Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alternative pod Giurgiu - Ruse

Cat spatiu stocare aveti in total...

Centrale termice compacte

Portofoliu incepator pe Bursa New...
 Probabil inselatorie pe OLX

Istoric Google

Copil cu temperament sangvinic

ADA TEL SERVICES
 inlocuire bara fata clio 4

Ce avem de platit in 2024 la cump...

La mulți ani @Arader!

La mulți ani @gabiroa!
 La mulți ani @gerbil!

La mulți ani @Therockstar!

Suspect Frauda Informatica

Scari interioare
 

Basescu. A treia suspendare ?

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
273 răspunsuri în acest subiect

#55
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.535
  • Înscris: 08.12.2006

View Postlmk, on 07 noiembrie 2012 - 22:03, said:

Să declare neconstituţională orice lege adoptată de un parlament care nu respectă - ca formă şi conţinut - limitele cerute la referendum de puterea suverană a poporului (max 300 de inşi într-o singură Cameră).

Corect, asta a şi făcut CCR în acest an, dacă nu mă înşel. Totuşi, dacă parlamentul nu se atinge de legea electorală timp de 200 de ani de aci înainte, CCR poate să aştepte mult şi bine. Nimeni nu le poate impune parlamentarilor să adopte vreo modificare a legii actuale (în afară de faptul că modul de atribuire a mandatelor e cel puţin ciudat, ca să nu spun idiot de-a dreptul, însă lor s-ar putea să le convină)

Editat de antinari, 08 noiembrie 2012 - 18:21.


#56
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 55.641
  • Înscris: 05.11.2009

View PostImperathor, on 08 noiembrie 2012 - 14:23, said:


Te-ncing jandarmii si nu mai simti nici mama frigului...Posted Image

abia astept ca, in caz ca iese lumea in strada, sa ii vedem pe aia de la latrine cum mananca rahat ca aia din strada is huligani, atenteaza la democratie & shit :lol:

#57
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.730
  • Înscris: 24.10.2005
Pai iesi in strada pentru Base daca isi mai ia o suspendare ?

#58
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 15.933
  • Înscris: 01.09.2006

View Postvanitty, on 08 noiembrie 2012 - 20:36, said:

abia astept ca, in caz ca iese lumea in strada, sa ii vedem pe aia de la latrine cum mananca rahat ca aia din strada is huligani, atenteaza la democratie & shit Posted Image

Se vede ca nu te-ai uitat aseara la Antena 3 Posted Image.
A fost ieri meetingul ala al fermierilor ... si au "descoperit" aia de la A3 ca a fost ceva politic, ca cei din patronatele care au organizat meetingul se cunosteau cu unii de la PDL (Fuia si Radulescu).
De parca cei din patronatul din agricultura nu se cunosc cu fostii ministrii ai agriculturii Posted Image.

Editat de ech, 08 noiembrie 2012 - 21:05.


#59
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 55.641
  • Înscris: 05.11.2009

View Postech, on 08 noiembrie 2012 - 20:43, said:

Se vede ca nu te-ai uitat aseara la Antena 3 Posted Image.
A fost ieri meetingul ala al fermierilor ... si au "descoperit" aia de la A3 ca a fost ceva politic, ca cei din patronatele care au organizat meetingul se cunosteau cu unii de la PDL (Fuia si Radulescu).
De parca cineva din patronatul din agricultura nu se cunosc cu fostii ministrii ai agriculturii Posted Image.

pai nu m-am uitat. Dar in cazul asta e deja gretos felul cum latrinistii demonstreaza ca sunt doar niste pupincuristi uslamisti. Deci e clar: oricine va demonstra impotriva lui cacarau & co, va fi un dusman al poporului si al omenirii :lol:

#60
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.730
  • Înscris: 24.10.2005
Si tacerea e un raspuns, Vannity.Posted Image

#61
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.222
  • Înscris: 03.08.2010

View Postvanitty, on 08 noiembrie 2012 - 20:55, said:


pai nu m-am uitat. Dar in cazul asta e deja gretos felul cum latrinistii demonstreaza ca sunt doar niste pupincuristi uslamisti. Deci e clar: oricine va demonstra impotriva lui cacarau & co, va fi un dusman al poporului si al omenirii Posted Image

dusman al umanitatii,suna mai bine :)

#62
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 55.641
  • Înscris: 05.11.2009

View Postunderrated, on 08 noiembrie 2012 - 21:14, said:

dusman al umanitatii,suna mai bine Posted Image
da.. si al umanitatii. Vorba aia: daca protestezi impotriva ciolanului uslamist esti tradator. Daca protestezi impotriva ciolanului pedelist esti erou al neamului, meriti statuie (sau eventual un loc in parlament) & shit

View Postchaosss, on 08 noiembrie 2012 - 21:10, said:

Si tacerea e un raspuns, Vannity.Posted Image

eu unul nu m-as duce, am treburi mai importante decat asta

#63
cosond

cosond

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.716
  • Înscris: 19.08.2012
Nu trebuie facut jocul USL. Noua ce ne iese la afacerea asta? USL se imbogateste, iar romanii saracesc. Nu ma duc la nicio suspendare, boicotez.
Puscariabilii astia de la PSD cred ca ne duc cu zaharelul. PSD va avea surprize mari la procente.

Editat de cosond, 09 noiembrie 2012 - 00:58.


#64
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 52.773
  • Înscris: 30.01.2008

View Postcosond, on 09 noiembrie 2012 - 00:56, said:

Puscariabilii astia de la PSD cred ca ne duc cu zaharelul. PSD va avea surprize mari la procente.

Nu va fi nici o surpriza. PSD va lua 75 % il vor vota minim 7,4 meleoane.

#65
JUNIOR2

JUNIOR2

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 1.017
  • Înscris: 03.08.2012
Ministrul pentru relația cu Parlamentul, Dan Șova, a declarat, luni, pentru MEDIAFAX, că în situația în care USL va câștiga alegerile parlamentare cu peste 50%, Victor Ponta va fi singura propunere pentru postul de premier, Traian Băsescu urmând a fi suspendat dacă nu face nominalizarea.

"Răspunsul corect și democratic al președintelui ar fi fost că va desemna un premier propus de majoritatea care va rezulta din alegeri - adică respectarea votului popular. Interesul național e o chestiune foarte abstractă pentru președintele Băsescu", a spus Șova, referindu-se la declarațiile șefului statului despre nominalizarea unui premier care să servească interesul național.

"Poziția USL este că dacă noi vom lua peste 50% singura propunere de premier pe care o vom avea este actualul premier Victor Ponta. Dacă domnul președinte Băsescu refuză nominalizarea, atunci îl vom suspenda și mergem din nou la referendum pentru demitere", a mai spus Șova.

Președintele Traian Băsescu a declarat, luni seară, răspunzând unei întrebări, că va desemna, după alegeri, un premier care să servească interesului național, precizând că afirmațiile politicienilor despre suspendarea sa nu îl impresionează și că nu îi este frică de politicieni.

Întrebat ce variantă ia în calcul în contextul declarațiilor lui Crin Antonescu privind posibila suspendare a președintelui dacă acesta nu va accepta premierul propus de USL dacă Uniunea câștigă alegerile, Băsescu a răspuns: "Eu iau în calcul varianta interesului național".


Traim deja intr-o dictatura parlamentara.
Conform Constitututiei:
ARTICOLUL 103
(1) Președintele României desemnează un candidat pentru funcția de prim-ministru, în urma consultării partidului care are majoritatea absolută în Parlament ori, dacă nu există o asemenea majoritate, a partidelor reprezentate în Parlament.
Deci presedintele este obligat sa se consulte cu partidul care are majoritatea in Parlament , dar nu este obligat sa-si insuseasca propunerea acestuia. Usl-ul foloseste o forma de santaj odios , asemanator manevrelor lui Hitler pentru a-si subordona si institutia prezidentiala, si acest lucru se face pe fata in dispretul legii si Constitutiei, a intereselor Romaniei care impun un Mcv favorabil si recastigarea increderii Europei si a cetatenilor care sunt luati a nu stiu cata oara de prosti, din simplul motiv ca  pot, se simt cu sacii in caruta pentru ca au reusit sa-si asigure majoritatea voturilor prin momirea/mituirea categoriilor defavorizate. E ca o aratare a muschilor unui individ lipsit de creier care se crede pe propria mosie. Si totusi Basescu nu se lasa, iar e singur impotriva tuturor. Nu stiu ce sa va alege de tara asta cand isi va incheia mandatul.
"Deci voi desemna un premier care să servească interesul național. Iar povestea pe care o vehiculează orice politician, că e mai micuț, că e mai mărișor, că e foarte mare, că e foarte mic, «îl suspendăm pe Băsescu», vă rog să mă credeți că nu mă impresionează. "

Editat de JUNIOR2, 13 noiembrie 2012 - 21:07.


#66
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.222
  • Înscris: 03.08.2010
asa,si????

#67
JUNIOR2

JUNIOR2

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 1.017
  • Înscris: 03.08.2012
Se vroia un topic separat, dar s-a adaugat la cel de fata.
Cum si?  Ti se pare normala atitudinea celor de la usl?

#68
anton_marcel

anton_marcel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.054
  • Înscris: 09.11.2008

View PostJUNIOR2, on 13 noiembrie 2012 - 21:35, said:

Se vroia un topic separat, dar s-a adaugat la cel de fata.
Cum si?  Ti se pare normala atitudinea celor de la usl?


A absolut normala atitudinea lor. Asta le e gandirea.

E absolut anormal ca oamenii inteligenti sa nu isi dea seama cum judeca oamenii educatii de tov Iliescu & Nastase

#69
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.730
  • Înscris: 24.10.2005

View Postvanitty, on 08 noiembrie 2012 - 21:38, said:

eu unul nu m-as duce, am treburi mai importante decat asta

Pai de ce nu ?  Nu merita Base' un pic de sustinere si pe teren din partea ta dupa n-spe mii de pagini de propaganda online in favoarea lui ?Posted Image

#70
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 55.641
  • Înscris: 05.11.2009
l-am vazut odata pe marinar (parca la precedenta suspendare, cand m-am dus de curiozitate) , asa ca.. revin-o la subiect

#71
stantudor

stantudor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.326
  • Înscris: 12.06.2008

View PostJUNIOR2, on 13 noiembrie 2012 - 21:07, said:

Si totusi Basescu nu se lasa, iar e singur impotriva tuturor. Nu stiu ce sa va alege de tara asta cand isi va incheia mandatul.

Asta ma framanta si pe mine. Cimitirele sunt pline de oameni de neinlocuit.

#72
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.730
  • Înscris: 24.10.2005
vanitty,

intrebarea mea este exact la subiect: te-am intrebat daca ai iesi in strada in caz de este iar suspendat.
Mai bine ai face sa raspunzi tu la intrebare, deci la subiect, si nu pe langa, daca tot vorbesti de chestii on topic...

Editat de chaosss, 13 noiembrie 2012 - 22:17.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate