Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Joc Drone

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 

Acer CloudMobile S500

- - - - -
  • Please log in to reply
7462 replies to this topic

#1
atanu

atanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 887
  • Înscris: 23.01.2008
Display   Type    IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors
Size 720 x 1280 pixels, 4.3 inches (~342 ppi pixel density)

Memory   internal 8 GB, 1 GB RAM

CPU Dual-core 1.5 GHz Krait

GPU    Adreno 225

Camera  Primary 8 MP, 3264x2448 pixels, autofocus, LED flash
   Secondary  HD

OS Android OS, v4.0 (Ice Cream Sandwich)

Battery    Standard battery, Li-Ion 1460 mAh

http://www.gsmarena...._s500-4542.php#

Ce spuneti de telefonul asta? Pretul este de ~ 200 Euro la liber la Orange.  https://www.orange.r...er-cloud-mobile
Dupa parerea mea, bateria este cam slaba pentru ecranul ala si in al doilea rand Acer nu prea este producator de telefoane mobile.

[ http://cdn2.gsmarena.com/vv/pics/acer/Acer-CloudMobile.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Mur_, 05 June 2013 - 16:12.


#2
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,761
  • Înscris: 09.05.2005
Acer nu sunt capabili sa faca laptop-uri ok dar telefoane. nu iti recomand sa achizitionezi cel putin pentru o perioada, asteapta niste review-uri de la cumparatori.

Edited by LensFlare, 06 November 2012 - 15:00.


#3
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,857
  • Înscris: 06.01.2008
Interesant, cel putin prin prisma pretului de achizitie. Pacat ca nu e lansat de mai mult timp, sa se vada ce probleme tehnice pot aparea dupa un timp de folosire. Nici pe xda-developers nu are sectiune dedicata inca.

#4
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 07.08.2011
M-am uitat la un review
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/tw2WPi6IUq0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
foarte interesant telefonul,nu arata nici rau(spatele putea fi mai ok)
partea slaba e bateria care nu face fata ecranului hd dar in rest super tare,mai ales pretul...199 e la liber la orange...app astia ti-l dau codat?

Edited by ionut_blue, 06 November 2012 - 16:06.


#5
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Nu mai e in stoc la Orange :)) .

#6
atanu

atanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 887
  • Înscris: 23.01.2008
Daca-l iei la liber, ti-l decodeaza.!
Pare interesant ca specificatii si pret. Nu stiu cum e pe latura de GSM.
Am inteled ca vor fi disponibile si baterii mai bune pentru telefonul asta.
Intr-adevar, scrie ca " acest produs nu mai revine in stoc" pe site-ul Orange. Probabil o problema tehnica. Abia au lansat oferta....

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/UWc5UROkdZg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by atanu, 06 November 2012 - 16:25.


#7
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
"i have the phone about a month now and no complaints so far. except, for all of you worrying about the battery: it really isn't much of a powerbank. When using it normally, ie the way i'm used to with my nokias like E63 and E6, it's a disaster. charging it at least twice a day... And it only means normal use, msn and skype in background, some browsing and that's it. Goes empty in 8 hours. No games, no movies, if i do that, 4 hours tops. Right now trying a day without anything running besides factory apps in background, so no msn or skype to see the difference. Results so far are promising, 7 hours up-time with 84% juice remaining. So much about a smartphone, don't use it and it will go on a whole day..."

Chestia e ca arata foarte bine si merge foarte bine, daca rezolva si faza cu bateria ma bate gandul....

#8
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 07.08.2011
Si pe mine ma bate gandul,desi ma gandeam mai mult la un Nexus4 adus de dincolo.Totusi o sa trec pe la Orange sa-l vad in magazin sa-mi fac o parere Posted Image
Hmmm...e cam dubioasa treaba cu telefonul asta...acum am vazut si eu ca scrie pe site ca nu va mai fi disponibil si la o verificare nu l-am gasit in niciun magazin(au optiunea sa vezi in ce magazin este disponibil).

Edited by ionut_blue, 06 November 2012 - 16:44.


#9
mariusx6

mariusx6

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 27.05.2010
am dat comanda la orange la s 500 la pret 199 euro la liber acum 30 min de pe link dat de atanu si am primit mesaj de confirmare a comenzii. pret standart inseamna la liber.

#10
atanu

atanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 887
  • Înscris: 23.01.2008
Asteptam pareri!

#11
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 07.08.2011

View Postmariusx6, on 06 noiembrie 2012 - 18:13, said:

am dat comanda la orange la s 500 la pret 199 euro la liber acum 30 min de pe link dat de atanu si am primit mesaj de confirmare a comenzii. pret standart inseamna la liber.
Pareri obiective cat de repede Posted Image

#12
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
A reaparut in oferta, deci telefonul asta costa 899 de lei la liber?

Nu are cum sa fie numa atata, cum sa fie 199 de euro la liber? ceva nu e bine.

#13
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,451
  • Înscris: 26.02.2012
Daca va fi doar 200 euro chiar este un telefon de luat in seama, da nu stiu mi se pare prea putin, chiar daca are bateria mica si doar 8 gb memoire

#14
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011

View Postalin62, on 06 noiembrie 2012 - 20:28, said:

Daca va fi doar 200 euro chiar este un telefon de luat in seama, da nu stiu mi se pare prea putin, chiar daca are bateria mica si doar 8 gb memoire
Pai asta zic si eu, sa zicem ca ar fi bateria un minus, dar eu cu O2X meu cate minusuri am? pe langa bateria proasta.Ca performante pe net zic ca e egal cu HTC ONE S.

#15
Nutrides

Nutrides

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 20.11.2009
Specificatiile tehnice par OK, intr-adevar bateria pare punctul slab al jucariei. Sper sa nu fi dat banii degeaba caci l-am comandat prelungire la abonament Pantera 8. Cu punctele acumulate l-am scos la 133.2€(601 lei). Dupa ce o sa-l butonez o sa revin cu un comentari.

#16
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011

View PostNutrides, on 07 noiembrie 2012 - 02:13, said:

Specificatiile tehnice par OK, intr-adevar bateria pare punctul slab al jucariei. Sper sa nu fi dat banii degeaba caci l-am comandat prelungire la abonament Pantera 8. Cu punctele acumulate l-am scos la 133.2€(601 lei). Dupa ce o sa-l butonez o sa revin cu un comentari.
Sigur nu ai dat banii degeaba oricat de proasta ar fi bateria...

http://telefonultau....loudMobile.html Ce raspuns ii da ala de la suport la un om interesat de telefon :))  .

"In our own battery test we fully charged the phone, turned the screen to full brightness, put Wi-Fi on, turned on push notifications on all email accounts and social networks, and then ran a 90 minute video.
By the end the battery had dropped to 56%. That amounts to just over three hours of video on one charge, which just isn't good enough.
Sure you can extend that by turning the brightness down, but it's still a poor performance compared to most of its competitors."
Nu e chiar asa rau...

cam asa sta bateria.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/rVVNr1HwFzc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] Eu nu stiu de unde a scos orange pretul asta, acolo in descriere la videoclip scrie ca se incadreaza intre 350-420 de euro, totusi orange il da blocat in retea sau nu?

Attached Files



#17
Nutrides

Nutrides

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 20.11.2009
Majoritatea comentariilor pe care le-am citit au fost favorabile, in esenta ecranul este de buna calitate iar "motorizarea" de asemenea e de calitate, deci nu vad de ce ar putea fi negative. Pe GSM arena era unu care zicea ca nu e multumit de cum se aude telefonul dar cred ca de vina era operatorul de telefonie, caci nu vad cum un aparat cu compensare de zgomot ambiant si imbunatatire dolby a sunetului s-ar putea auzi rau.
Pe urma am mai gasit pe un site francez si asta:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/y49AeMBDMDM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

care cred ca este totusi un aspect favorabil aparatului

Edited by Nutrides, 07 November 2012 - 02:55.


#18
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Pai in afara de baterie nu ai ce sa ii reprosezi, nu sunt lamurit cu pretul, dar cu toate astea la testul din poza mea de mai sus avea 6 ore si ceva de folosire cu ecranul la maxim, eu nu am ajuns niciodata sa am consum peste 60% de la ecran, daca ar fi sa comparam bateria cu os-ul stock de pe optimus 2x si cu bateria de pe acer, cred ca acerul castig, inainte sa imi bag custom rom nu ma tine 5 ore la folosire peste medie.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate