Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

Fertilizatori si tratamente boli + daunatori. Metode chimice si bio.

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
3228 replies to this topic

#973
1orgu

1orgu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 06.10.2012
Mariane
Asa e frate! Doi din ei sunt primiti cadou de la tine si unul este venit odata cu navomodelul. Si uite cum imbin eu pescuitul cu gradinaritul si pomicultura.
Am primit prin p.m. o oferta foarte tentanta ca pret, pentru un Electro 16, de la un coleg de-al nostru. Daca imi permite fac public numele lui.
Hai ca incet, incet obtin ce doresc, cu marele ajutor al vostru!

#974
corsica

corsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,947
  • Înscris: 13.04.2007

 1orgu, on 12 decembrie 2015 - 21:05, said:

Hai ca incet, incet obtin ce doresc, cu marele ajutor al vostru!
L-ai uitat pe Mos Craciun! Se vede ca ai fost cuminte anul asta!

#975
1orgu

1orgu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 06.10.2012
Am fost Mariane foarte cuminte, familist si muncitor. Sunt sigur ca asa ati fost si voi.
Fie ca Mosul sa va aduca multa minte si sanatate la intreaga voastra familie!
Restul vine de la sine in absolut tot ce dorim sa realizam.

#976
1orgu

1orgu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 06.10.2012
Mai sunt aprox. 16 ore sa fac si eu comanda pentru o Electro 16. Cel mai avantajos pret este cel de 549 lei. Colegul nostru eugen mi-a dat p.m. cu vreo 16 oferte.
Discontul este cel mai avantajos, pe site-ul Ogorul. Il respect si stimez pentru implicarea lui.
Am o singura si neclara informatie. Pe acel site este prezentata ca date tehnice o baterie de 6v. Mai departe la prezentarea produsului se mentioneaza o baterie in dotare de 12v.
Acest aspect este verificabil pe site-ul Morami cat si pe site-ul Ogorul, unde pretul este cel mentionat de mine la inceputul postarii.
Cu rugamintea de a nu ma judeca drept incult cititor de date, tehnice, va rog sa ma edificati.

Edited by 1orgu, 13 December 2015 - 18:31.


#977
corsica

corsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,947
  • Înscris: 13.04.2007
Acest lucru am intrebat si eu ieri, dar colegul smart ne-a confirmat ca este de 12 V.
Cred ca ar trebui sa suni la ei inainte de a lansa comanda.

#978
1orgu

1orgu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 06.10.2012
Mariane sunt sigur ca voi toti colegii mei sunteti constienti de deciziile si informatiile postate de mine.
Personal nu-mi doresc sa fiu in persoana din spatele nr. de tei pe care il apelez!
In fond acolo se duc banii nostril facuti cu greu, iar ce dorim trebuie sa ne fie explicat.

#979
crisbud

crisbud

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,242
  • Înscris: 07.12.2011
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/0EpFvY6I-3E?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#980
vasilemet

vasilemet

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,459
  • Înscris: 05.10.2009
Ati auzit de Folarex ?
http://www.agroinfo....-dar-neomologat

#981
1orgu

1orgu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 06.10.2012
Comanda pentru Electro 16, a fost facuta de ieri. Catre Morami, de colegul nostru SmartVantage. Am primit permisiunea lui sa fac public acest lucru. In virtutea faptului ca el colaboreaza la un nivel mai inalt cu firma respectiava, beneficiaza de un discount de 20% din pretul afisat pe site. Produsul a sosit azi la el si a luat drumul spre mine. Eu voi achita acel pret cu 20% mai putin.
Mi-a spus ca face acest lucru pentru colegii din GAUS.
Ii multumesc inca odata pentru aceasta facilitate si deasemenea initiatorului GAUS, care binenteles ca stiti cine este. jumborom este numele de utilizator.
Rog din tot sufletul moderatorii sa nu considere postarea mea ca pe ceva subtil de reclama sau sugestie catre un anumit furnizor de ce ne este necesar.
Am solicitat un produs si am fost ajutat de un coleg, care sunt sigur ca repeta gestul si cu alti colegi doritori din acesta arie.
Un gest frumos si benefic pentru mine!
Maine poze cu darul visat de mine. Din toate unghiurile posibile.

#982
jumborom

jumborom

    E bine așa cum e.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,617
  • Înscris: 25.11.2007
Frumos, SmartVantage & iorgu, e o placere sa vezi ca o comunitate chiar functioneaza, ori isi aminteste de GAUS-ul de odinioara.

iorgule, sa ne tii la curent cu functionarea, dar si cu planurile tale de viitor, horticol.

Edited by jumborom, 15 December 2015 - 20:38.


#983
1orgu

1orgu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 06.10.2012
jumbo
Deja am facut o postare in sere si solarii. Offfffff asta e oare soarta mea?
GAUS-ul exista. Trebuie doar nitel reanimat. Eu sunt ajutat, ajut pe altul, el pe celalalt si asa toti vom avea ajutorul solicitat si primit. Nu este o afacere , este un fel de ajutor piramidal fara interese financiare.

#984
1orgu

1orgu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 06.10.2012
La ora 12,03 a sosit, a venit, a ajuns, acolo unde era dorita si visata.
Este ajutorul meu si face munca fizica pentru mine.Pretul este cel mentionat de mine-510lei.
Am achitat, am onorat soferul, asa cum si eu sunt bagat in seama de unii clienti si am dus coletul in camera alaturata.
Astazi pe la ora 11,30 in zona mea au venit multi fulgi de zapada. Timp de vreo 10-15 min. Dupa aceast fenomen meteo, am lucrat in coada pana acum vreo 60 minute.
Toti clientii treceau la anvelope de iarna. E normal, vine ianuarie si de regula iarna in Romania in acest sezon vine si zapada.  Prestam servicii cu gandul in permanenta la coletul primit. cand am reusit sa inchid atelierul am masurat coletul: 32cm.x37cm.x58cm. Nu am avut rabdare sa-l cantaresc, cu toate ca aveam cantarul in sertarul de langa mine. Poate maine.
Asa cum am promis, am facut foto din unghiurile si pozitiile socotite ideale.
Are certificat de garantie de 24 luni pentru exploatare hoby. Ma incadrez.
Cartea de utilizare este in italiana, germana si spaniola. Nu prea stiu nici o limba din astea. Dar descarc din site-ul Marco...in format pdf.
Se pare ca cele 3 baterii ale mele nu sunt valabile.Maine am timp si ma edific mai mult. Oricum va dau toate constatarile la care voi ajunge.
Multumesc Mos Craciun pentru frumosul si doritul cadou!
Foto promise:

Attached Files

  • Attached File  001.JPG   388.88K   34 downloads
  • Attached File  003.JPG   320.69K   34 downloads
  • Attached File  006.JPG   320.78K   33 downloads
  • Attached File  006.JPG   320.78K   43 downloads
  • Attached File  008.JPG   341.03K   49 downloads
  • Attached File  009.JPG   308.63K   48 downloads
  • Attached File  012.JPG   313K   49 downloads
  • Attached File  013.JPG   299.32K   46 downloads
  • Attached File  016.JPG   302.38K   45 downloads
  • Attached File  017.JPG   299.21K   53 downloads
  • Attached File  018.JPG   357.84K   70 downloads
  • Attached File  019.JPG   288.88K   73 downloads
  • Attached File  021.JPG   250.58K   73 downloads
  • Attached File  024.JPG   269.3K   65 downloads
  • Attached File  025.JPG   291K   77 downloads
  • Attached File  027.JPG   321.09K   81 downloads
  • Attached File  030.JPG   286.16K   74 downloads
  • Attached File  031.JPG   352.69K   62 downloads


#985
corsica

corsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,947
  • Înscris: 13.04.2007

 1orgu, on 16 decembrie 2015 - 21:43, said:

Se pare ca cele 3 baterii ale mele nu sunt valabile.Maine am timp si ma edific mai mult.
Sa intelegem ca bateria este la 6 V? Te rog sa citesti ce scrie pe ea, tensiunea si amperajul.

#986
meganedoi

meganedoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,433
  • Înscris: 03.08.2006
Am reusit eu sa citesc pe incarcator "Output 12V si 2A

#987
corsica

corsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,947
  • Înscris: 13.04.2007
Acela sa nu fie incarcatorul pentru cei 3 acumulatori din poza, de la navomodel, care sunt de 12 V.
Daca acumulatorul de la pompa are intradevar  6 V, la 4 A (banuiesc) pretul pentru unul de rezerva este in jur de 34 lei.
Nu strica sa ai unul de rezerva, nu poti lasa gradina stropita decat jumatate din cauza ca s-a descarcat acumulatorul, care am inteles de la un coleg ca ''duce'' doua pompe.
Ma gandesc sa o bugetez pentru 2016.

#988
Achimitom04

Achimitom04

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,022
  • Înscris: 28.08.2011
Arata bine Iorgu, sa o stapanesti sanatos. Si eu ma uitam dupa un atomizor dar iau in considerare si varianta aleasa de tine.

#989
1orgu

1orgu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 06.10.2012
corsica
megane
Cred ca aveti dreptate amandoi.
In seara asta am avut o foarte scurta perioada sa cercetez. Motivul il gasiti in ,,Ce am facut azi in solar sau gradina''.
Efectiv am facut in aceasta seara o cercetare fugitiva a pompei respective. Dupa ce am demontat caruciorul de transport mai sunt niste suruburi care imi dau (cred eu) acces la acumulatorul pompei. Acolo se afla un fel de flansa sau mai bine zis o carcasa, pe care se gasesc un ceas cu nivelul bateriei, o mufa de incarcare si alte doua functionalitati. Maine intru acolo si sunt sigur ca ma voi ( si va voi) edifica.

Achim
Fratioare, asta este cea care ne face sa castigam timp, sa nu ne fie greata sau frica atunci cand trebuie sa vindecam sau protejam vegetalele. A trecut tineretea cand, dadeam din mana in sus si in jos. Acum cuplam un intrerupator si o mana o bagam in buzunar, iar cu cealalta mangaiem vegetalele pe care le dorim sanatoase.
Pentru nivelul nostru hoby este ideala. Fac fata la orice parere contradictorie (chiar o doresc) referitoare la vermorel sau atomizer. Cu toata fiinta mea.

#990
gabian22

gabian22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,630
  • Înscris: 26.01.2007
Ce plusuri/minusuri are aceasta pompa fata de un atomizor? Multumesc

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate