Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel
 [Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali
 Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic
 Recomandare firma/persoana pentru...

Motorul se intrerupe la gropi si ...

Plafoniera 132W, 9100lm, consum r...

Stabilire granita intre proprietati
 

Acelasi medicament, producatori diferiti.

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
dancocalia

dancocalia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 26.06.2014
medicamentele de la catena sunt false fara actiune terapeutica, noroc ca aveam o rezerva de medicamente cumparate de la o alta farmacie. dupa zece zile mi-am dat seama ca medicamentul respectiv cumparat de la catena nu avea nici un efect, este vorba de un medicament cumparat cu reteta medicala

#20
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,926
  • Înscris: 31.03.2003
Era in perioada de valabilitate?

#21
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,498
  • Înscris: 19.04.2009

View Postdancocalia, on 26 iunie 2014 - 20:35, said:

medicamentele de la catena sunt false fara actiune terapeutica, noroc ca aveam o rezerva de medicamente cumparate de la o alta farmacie. dupa zece zile mi-am dat seama ca medicamentul respectiv cumparat de la catena nu avea nici un efect, este vorba de un medicament cumparat cu reteta medicala
Zi medicamentul si producatorul; catena n-are implicatie in producere.   + medicamentul& producatorul medicamentului de la alta farmacie.

#22
dancocalia

dancocalia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 26.06.2014
anafranil 10 mg producator novartis data expirarii 2018

cum am luat din medicamentele de rezerva cumparate de la alta farmacie cum au inceput sa isi faca efectul

#23
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Anafranilul nu se falsifica fiind un produs ieftin, farmaciile nu produc medicamente, tind sa cred ca problema e in alta parte....

#24
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View PostRemicade, on 29 iunie 2014 - 20:49, said:

Anafranilul nu se falsifica fiind un produs ieftin, farmaciile nu produc medicamente, tind sa cred ca problema e in alta parte....
In romania se falsifica orice indiferent de cat de ieftin sau scump e.

#25
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Se falsifica ceva ce merita (oncologice de mii de lei de ex), nu produse ieftine. Anafranil 10 mg = 7,24 lei, Anafranil 25 mg = 14,31 lei. Problema e la mansarda, defapt pentru asta se si foloseste acest medicament.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate