contracost....si mai dureaza pana este liftul gata.

Merci!

#46
andreeaparascan

andreeaparascan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 16.07.2013
Salutare!
Sper din tot sufletul sa fiu si eu vecina voastra in curand!
Noi am pus ochii pe un apartament cu 2 camere, mai exact apt. 11 de la etajul 1.
Ne intindem doar cat ne lasa plapuma. De doua saptamani visez la apartamentul ala, imi doresc din toata inima sa ne dea si noua banca acceptul pt a alege si noi finisajele!
Nu mai am rabdare :(
Musette .. te numesti cumva Teo?

 cristina11111111, on 14 aprilie 2014 - 13:09, said:

Buna,

Am si e o intrebare pentru cei care s-au mutat la etaje superioare, cum ati procedat cu caratul mobilei/ electrocasnicelor? Cei care mi le livreaza mie nu vor sa le urce pe scari nici macar contracost....si mai dureaza pana este liftul gata.

Merci!
Buna Cristina, din ce am inteles in 2 saptamani liftul va fi montat.

#47
cristina11111111

cristina11111111

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 20.02.2014

 andreeaparascan, on 14 aprilie 2014 - 14:56, said:

Salutare!
Sper din tot sufletul sa fiu si eu vecina voastra in curand!
Noi am pus ochii pe un apartament cu 2 camere, mai exact apt. 11 de la etajul 1.
Ne intindem doar cat ne lasa plapuma. De doua saptamani visez la apartamentul ala, imi doresc din toata inima sa ne dea si noua banca acceptul pt a alege si noi finisajele!
Nu mai am rabdare Posted Image
Musette .. te numesti cumva Teo?


Buna Cristina, din ce am inteles in 2 saptamani liftul va fi montat.

Buna Andreea,

Multa bafta, ma uimeste ca va alegeti finisajele dupa ce banca va da acceptul. Mie mi s-a spus ca la evaluare apartamentul trebuie sa fie gata finisat.

Nu avem nicio garantie ca liftul o sa fie montat in 2 saptamani, de mult se vehicula zvonul ca o sa fie montat si tot se amana termenul.

O zi frumoasa!

#48
andreeaparascan

andreeaparascan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 16.07.2013

 cristina11111111, on 14 aprilie 2014 - 15:13, said:


Buna Andreea,

Multa bafta, ma uimeste ca va alegeti finisajele dupa ce banca va da acceptul. Mie mi s-a spus ca la evaluare apartamentul trebuie sa fie gata finisat.

Nu avem nicio garantie ca liftul o sa fie montat in 2 saptamani, de mult se vehicula zvonul ca o sa fie montat si tot se amana termenul.

O zi frumoasa!
Eu deocamdata sunt in faza de .. adeverinte de la locul de munca  :) probabil ca atunci cand tipul de la banca va fi sigur ca ni se aproba creditul vom da drumul si la finisaje.
cum e acolo?
cand te muti efectiv?
vecinii cum ti s-au parut pana acum?

#49
cristina11111111

cristina11111111

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 20.02.2014

 andreeaparascan, on 14 aprilie 2014 - 15:24, said:

Eu deocamdata sunt in faza de .. adeverinte de la locul de munca  Posted Image probabil ca atunci cand tipul de la banca va fi sigur ca ni se aproba creditul vom da drumul si la finisaje.
cum e acolo?
cand te muti efectiv?
vecinii cum ti s-au parut pana acum?

Multa bafta, iti tin pumnii!

Pai eu inca nu am creditul aprobat final, mi-a aprobat banca si acum dosarul s-a dus la Fond de o saptamana. Nimeni nu stie sa imi spuna exact cand voi avea un raspuns, dar sper eu ca mai mult de o luna (deja e mult) sa nu mai dureze. Eu am comandat mobila azi (o parte din ea) si indata ce se aproba as vrea sa ma mut. Bine, ma ingrozesc cate trebuie facute/ cumparate :). Eu am facut greseala si mi-am ales eu alte finisaje, acum cam imi pare rau, nu mi-ar fi stricat niste banuti in plus :). De vecini, i-am cunoscut doar pe vecinii de la 1 care sunt foarte draguti. O parte din restul se pare ca bantuim din cand in cand aici, pe forum :).

#50
andreeaparascan

andreeaparascan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 16.07.2013

 cristina11111111, on 14 aprilie 2014 - 16:02, said:


Multa bafta, iti tin pumnii!

Pai eu inca nu am creditul aprobat final, mi-a aprobat banca si acum dosarul s-a dus la Fond de o saptamana. Nimeni nu stie sa imi spuna exact cand voi avea un raspuns, dar sper eu ca mai mult de o luna (deja e mult) sa nu mai dureze. Eu am comandat mobila azi (o parte din ea) si indata ce se aproba as vrea sa ma mut. Bine, ma ingrozesc cate trebuie facute/ cumparate Posted Image. Eu am facut greseala si mi-am ales eu alte finisaje, acum cam imi pare rau, nu mi-ar fi stricat niste banuti in plus Posted Image. De vecini, i-am cunoscut doar pe vecinii de la 1 care sunt foarte draguti. O parte din restul se pare ca bantuim din cand in cand aici, pe forum Posted Image.
Asta e chiar super! :)
Cat a durat la tine tot procedeul? de la momentul in care ai luat legatura cu banca si pana acum?
cu ce banca ai contractat? (pura curiozitate).
eu abia urmeaza sa depun dosarul efectiv. Am o teama, totusi, sa nu mi se intample ceva de genul ... prima data sa mi se spuna ca e ok, sa-mi aleg finisajele apoi sa nu mi se aprobe efectiv .. sincera sa fiu nici nu m-am documentat exact cum decurg lucrurile dar oricum, asta e cea mai mare temere a mea. Cat despre lucruri de cumparat .. mi-e groaza .........
Ceea ce imi place mult este ca, din cate am observat, suntem tinerei in acest bloc. Iar din ceea ce am citit pe aici am constatat ca sunt oameni de treaba, sociabili.
Sper sa fie totul in regula :)
Daca ma poti lamuri cum decurg lucrurile cu banca si sa-mi acoperi aceasta teama cum ca ma apuc de finisaje si apoi banca nu-mi da creditul ... please do it :)

#51
cristina11111111

cristina11111111

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 20.02.2014

 andreeaparascan, on 14 aprilie 2014 - 16:19, said:

Asta e chiar super! Posted Image
Cat a durat la tine tot procedeul? de la momentul in care ai luat legatura cu banca si pana acum?
cu ce banca ai contractat? (pura curiozitate).
eu abia urmeaza sa depun dosarul efectiv. Am o teama, totusi, sa nu mi se intample ceva de genul ... prima data sa mi se spuna ca e ok, sa-mi aleg finisajele apoi sa nu mi se aprobe efectiv .. sincera sa fiu nici nu m-am documentat exact cum decurg lucrurile dar oricum, asta e cea mai mare temere a mea. Cat despre lucruri de cumparat .. mi-e groaza .........
Ceea ce imi place mult este ca, din cate am observat, suntem tinerei in acest bloc. Iar din ceea ce am citit pe aici am constatat ca sunt oameni de treaba, sociabili.
Sper sa fie totul in regula Posted Image
Daca ma poti lamuri cum decurg lucrurile cu banca si sa-mi acoperi aceasta teama cum ca ma apuc de finisaje si apoi banca nu-mi da creditul ... please do it Posted Image

Pai la mine cu banca a durat relativ putin, 2 saptamani sa zic. Eu am inceput sa vorbesc cu Banca - Banca Transilvania - la finalul lunii Decembrie. Motivul pentru care dosarul meu a plecat la Fond abia saptamana trecuta este ca evaluatorul nu a putut veni, banca a vrut sa il trimita inca de la inceputul lui Ianuarie, dar apartamentul nu era gata cu finisajele si a trebuit sa asteptam pana aproape de jumatatea lui martie sa zic.

Practic cu banca pasii sunt acestia: tu le duci lista de documente solicitate si indata ce dosarul e complet ei il trimit la aprobare financiara si juridica. Daca totul e ok, vine evaluatorul. Daca si evaluarea decurge bine, se trimite dosarul la Fond. Aici se pare ca nu stie nimeni cat dureaza. :) Cei patiti au zis ca in ur de 2-3 saptamani.... . Si ca daca banca aproba, sunt extrem de rare situatiile in care respinge Fondul.

#52
andreeaparascan

andreeaparascan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 16.07.2013

 cristina11111111, on 14 aprilie 2014 - 16:53, said:


Pai la mine cu banca a durat relativ putin, 2 saptamani sa zic. Eu am inceput sa vorbesc cu Banca - Banca Transilvania - la finalul lunii Decembrie. Motivul pentru care dosarul meu a plecat la Fond abia saptamana trecuta este ca evaluatorul nu a putut veni, banca a vrut sa il trimita inca de la inceputul lui Ianuarie, dar apartamentul nu era gata cu finisajele si a trebuit sa asteptam pana aproape de jumatatea lui martie sa zic.

Practic cu banca pasii sunt acestia: tu le duci lista de documente solicitate si indata ce dosarul e complet ei il trimit la aprobare financiara si juridica. Daca totul e ok, vine evaluatorul. Daca si evaluarea decurge bine, se trimite dosarul la Fond. Aici se pare ca nu stie nimeni cat dureaza. Posted Image Cei patiti au zis ca in ur de 2-3 saptamani.... . Si ca daca banca aproba, sunt extrem de rare situatiile in care respinge Fondul.
Sincera sa fiu m-ai mai linistit. Chiar stateam cu o grija destul de mare.
Esti o draguta, iti multumesc ca ti-ai rupt putin din timp sa ma lamuresti si pe mine.
Urmeaza sa duc si restul documentelor solicitate...
Eu am optat pt. BCR, la mine e o situatie mai ... speciala :) co-platitorul e extern. nu e nici partener de viata nici parinte. ci viitoarea soacra :)

#53
cristina11111111

cristina11111111

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 20.02.2014

 andreeaparascan, on 14 aprilie 2014 - 17:01, said:

Sincera sa fiu m-ai mai linistit. Chiar stateam cu o grija destul de mare.
Esti o draguta, iti multumesc ca ti-ai rupt putin din timp sa ma lamuresti si pe mine.
Urmeaza sa duc si restul documentelor solicitate...
Eu am optat pt. BCR, la mine e o situatie mai ... speciala Posted Image co-platitorul e extern. nu e nici partener de viata nici parinte. ci viitoarea soacra Posted Image


:) Nu ai pentru ce, multa bafta! Si sa nu te lasi descurajata de ce citesti pe diverse forumuri cum ca..vaaai...sclavi la banci! Este o mare prostie, oricum banii de rata ii dadeai pe chirie si oricum daca nu ai bani sa platesti, din chirie chiar ca zbori, nu te tine nimeni pe ochi frumosi. Daca nu mai poti plati rata, in cel mai rau caz inchiriezi si platesti rata din chirie si tu te duci la parinti..sau unde te-ai fi dus daca ai fi stat cu chirie si ti-ai fi pierdut jobul.....Eu am pierdut 8 ani din viata platind chirii de 230 euro pe garsoniere...acum mai pun 3 milioane in plus pe luna si o sa am 2 camere :). E drept, la inceput investesti in mobilat, dar apoi se echilibreaza lucrurile :). Si nu arunci 1000 ron pe luna la straini, mai bine ii dau la banca si stau in lucrul meu. Si la final daca totul merge bine, chiar ramai cu ceva.

#54
Musette76

Musette76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 30.03.2012
Ce de vorbarie aici :)
Începe sa se populeze topicul,ma bucur mult!
La noi a durat puțin cu banca:din mom evaluării ,cca 1 sapt si creditul a fost acordat!Am luat prin Garanti BANK !
Noua ne-au adus cei de la Flanco electrocasnicele in casa,mobila la fel!Nu prea am auzit sa nu le livreze(nici contracost ) pina in casa!
Bafta cu creditele si mutatul!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate