Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suspect Frauda Informatica

Scari interioare

Parcare gratis Romexpo

Limbaj de programare RUST
 Despre titularizare si definitiva...

date personale angajat

Intelectualii Romaniei

Gaina rasa Brahma bolnavioara
 Recomandare SmartWatch pe care po...

Concediu Vasiliki

Funcție WhatsApp

Zilele reclamelor luminoase cu &#...
 Propranolol zilnic

Ce "tip" de apartament/ca...

A luat cineva masina Tesla din re...

Robot de spalat geamuri
 

Acer CloudMobile S500

- - - - -
  • Please log in to reply
7462 replies to this topic

#6193
BMatei

BMatei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 29.02.2012

View Postmaxx33, on 23 mai 2013 - 15:24, said:

de unde se poate cumpara un touch screen pt acer s500 stie cineva?  chiar si site extern /  mersi
nu se poate

#6194
Lynxt

Lynxt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 09.02.2013
Se poate , 30$ China , momentan disponibil doar "la negru" ( touch glass ).

#6195
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
@Lynxt: Un link?

#6196
Lynxt

Lynxt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 09.02.2013
Am spus ca e la negru :) e 20$ , doar touch glass.

#6197
XiuYan

XiuYan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 18.01.2009
salut , a inceput sa ma irite si pe mine telefonul asta , cel putin in ultima vreme se duce la niste temperaturi deaiurea orice as face , ex: aseara ma uitam la un film pe telefon acesta statea la 44 de grade, ma joc nustiu ce joc 47-48 de grade , in standby sta la 31-33 grade. Am zis ca poate am eu cacaturi instalate deaiurea , iam dat factory reset la fel aceeasi problema. Apoi lam resoftat am zis ca poate e de la modificari la pixeli si alte prostii  , same. Pe 3g se incinge de rupe , practic nu prea pot folosi 3g mai mult de 10 minute.
Tinand cont ca telefonul nu mai e in oferta orange si daca il duc la service cine stie ce alt telefon primesc nu stiu ce sa mai fac.
Voi aveti probleme cu temperatura? nu ma joc toata ziua dar odata la cateva zile am chef si eu de plictiseala sa joc ceva si temperatura sare la 46-47

#6198
stormhunt3r

stormhunt3r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 26.02.2013
Si mie mi se incalzeste in jocuri si cand stau pe net H+ sau 3G. Filme nu am vazut pana acum pe telefon. Dar e normal sa se incalzeasca atatat timp cat se solicita procesorul si procesorul grafic.

#6199
XiuYan

XiuYan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 18.01.2009
stiu ca e normal sa se incalzeasca ... dar sa ajunga la 48 grade nu prea e normal

#6200
camerevideo

camerevideo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 591
  • Înscris: 05.02.2004
De ce "nu prea e normal" ?

#6201
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
E normal, temperaturile normale de utilizare sunt între 30 și 50. Peste, pot afecta viața bateriei și uneori alte piese gen display-ul în cazul Acer.

#6202
camerevideo

camerevideo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 591
  • Înscris: 05.02.2004
Chiar asa, sunt utilizatori carora li s-a defectat telefonul din cauza temperaturii?

#6203
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
Nu cred dar display-ul la Acer are probleme tocmai din cauza asta. E un exemplu.

#6204
camerevideo

camerevideo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 591
  • Înscris: 05.02.2004
Ma indoiesc.
Problemele de dispaly sunt unele de montaj-mecanice. Faimosii pixeli apar grupati in acelasi loc, din cauza flambarii display-ului.
Si telefonul meu se incalzeste in special cand filmez o perioada mai lunga sau daca ma uit la TV, insa mi se pare normal raportat la procesele pe care le ruleaza. Oricum, in acele situatii, daca am posibilitatea, incerc sa ii asigur o racire asezand-ul pe suprafete mai reci.

#6205
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
Pai in acelasi loc, in spate ecranului se supraincalzeste ceva. De asta se duc pixelii.

#6206
stormhunt3r

stormhunt3r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 26.02.2013

View Postmariusnorbert, on 24 mai 2013 - 12:25, said:

Pai in acelasi loc, in spate ecranului se supraincalzeste ceva. De asta se duc pixelii.
De obicei se incalzeste in spatele camerei, dar pixelii mor in general in coltul din dreapta jos.

#6207
maressalo

maressalo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 10.08.2009
Am  o intrebare, la acesti bani acest telefon este un produs bun sau am luat plasa cind am achizitionat acest telefon?

#6208
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
Lasă că ne luăm telefoane  cu răcire cu apă ca la japonezi. :D

#6209
Rexob

Rexob

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,507
  • Înscris: 25.02.2012
Nu vreau sa par nesimtit dar..
Pe bune acum..voi inca aveti prostia asta de telefon?
Hard-ul e bunicel,as putea spune. Adreno 225 nu straluceste darr..
Acer-ul in general are probleme de fiabilitate..adica,sunt facute oribil..plastic oribil..ecran-ul e ..ma rog.
De soft nu mai spun..Pana si unii developeri copii de pe xda ar face mai bine decat ei.
In banutii aia un Nexus 4 sau S2+(sau s2 simplu) ..

Edited by Rexob, 24 May 2013 - 19:29.


#6210
camerevideo

camerevideo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 591
  • Înscris: 05.02.2004
Tocmai designul si materialele din care e facut, imi plac extrem de mult...mie si celor care i-au acordat anul trecut preimul 1 pt design;)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate