Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 

Oameni si muzica

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
36 replies to this topic

#19
julita

julita

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 530
  • Înscris: 12.12.2012
voi, ziceti,....eu cint...


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_yO43xeYwoI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#20
Trestiana

Trestiana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 29.12.2009

View PostTrestiana, on 31 decembrie 2012 - 21:17, said:


NU stiam ca cei care  nu raspund la subiect au mesaj trecut pe forum. Tu incerci sa ai mesaje sau discuti cu cei implicati?
Daca stiam ca e o concurenta cu mes. eram in top,dar ganditi-va la subiecte. Deci,important e subiectul  si nu mes.

#21
c14h3r

c14h3r

    Membru nesanatos..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,822
  • Înscris: 12.12.2007
Acel cine era o intrebare la postul lui jmek4you... Restul, era pentru tine... Hai noroc si la multi ani!

#22
bilachi

bilachi

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 592
  • Înscris: 03.09.2011

View PostTrestiana, on 31 decembrie 2012 - 20:09, said:

Uită-te la copertă. Adesea este suficient să arunci o singură privire la copertă sau la materialul publicitar ca să-ţi dai seama de conţinut. Imaginile cu scene de violenţă, imaginile sexuale explicite sau cele ce înfăţişează practici oculte ar trebui să constituie un avertisment. Acea muzică este, fără doar şi poate, la fel de nepotrivită.
Analizează versurile. Despre ce vorbesc versurile? Chiar vrei să le asculţi sau să le repeţi la nesfârşit? Sunt ele în armonie cu valorile şi principiile creştine? (Efeseni 5:3–5)
Ţine cont de efectul produs asupra ta. „Multe dintre cântecele pe care le ascultam mă deprimau, ori prin linia lor melodică, ori prin versuri“, spune un tânăr pe nume Philip. E clar, muzica ne poate afecta în diverse moduri. Ce stare creează în tine? Întreabă-te: „Stărui cu mintea la lucruri greşite după ce ascult o melodie sau versurile unui cântec? Au început obscenităţile pe care le aud în cântece să-mi pătrundă în limbaj?“ (1 Corinteni 15:33).
Gândeşte-te la alţii. Ce părere au părinţii tăi despre muzica pe care o asculţi? Încearcă să le afli opinia. Gândeşte-te şi la ce-ar putea spune colaboratorii tăi creştini. Oare ar putea fi unii tulburaţi de muzica pe care o asculţi? Dacă, din respect pentru cei din jur, îţi vei schimba modul de a te purta, vei da dovadă de maturitate (Romani 15:1, 2).
Punându-ţi astfel de întrebări, îţi vei putea alege o muzică ce trezeşte emoţii înlăuntrul tău, dar care nu-ţi distruge spiritualitatea. Însă trebuie să mai iei în calcul un factor.
Ce înseamnă a exagera?
Asemenea unei mâncări gustoase, muzica bună îţi poate da o stare de bine. Totuşi, un proverb înţelept avertizează: „Ai găsit miere? Mănâncă numai cât îţi trebuie, nu prea multă, ca să n-o vomiţi“ (Proverbele 25:16). Mierea are proprietăţi curative bine cunoscute. Însă ce e prea mult, chiar dacă e bun, nu e sănătos. Lecţia? Ce e bun trebuie consumat cu moderaţie......
Felicitări pentru tot textul.

#23
afh

afh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,836
  • Înscris: 14.04.2005

View Postjulita, on 31 decembrie 2012 - 21:18, said:

voi, ziceti,....eu cint...
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_yO43xeYwoI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
melodia asta mă incită la adulter şi beţie...

#24
julita

julita

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 530
  • Înscris: 12.12.2012
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/LQCY2zL0Jr8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#25
ardeleanulucian

ardeleanulucian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 15.01.2012
Tangerine Dream Parabola
Daca mie imi place sa ascult asta ascult

www.youtube.com/watch?v=PCm5JfQtmAA

#26
julita

julita

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 530
  • Înscris: 12.12.2012
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/GgHo0i2VLAA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#27
7culori

7culori

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,467
  • Înscris: 19.02.2010
ia   [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ygNuRpwZqRU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#28
julita

julita

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 530
  • Înscris: 12.12.2012

View Post7culori, on 31 decembrie 2012 - 22:33, said:




Arta!...7 Culori!Posted Image

#29
7culori

7culori

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,467
  • Înscris: 19.02.2010
Eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Primul lucrul bun al meu de cind sunt p-aici!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Dupa mine acest James Last .....un adevarat artist de muzica orchestrala sau instrumentala!?!Posted Image

e posibil !?au iesit e-urile si semnele exclamarii afara din pagina!aci negresit ,se intimpla ceva supra!

#30
julita

julita

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 530
  • Înscris: 12.12.2012

View Post7culori, on 31 decembrie 2012 - 23:08, said:

Eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Primul lucrul bun al meu de cind sunt p-aici!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Dupa mine acest James Last .....un adevarat artist de muzica orchestrala sau instrumentala!?!Posted Image

e posibil !?au iesit e-urile si semnele exclamarii afara din pagina!aci negresit ,se intimpla ceva supra!


Dar-ar...

nu mai stiu cum e  coerct

da"rar.,............Posted Image

Edited by julita, 31 December 2012 - 23:25.


#31
7culori

7culori

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,467
  • Înscris: 19.02.2010
zicea Zorba!...am nevoie de bani sa-mi intetin femeile...!cinci a avut saracu!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/jeNsr_nQEfE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

atmosfera de microinfern! sa vedeti cind vor trece cerurile cu troznet...!gigainfern!zicea Pavel ca oamenii fara Duh cinstesc anii!anul ce vine ...cu bucurie!

#32
julita

julita

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 530
  • Înscris: 12.12.2012
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5XLVpjxJY0c?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#33
7culori

7culori

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,467
  • Înscris: 19.02.2010
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/FP01tyimA6Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#34
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Postbilachi, on 31 decembrie 2012 - 21:36, said:

Felicitări pentru tot textul.
Tocmai ai felicitat un eretic care nici macar nu este crestin. Zici ca vine de la Dumnezeu lauda ta? :naughty:

Edited by mario_bril, 01 January 2013 - 16:09.


#35
c14h3r

c14h3r

    Membru nesanatos..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,822
  • Înscris: 12.12.2007
Nu-i strica omului castelul de nisip... De asta sunt valurile....

#36
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,738
  • Înscris: 06.10.2012

View PostFondant, on 31 decembrie 2012 - 20:51, said:

Gresit . -Diana- a facut 500 de postari in 4 zile deci se poate .

A venit Politia Posted Image.
Ce ziceai de mine? :P

Edited by -Diana-, 06 January 2013 - 00:11.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate