Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Sud Park Residenz-str.Luica colt cu bld.Brancoveanu

- - - - -
  • Please log in to reply
199 replies to this topic

#1
Musette76

Musette76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 30.03.2012
Buna ziua!
Am deschis acest subiect sa vad daca cineva a rezervat/cumparat vreun apartament in acest bloc.
Noi suntem in cautarea unui apartament ,intr-un bloc nou,dar in oras,nu la iesirile din Bucuresti!
Am vazut diverse pina acum si in proportie de 90% suntem hotarati sa rezervam unul aici!
Ei spun ca in 2 luni il vor da in folosinta!
Lucrarile sunt avansate,este un p+5,cu 10 apartamente pe etaj,lift.
Sunt ap de 1,2 si 3 camere in el.
As vrea sa stiu daca mai sunt persoane care au rezervat/cumparat si sa schimbam impresii!
Jumatate din apartamente sunt deja vandute(cca 30).

#2
breadband

breadband

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 12.09.2008
Au un site, ceva? Ca n-am gasit decat un cont suspendat...

#3
Musette76

Musette76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 30.03.2012

 breadband, on 23 august 2013 - 09:16, said:

Au un site, ceva? Ca n-am gasit decat un cont suspendat...

Pina ieri la pranz a mers site-ul,ieri a aparut suspendat si asta m-a pus pe ganduri :(((Site-ul este :
www.sudpark.ro
E acelasi dezvoltator care a construit blocul german de la Dimitrie Leonida!http://bloculgerman.ro/cine-suntem/

Am gasit firma pe ministerul finantelor:
http://firme.efin.ro...rl-cui-14759826

Edited by Musette76, 23 August 2013 - 10:34.


#4
Dandundandu

Dandundandu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 17.06.2013
interesant.............chiar i-mi place la prima vedere! daca aveti noutati ,impartasiti-le !

#5
Dandundandu

Dandundandu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 17.06.2013
Finisajele arata ca in pozele de pe site?

#6
Musette76

Musette76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 30.03.2012
N-am mai avut timp sa intru!
Noi am rezervat deja un ap de 3 camere!Lucrarile se desfasoara in ritm destul de alert(am fost de vreo 6-7 ori la bloc intr-o sapt jumate :)
Din cate am vazut parter,etaj 1,2 si 3 sunt in mare parte  vandute,mai au liber la 4 si 5!
Nu au ajuns la finisaje,doar in exterior e terminat complet blocul!
Noua ne-au scris in contractul de rezervare ca termen maxim de receptie  30.11.2013.Speram sa facem Craciunul in noua casuta :)


Edited by Musette76, 04 September 2013 - 08:38.


#7
Dandundandu

Dandundandu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 17.06.2013
Da, sa fie cu noroc! cat cer pt. rezervare?

#8
Musette76

Musette76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 30.03.2012

 Dandundandu, on 08 septembrie 2013 - 17:42, said:

Da, sa fie cu noroc! cat cer pt. rezervare?
Pentru 3 camere -3000 E,2 cam-2000 E,garsoniere-1000 E!
Multumim!

#9
KR_MAN

KR_MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,463
  • Înscris: 04.03.2013
am fost si eu acolo si am o poza "proaspata" din santier:

Attached Files



#10
adibaciu

adibaciu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 09.09.2013
Am rezervat si eu o garsoniera in acest complex la etajul 2. Chiar saptamana trecuta am fost si am vazut ce au mai lucrat dezvoltatorii acolo. Arata bine si lucrarile avanseaza. Am stat o buna bucata de timp pana sa ma hotarasc sa rezerv un apartament pentru ca am dorit sa vad cum avanseaza lucrarile. Ce m-a convins a fost ca este acelasi dezvoltator de la blocul german, un proiect vandut aproape integral, iar echipa de vanzari inca are biroul acolo (banuiesc ca din 70 de apartamente, daca avea cineva ceva sa le reproseze statea pe capul lor si nu isi mai tineau biroul acolo). Am aflat de proiect de la un targ imobiliar si am asteptat doua luni de zile sa vad cum evolueaza lucrarile deoarece am vazut in ziua de astazi ce tepe se dau. Si mie mi-au promis ca imi voi petrece sarbatorile in noul apartament, acum sa vedem daca se vor tine de cuvant. Saptamana trecuta am facut o poza la bloc.

Attached Files



#11
KR_MAN

KR_MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,463
  • Înscris: 04.03.2013
esti vecin cu kenny?

#12
adibaciu

adibaciu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 09.09.2013
Desi eu gust glumele, nu stiu daca ceilalti le gusta. Eu, personal, am pierdut mai bine de 6 luni de zile sa ma hotarasc asupra unui apartament, asa ca te rog sa tratezi lucrurile cu seriozitate. Merci.

#13
KR_MAN

KR_MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,463
  • Înscris: 04.03.2013
parca era garsoniera la ora 14. Pana la ora 19 a devenit apartament...

#14
Musette76

Musette76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 30.03.2012

 adibaciu, on 09 septembrie 2013 - 12:42, said:

Am rezervat si eu o garsoniera in acest complex la etajul 2. Chiar saptamana trecuta am fost si am vazut ce au mai lucrat dezvoltatorii acolo. Arata bine si lucrarile avanseaza. Am stat o buna bucata de timp pana sa ma hotarasc sa rezerv un apartament pentru ca am dorit sa vad cum avanseaza lucrarile. Ce m-a convins a fost ca este acelasi dezvoltator de la blocul german, un proiect vandut aproape integral, iar echipa de vanzari inca are biroul acolo (banuiesc ca din 70 de apartamente, daca avea cineva ceva sa le reproseze statea pe capul lor si nu isi mai tineau biroul acolo). Am aflat de proiect de la un targ imobiliar si am asteptat doua luni de zile sa vad cum evolueaza lucrarile deoarece am vazut in ziua de astazi ce tepe se dau. Si mie mi-au promis ca imi voi petrece sarbatorile in noul apartament, acum sa vedem daca se vor tine de cuvant. Saptamana trecuta am facut o poza la bloc.

Sa fie cu noroc!!!Si pe noi tot blocul german ne-a convins :) Sper sa se miste cu simt de raspundere si in continuare,pina acum au facut lucruri de calitate acolo.Blocul german e vandut integral;initial noi acolo am vrut un ap de 3 camere,dar nu mai aveau nimic si ne-au povestit despre proiectul asta,am mers in santier sa vedem,ne-a placut,avusesem ceva experiente cu alte blocuri noi facute in bataie de joc,compartimentari cu rigips,etc si ce am vazut in Sud Park City ne-a convins!Noi am demarat si actele pentru creditul ipotecar.Au finisaje de caliate cu bugete destul de ok-usa interior 700-800 Ron/buc,usa intrare 1000-1100 ron/buc,centrala Immergas de 24 kw(eu o sa pun o diferenta pt Buderus),gresie-faianta-parchet:30-35 Ron/mp,bai complet utilate,lavoarul cu dulapior sub el,aer conditionat de 12000 BTU Nordstar ,noi vrem sa inchidem si balconul de la dormitorul mic.As mai trece zileleastea pe acolo sa vad ritmul de lucru!

#15
adibaciu

adibaciu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 09.09.2013
KR_MAN si garsoniera este un apartament cu o camera sau apartament studio ;)

#16
Musette76

Musette76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 30.03.2012
A  mai fost cineva pe la bloc?In ce stadiu mai sunt lucrarile???

#17
buburuza_21

buburuza_21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.10.2013
buna ziua, cum mai sta treaba la city park, cand este gata blocul?

imi place ceea ce vad pe site, m-ar interesa si pe mine sa cumpar un apartament cu 2 camere?

#18
adibaciu

adibaciu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 09.09.2013
Buna ziua, eu am trecut astazi pe la proiect si mi-am ales finisajele. Desi imi place mult cum lucreaza baietii sunt putin bosumflat ca lucrurile nu se misca mai repede. Poate mi se pare asa si din cauza faptului ca numai am rabdare si vreau sa ma mut cat mai repede. Mie mi-au promis ca ma voi muta pana in sarbatori. Mi-au mai spus ca in 3 saptamani va fi gata si cupola interioara, structura metalica a liftului panoramic si parcarea cu trotuarele exerioare. M-a bucurat faptul ca desi astazi este sarbatoare toti baietii erau la munca.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate