Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Nokia Lumia 520

- - - - -
  • Please log in to reply
9398 replies to this topic

#2071
subsemnatul01

subsemnatul01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 17.11.2013
Salutare! pt  baterie care din aplicatiile free disponibile in magazin recomandati ca fiind cea mai reusita (precisa) , care sa nu consume resurse prea mari?Posted Image
multumesc anticipat!

#2072
TomaAndre1995

TomaAndre1995

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 21.07.2013

View Post5had3, on 04 ianuarie 2014 - 02:38, said:

Dacă ți l-ai fi dorit ți l-ai fi luat.
Asta s-au ar trebui să (re)verificați noțiunea de best buy.
Nu e așa. Chiar nu aș fi putut să mi-l cumpăr.
Dar acum nu regret, achiziția.

#2073
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
Eu dintre toate m-am oprit la Insider Pro. Are si o versiune gratuita care nu-i ingradeste deloc functionarea dar are reclame
Pe langa faptul ca e are destule informatii despre baterie, vine la pachet cu foarte multe scurtaturi catre setari.
Mie unul mi se pare cea mai folositoare aplicatie din Store.

Edited by sorin83, 04 January 2014 - 14:52.


#2074
geo_fly

geo_fly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 06.05.2007
Cred ca numai la mine tine bateria 16 ore s™i nu il stresez mare lucru. Maxim 2 ore net (browsing) setat pe 2 g, aplicatiile in fundal 0, le-am blocat pe toate. Luminozitatea setataƒ pe auto, gps dezactivat nu ascult muzica, doar poze pe ici pe colo si cu toate astea consuma„ cam mult. Am observat caƒ bateria se "duce" mai repede de cand am trecut la amber. Ce pot sÄa-i fac, să-l resetez, telefonul e nou.


le: scuze pt caracterele de mai sus dar tastez de pe telefon si nu stiu de ce scrie asa, nici sa editez nu merge.

Edited by geo_fly, 04 January 2014 - 16:10.


#2075
piciu31

piciu31

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 25.10.2013
ca sa cumpar lg remote din windowsphonestore , de ce am nevoie?

Edited by piciu31, 04 January 2014 - 16:53.


#2076
vlad_first

vlad_first

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 400
  • Înscris: 02.11.2007
De bani. :))) Nu stiu, eu sunt la orange si vad ca ma lasa sa le trec pe factura. Eventual se poate cu card.

#2077
mihai_n87

mihai_n87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 04.01.2014

View Postgeo_fly, on 04 ianuarie 2014 - 16:01, said:

Cred ca numai la mine tine bateria 16 ore s™i nu il stresez mare lucru. Maxim 2 ore net (browsing) setat pe 2 g, aplicatiile in fundal 0, le-am blocat pe toate. Luminozitatea setataƒ pe auto, gps dezactivat nu ascult muzica, doar poze pe ici pe colo si cu toate astea consuma„ cam mult. Am observat caƒ bateria se "duce" mai repede de cand am trecut la amber. Ce pot sÄa-i fac, să-l resetez, telefonul e nou.


le: scuze pt caracterele de mai sus dar tastez de pe telefon si nu stiu de ce scrie asa, nici sa editez nu merge.
eu stau suficient pe jocuri sau internet dar il incarc doar odata pe zi(deci in jur de 24 de ore, plus minus 2-3 ore), cu wifi oprit majoritatea timpului cand nu stau pe net.
redarea audio sau video consuma considerabil mai putin la mine decat web browsing sau jocurile. In rest am si eu oprit gps-ul si 3G si bateria mi-a tinut mereu o zi intreaga. Au fost seri cand l-am lasat la 9-10% bateria iar dimineata nu avea mai putin de 7%.
Mentionez ca telefonul l-am luat de pe Quick Mobile.ro si am cartela Vodafone(nu abonament)



Inca o chestie, am aruncat un ochi pe ultimele 20 de pagini ale discutiei dar nu am vazut pe nimeni sa se planga de faptul ca player-ul music+videos multiplica in mod grosolan muzica sau fisierele video de pe cardul microsd. Cand intru in telefon sa vad cat spatiu am liber imi arata doar in jur de 1GB cat am eu muzica, dar im player apar melodiile si de 6 sau 7 ori deja. Fisiere video abia copiate apareau de 2 ori in player.
Este o problema izolata sau un bug cunoscut pentru windows phone 8?

#2078
geo_fly

geo_fly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 06.05.2007
O sa mai caut ceva pe net, poate o fi de la mine, poate am vreun soft  instalat de mananca bateria in asemenea mod.

Edited by geo_fly, 04 January 2014 - 18:54.


#2079
mihai_n87

mihai_n87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 04.01.2014
sa incerci intai cu wifi oprit si luminozitate pe low cum am eu(ca nu e mare diferenta la luminozitate) sa vezi ce rezultate ai.


tu ai cumva problema mea cu melodiile si fisierele video multiplicate in player?

#2080
daddry

daddry

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 30.05.2010
Salut , am achizitionat si eu de curand un lumia 520 (primul smartphone cu windows) si as dori sa stiu si eu cum pot face update la Amber , deoarece cand ii dau actualizare telefon , imi gaseste actualizare dar cand o instaleaza la 99 % se intrerupe si imi spune actualizarea a fost descarcata, dar nu a putut fi deschisa. (8018830f) daca exista alta metoda prin care pot face update as dori si eu sa stiu. P.S nu am apucat sa stau sa citesc toate celelalte pagini deoarece nu sunt pe laptopul meu , daca ma puteti ajuta raman dator . Stima

#2081
loredana1997

loredana1997

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.01.2014
Am si eu o problema daca stie cineva sa ma ajute,cand intru in muzica sau video-uri mi le arata de 3-4 ori.Cum fac ca sa mi le arate intr-un singur exemplar? Iar daca sterg una se sterg toate exemplarele ori nu mai merge deschis.

View Postmihai_n87, on 04 ianuarie 2014 - 19:07, said:

sa incerci intai cu wifi oprit si luminozitate pe low cum am eu(ca nu e mare diferenta la luminozitate) sa vezi ce rezultate ai.


tu ai cumva problema mea cu melodiile si fisierele video multiplicate in player?


da ce pot sa-i fac?

#2082
al3xw

al3xw

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 08.09.2011

View Postdaddry, on 04 ianuarie 2014 - 19:07, said:

Salut , am achizitionat si eu de curand un lumia 520 (primul smartphone cu windows) si as dori sa stiu si eu cum pot face update la Amber , deoarece cand ii dau actualizare telefon , imi gaseste actualizare dar cand o instaleaza la 99 % se intrerupe si imi spune actualizarea a fost descarcata, dar nu a putut fi deschisa. (8018830f) daca exista alta metoda prin care pot face update as dori si eu sa stiu. P.S nu am apucat sa stau sa citesc toate celelalte pagini deoarece nu sunt pe laptopul meu , daca ma puteti ajuta raman dator . Stima

Incearcă așa, poate te ajută:

1. Go to Settings > Language+region.

2. Tap the Phone language.

3. Select  a new language (Make sure that you're familiar with the language).

4. Download the language pack and then restart the phone.

5. After that, retry to update your phone by going to Settings > Phone updates.


#2083
bogdan08s

bogdan08s

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 06.03.2010
Si eu am avut probleme cu descărcarea agresiva a bateriei si initial am crezut ca este din cauza programelor Battery sau Insider. Le-am dezinstalat, dar am mai avut probleme si după. In final cred ca am găsit problema, Internet Explorer. De fiecare data când ies din program dau pe cele 3 puncte din dreapta jos, apoi File si inchid toate filele de pe x si ies de tot din el cu tasta back. De când am început sa aplic metoda asta nu am mai avut nici o problema.

Edited by bogdan08s, 05 January 2014 - 00:08.


#2084
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
http://www.wpcentral...ps-enel-and-brd

Ca sa ma laud si aici, ce naiba :D

#2085
TomaAndre1995

TomaAndre1995

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 21.07.2013
Eu am rezolvat problema bateriei în felul următor.
1. Hard reset
2. Aplicații de care chiar am nevoie
3. Luminozitatea automată si setată la redusă.
Și sincer se vede diferența:)!
EDIT: Aveam perioade în care bateria se descărca si cu 19%/oră. Acum scot 0,61. Cu wi-fi on undeva la 1,5%/oră

Edited by TomaAndre1995, 05 January 2014 - 02:06.


#2086
geo_fly

geo_fly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 06.05.2007
E normal asa ceva? Am desc aplicatia de monitorizare a bateriei si imi arata o rata de descarcare medie de 25%. O sa pun niste printuri mai tarziu.

Edited by geo_fly, 05 January 2014 - 10:05.


#2087
piciu31

piciu31

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 25.10.2013
rezistent telefonul,e a 2-a oara cand il scap pe parchet si nu pateste nimic...

#2088
vladiy

vladiy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 17.12.2013
nu pot nici la dumnezeu sa descarc jocuri si aplicatii. in familia mea imi apare Niciun Windows Phone 8. ce pot face ca ma dispera.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate