Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 

Vodafone mareste vitezele dupa depasirea traficului inclus in abonamentele de net mobil

- - - - -
  • Please log in to reply
83 replies to this topic

#37
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,842
  • Înscris: 13.07.2010

View Postmicutuljhon, on 18 noiembrie 2012 - 15:46, said:

In Romania doar 2 operatori pot fi luati in seama pe parte de internet mobil.La domiciliu,la birou exista posibilitatea conexiunii prin cablu,dar in deplasari,pentru mobilitatea conexiunii ,Vodafone sau Orange este solutia.Acestia au acoperire nationala.
  Cosmote si ...sa nu ai vorbim de Digi  sunt departe...
   Daca Orange rupe la viteza,Vodafone face furori la acoperire.
   Cel putin in zona mea de interes,pe 80 km nu ma risc sa folosesc Orange,daca am nevoie de conexiune continua.Pe cand Vodafone cu 7,2 "cm" ai lor ,incinde modemul.  Posted Image)

  Ionut


Poate că ai inversat operatorii!Posted Image

#38
micutuljhon

micutuljhon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 18.02.2012

View Postadrian001, on 19 noiembrie 2012 - 00:05, said:

Eu sincer nu inteleg ce vrei sa zici cu asta. La nivel national Orange are acoperire 3G (chiar mult) mai mare decat Vodafone ...

Nu stiu cum este la nivel national,caci nu am verificat,dar IN ZONA in care am eu interesul, unde Vodafone are 3G,Orange inca mai are EDGE.
Dar nu-i bai,caci daca le folosesc pe amandoua,lipsa 3G-ului la Orange,pe segmentul respectiv nu are prea mare importanta,pentru mine.
  O solutie "buchet" pentru mobilitate pe arii extinse.  :)

Ionut

Edited by micutuljhon, 19 November 2012 - 09:05.


#39
Gabyyy93

Gabyyy93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 17.12.2009

View Postmicutuljhon, on 19 noiembrie 2012 - 09:02, said:

Nu stiu cum este la nivel national,caci nu am verificat,dar IN ZONA in care am eu interesul, unde Vodafone are 3G,Orange inca mai are EDGE.
Dar nu-i bai,caci daca le folosesc pe amandoua,lipsa 3G-ului la Orange,pe segmentul respectiv nu are prea mare importanta,pentru mine.

Ionut

Is curios unde este zona aceea? Posted Image

#40
adrian001

adrian001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,269
  • Înscris: 02.11.2006
Pana si tu te contrazici pentru ca daca e sa luam pe zone specifice atunci trebuie sa luam in calcul si ceilalti operatori ... Daca e sa luam la nivel national, da atunci Orange > Vodafone fara doar si poate ...

#41
micutuljhon

micutuljhon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 18.02.2012

View Postvio73, on 19 noiembrie 2012 - 06:46, said:



Poate că ai inversat operatorii![ http://1.1.1.4/bmi/forum.softpedia.com//public/style_emoticons/default/notangel.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

  Ha ha...
E bine-venita si gluma.  :)

View PostGabyyy93, on 19 noiembrie 2012 - 09:04, said:


Is curios unde este zona aceea? [ http://1.1.1.1/bmi/forum.softpedia.com//public/style_emoticons/default/peacefingers.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

   Langa Rosiori de Vede ,Draganesti de Vede spre Sfintesti,Teleorman

View Postadrian001, on 19 noiembrie 2012 - 11:46, said:

Pana si tu te contrazici pentru ca daca e sa luam pe zone specifice atunci trebuie sa luam in calcul si ceilalti operatori ... Daca e sa luam la nivel national, da atunci Orange > Vodafone fara doar si poate ...

   Iti recomand sa revizuiesti mesajele anterioare.  Contextul scoate din discutie ceilalti operatori.Nu e nevoie sa te grabesti.Incearca si o alta perspectiva de a vedea lucrurile.

#42
adrian001

adrian001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,269
  • Înscris: 02.11.2006
Mai omule, ori vorbim de aceleasi lucruri, ori ... Tu ai scos din schema ceilalti operatori pentru ca ai comparat acoperirea la nivel national, deci daca facem asta hai sa o comparam la nivel national nu intr-o zona specifica in care vrei tu. Pentru ca daca e sa o luam pe zone iti arat eu o zona unde Vodafone are doar GPRS si Cosmote rupe norma cu 3G si uneori pana si Digi.Mobil bate la cur Vodafone-ul in anumite zone ...

Inteleg ca esti fan Vodafone din diferite motive, dar totusi vremurile s-au schimbat si zicala romaneasca cu orice cal ajunge gloaba se mapeaza perfect pe situatia actuala ...

Edited by adrian001, 19 November 2012 - 14:13.


#43
micutuljhon

micutuljhon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 18.02.2012

View Postadrian001, on 19 noiembrie 2012 - 14:00, said:

Mai omule, ori vorbim de aceleasi lucruri, ori ... Tu ai scos din schema ceilalti operatori pentru ca ai comparat acoperirea la nivel national, deci daca facem asta hai sa o comparam la nivel national nu intr-o zona specifica in care vrei tu. Pentru ca daca e sa o luam pe zone iti arat eu o zona unde Vodafone are doar GPRS si Cosmote rupe norma cu 3G si uneori pana si Digi.Mobil bate la cur Vodafone-ul in anumite zone ...

Inteleg ca esti fan Vodafone din diferite motive, dar totusi vremurile s-au schimbat si zicala romaneasca cu orice cal ajunge gloaba se mapeaza perfect pe situatia actuala ...

Am apreciat si apreciez serviciile oferite  si accesate de mine.
   Ideea este ca serviciile Vodafone in "buchet" cu cele Orange,ma multumesc in mai mare masura decat fiecare separat.Asa ca s-a putea zice ca sunt fan Vodafone-Orange(s-ar putea...)

    Ionut

#44
adrian001

adrian001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,269
  • Înscris: 02.11.2006
Atunci vorbim de altceva ... Pe principiul asta te-ar avantaja cel mai mult sa ai un abonament la toti operotrii pentru ca (repet) sunt sigur ca vei gasi zone in care fiecare dintre ei va iesi inaintea celorlalti ...

LE: Ce putem noi cuantifica usor si compara intre operatori este situatia generala, la nivel national ...

Edited by adrian001, 19 November 2012 - 14:49.


#45
micutuljhon

micutuljhon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 18.02.2012

View Postadrian001, on 19 noiembrie 2012 - 14:47, said:

Atunci vorbim de altceva ... Pe principiul asta te-ar avantaja cel mai mult sa ai un abonament la toti operotrii pentru ca (repet) sunt sigur ca vei gasi zone in care fiecare dintre ei va iesi inaintea celorlalti ...

LE: Ce putem noi cuantifica usor si compara intre operatori este situatia generala, la nivel national ...

Am incercat  Digi si Cosmote.Acesti operatori ies din discutie.Vodafone-Orange este solutia completa...pentru moment

Edited by micutuljhon, 19 November 2012 - 14:56.


#46
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,842
  • Înscris: 13.07.2010

View Postmicutuljhon, on 19 noiembrie 2012 - 14:52, said:

Am incercat  Digi si Cosmote.Acesti operatori ies din discutie.Vodafone-Orange este solutia completa...pentru moment


Orange este de 2 ori peste Vodafone la nivel național. Numai dacă nu vrei nu vezi diferențele! Tu singur ai pus teste și pe Vodafone și nu  sunt nici pe jumătate! La acoperire chiar ei spun că acoperă 90% din populație cu 3g, iar Orange 98%. Deci ce să mai vorbim? La tine merge Vodafone bine, dar la mine se screme cu 1 Mb/s! Deci Adi ți-a spus totul!

Edited by vio73, 19 November 2012 - 15:20.


#47
micutuljhon

micutuljhon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 18.02.2012

View Postvio73, on 19 noiembrie 2012 - 15:00, said:

Orange este de 2 ori peste Vodafone la nivel național. Numai dacă nu vrei nu vezi diferențele! Tu singure ai pus teste și pe Vodafone și nu  sunt nici pe jumătate! La acoperire chiar ei spun că acoperă 90% din populație cu 3g, iar Orange 98%. Deci ce să mai vorbim? La tine merge Vodafone bine, dar la mine se screme cu 1 Mb/s!

   Chiar am scris cu o alta ocazie,ca exista solutii...de care persoana trebuie sa profite.Apreciez ca ai ales solutia cea mai buna pentru tine

    Cum este si cazul tau,cel care vede rezolvarea problemelor la Orange,consider ca nu se mai justifica sa aduca injurii la adresa Vodafone(oricum lor nu le pasa de noi si nici nu ne cunosc).Am intalnit  situatii in care, desi Orange ofera o retea mai buna,s-a preferat tot Vodafone,caci pentru nevoile lor sunt de ajuns.

Ionut

#48
adrian001

adrian001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,269
  • Înscris: 02.11.2006
Asta se numeste fanatism, cand ti se ofera ceva mai avantajos si tu refuzi cu indarjire. Daca vei urmari posturile mele (mai vechi) vei observa ca aceeasi atitudine respingatoare o aveam si fata de Orange inainte sa faca upgrade-ul la 3G, pana atunci Vodafone era pe val. Dar cum am mai zis vremurile se mai schimba si Vodafone ramane din ce in ce mai in urma ...

PS: Oricum ti-ai gasit nasul pentru ca tu esti fan Vodafone si vio73 e fan Orange ...

#49
copil_Cuminte19

copil_Cuminte19

    Supermodel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 13.10.2008
Na, ce-i aici? :lol:

#50
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,842
  • Înscris: 13.07.2010

View Postadrian001, on 19 noiembrie 2012 - 15:49, said:

Asta se numeste fanatism, cand ti se ofera ceva mai avantajos si tu refuzi cu indarjire. Daca vei urmari posturile mele (mai vechi) vei observa ca aceeasi atitudine respingatoare o aveam si fata de Orange inainte sa faca upgrade-ul la 3G, pana atunci Vodafone era pe val. Dar cum am mai zis vremurile se mai schimba si Vodafone ramane din ce in ce mai in urma ...

PS: Oricum ti-ai gasit nasul pentru ca tu esti fan Vodafone si vio73 e fan Orange ...


Stai liniștiti că nu e vorba de preferințe, ci de realitate! Eu am recunoscut întotdeauna dacă alții sunt mai buni punctual. S-ar putea ca în zona lui să fie Voda mai buni și nu contestă nimeni asta, Doamne ferește!

#51
bogdan2011

bogdan2011

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,097
  • Înscris: 07.01.2011
Eu la Orange, la 5 minute de centrul Brasovului, in casa, am semnal de abia ma inteleg cu celalalt. Sa nu mai vorbesc de net.
Daca pleci cu un laptop si un stick cu trenul pe Valea Prahovei si incerci sa stai pe net, mai bine renunta.
In tari civilizate se vorbeste deja de 4G cu acoperire mai buna decat 3G-ul de la noi. Si culmea, la noi preturile sunt mai mari.

#52
micutuljhon

micutuljhon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 18.02.2012

View Postbogdan2011, on 20 noiembrie 2012 - 11:44, said:

Eu la Orange, la 5 minute de centrul Brasovului, in casa, am semnal de abia ma inteleg cu celalalt. Sa nu mai vorbesc de net.
Daca pleci cu un laptop si un stick cu trenul pe Valea Prahovei si incerci sa stai pe net, mai bine renunta.
In tari civilizate se vorbeste deja de 4G cu acoperire mai buna decat 3G-ul de la noi. Si culmea, la noi preturile sunt mai mari.

    Alti operatori ai incercat?

#53
bogdan2011

bogdan2011

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,097
  • Înscris: 07.01.2011

View Postmicutuljhon, on 20 noiembrie 2012 - 12:38, said:

Alti operatori ai incercat?
Ce legatura are asta cu ce am zis eu? Eu vorbeam de Orange.

Edited by bogdan2011, 20 November 2012 - 13:21.


#54
micutuljhon

micutuljhon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 18.02.2012
Eram curios la alti operatori,cum se prezinta reteaua.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate