Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Orange oferă servicii integrate de TV/internet/telefonie.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2203 replies to this topic

#1927
rusnela

rusnela

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 29.11.2011

 Nimcid25, on 01 decembrie 2021 - 15:35, said:

Am inteles ca veti fi invitați pe DVB-C (cablu).

Incepand cu ce data? Mai am contract cu Telekom inca 23,5 luni.

#1928
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
O sa te contacteze Orange. :)

#1929
emgd2me

emgd2me

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 04.01.2008

 Nimcid25, on 01 decembrie 2021 - 15:35, said:

Am inteles ca veti fi invitați pe DVB-C (cablu).

Pe al cui cablu ? Al concurentei Posted Image ?

Edited by emgd2me, 01 December 2021 - 17:18.


#1930
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
Al Telekom-ului ( cu abonament in gradina Orange).

#1931
rusnela

rusnela

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 29.11.2011

 Nimcid25, on 01 decembrie 2021 - 17:21, said:

Al Telekom-ului ( cu abonament in gradina Orange).
Da, asa este. Pe fibra Telekom cu tehnicieni Telekom.
Tarife...vedem. Am la usa de la ap. RDS (tentant) si Vodafone (neatractiv).


#1932
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,842
  • Înscris: 13.07.2010
Eu sunt curios și când se vor integra grilele Orange și Telekom, pentru că grila Telekom-ului este praf, iar din cea a Orange lipsesc mai multe canale pe care le are T, printre care și National Geographic. Au trecut 2 luni de la finalizarea tranzacției și nicio vorbă!

#1933
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,366
  • Înscris: 03.04.2004
Superb, eu abia ma abonasem la IPTv, deci ma vor forta sa trec pe sarma clasica bagata in TV?

Nu merci, reziliez cand ma vor anunta de acest lucru.

L.E

Un serviciu foarte fain de TV, a venit ORO sa mai taie din cheltuieli, dastepti rau fratujii astia.

Hai ca-i bine...

#1934
rusnela

rusnela

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 29.11.2011

 vio73, on 01 decembrie 2021 - 19:13, said:

Eu sunt curios și când se vor integra grilele Orange și Telekom, pentru că grila Telekom-ului este praf, iar din cea a Orange lipsesc mai multe canale pe care le are T, printre care și National Geographic. Au trecut 2 luni de la finalizarea tranzacției și nicio vorbă!

Totul e invaluit in mister. Un operator call center de la Orange imi zicea  ca trebuie sa treaca 100 de zile de la semnarea tranzactiei sa se "intample ceva concret". Azi un tehnician Telekom mi-a schimbat ONT -ul si zicea ceva de luna martie ca vor veni "modificari"...poate pentru el?
Nici in show room Orange nu se stie mare lucru doar ca pretueile se vor alinia la tarifele Orange, zicea un consilier vanzari.

#1935
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,842
  • Înscris: 13.07.2010
Nu știu acum exact la care tarife Orange faci referire, pentru că cele de la tehnologia fixă Orange, cred că sunt cele mai bune din piață, adică încep de la 40 de lei și ajungi pe la 50, la care se mai adaugă cam-urile suplimentare. Pe alocuri, se fac chiar și unele oferte mult mai bune (la mine în rural e cea cu 10 lei pe 24 de luni pentru net 500/ Explorer Easy și cu Netflix vreo 12 luni gratis). Problema este că încă nu au National Geographic în grilă.

#1936
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
In perioada asta au aceeași oferta si pe infrastructura T. E cea mai tare oferta, baetzi* nu-si scot nici banii de Netflix. Posted Image))))

 vio73, on 01 decembrie 2021 - 19:13, said:

Eu sunt curios și când se vor integra grilele Orange și Telekom, pentru că grila Telekom-ului este praf, iar din cea a Orange lipsesc mai multe canale pe care le are T, printre care și National Geographic. Au trecut 2 luni de la finalizarea tranzacției și nicio vorbă!
cred ca iti dai seama ca vor înlocui grila T cu a lor si nu le vor îmbina, nu? Posted Image

Edited by Nimcid25, 02 December 2021 - 12:05.


#1937
Maschine

Maschine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,194
  • Înscris: 26.01.2018

 emanu900, on 01 decembrie 2021 - 19:20, said:

Superb, eu abia ma abonasem la IPTv, deci ma vor forta sa trec pe sarma clasica bagata in TV?

Nu merci, reziliez cand ma vor anunta de acest lucru.

L.E

Un serviciu foarte fain de TV, a venit ORO sa mai taie din cheltuieli, dastepti rau fratujii astia.

Hai ca-i bine...
Eu am tras cablu de net la tv cu cablu coaxial ce era in copex de cand e facuta casa pt iptv..oro, nu fiti muis*i :) chiar e misto iptv

#1938
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,366
  • Înscris: 03.04.2004
Dar 'sigur' la ORO te referi, nu?

#1939
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,842
  • Înscris: 13.07.2010
Măcar dacă ne dădeau drumul  și nouă la tot ce are Telekom-ul. Evident, mă refer la cei care au Orange fibrâ prin rețeaua Telekom!
Deocamdată dorm liniștiți!

#1940
ccovidiu

ccovidiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 06.11.2005

 vio73, on 04 decembrie 2021 - 15:56, said:

Măcar dacă ne dădeau drumul  și nouă la tot ce are Telekom-ul. Evident, mă refer la cei care au Orange fibrâ prin rețeaua Telekom!
Deocamdată dorm liniștiți!

Eu tocmai am facut intr-o locatie in Vrancea trecerea de la Telekom la Orange pe aceeasi infrastructura, doar ca in loc de echipamentele TLK au fost instalate echipamente Orange: GPON-ul specific Huawei HG8247W5, doar ca este v3 (este facut upgrade de firmware iar pe WiFi 5 poti selecta 80Mhz+80Mhz pentru cei ce au placi wireless compatibile cu asa ceva, gen Intel AC9560) si restul de echipamente pentru televizoare.
Tin sa precizez ca nu s-a schimbat nimic in grila de canale, este exact la fel cu cea pe care am avut-o la Telekom, nimic in plus sau minus (nu are Eurosport, au ramas toate posturile MTV). Probabil conteaza si judetul in care se face acest lucru. In Brasov de exemplu, unde aveau infrastructura proprie in foarte multe localitati (pana sa preia Telekom) este diferita grila de programe (au inclusv Eurosport, si altele specifice doar lor gen Love Nature etc., multe dintre ele HD), unde este infrastructura Telekom sunt amestecate. Ma gandesc ca in viitor acest lucru se va uniformiza.

Edited by ccovidiu, 04 December 2021 - 20:33.


#1941
rusnela

rusnela

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 29.11.2011

 ccovidiu, on 04 decembrie 2021 - 20:31, said:



Eu tocmai am facut intr-o locatie in Vrancea trecerea de la Telekom la Orange pe aceeasi infrastructura, doar ca in loc de echipamentele TLK au fost instalate echipamente Orange: GPON-ul specific Huawei HG8247W5, doar ca este v3 (este facut upgrade de firmware iar pe WiFi 5 poti selecta 80Mhz+80Mhz pentru cei ce au placi wireless compatibile cu asa ceva, gen Intel AC9560) si restul de echipamente pentru televizoare.
Tin sa precizez ca nu s-a schimbat nimic in grila de canale, este exact la fel cu cea pe care am avut-o la Telekom, nimic in plus sau minus (nu are Eurosport, au ramas toate posturile MTV). Probabil conteaza si judetul in care se face acest lucru. In Brasov de exemplu, unde aveau infrastructura proprie in foarte multe localitati (pana sa preia Telekom) este diferita grila de programe (au inclusv Eurosport, si altele specifice doar lor gen Love Nature etc., multe dintre ele HD), unde este infrastructura Telekom sunt amestecate. Ma gandesc ca in viitor acest lucru se va uniformiza.
Da-ne detalii si despre oferta comerciala. Multumim.

#1942
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
Oferta standard Orange ;)

#1943
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,366
  • Înscris: 03.04.2004
Cum ai facut trecerea? Te-au migrat ei de la T la ORO sau iti expirase contractul cu T si ai semnat mai departe cu ORO?

Edited by emanu900, 04 December 2021 - 23:08.


#1944
broris

broris

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,556
  • Înscris: 08.12.2017

 ccovidiu, on 04 decembrie 2021 - 20:31, said:

HG8247W5, doar ca este v3 (este facut upgrade de firmware iar pe WiFi 5 poti selecta 80Mhz+80Mhz pentru cei ce au placi wireless compatibile cu asa ceva, gen Intel AC9560)

De unde știi ca e v3? La mine în meniu la hardware version scrie 187D.C.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate