Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Simbol "bec aprins" tele...

Oakley - recomandare site pt oche...

Aer conditionat racire A+++/A++

Problema umiditate AC
 Propuneri pentru imbunatatirea pr...

Conectarea la internet a Centrale...

recomandare ups si surge protector

La multi ani @2Unlimited!
 zgomot (bazait) plita gaz Samsung...

Problema aer condiționat Vor...

SAMSUNG Galaxy A15

La ce ora se deschid urnele ?
 Reducerea turației unui moto...

Mergeti la vot? Alegeri 9 iunie 2...

Adaptor USB-A to USB-C

La multi ani @SorinGT!
 

Acer CloudMobile S500

- - - - -
  • Please log in to reply
7462 replies to this topic

#6211
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,945
  • Înscris: 07.08.2011

View PostRexob, on 24 mai 2013 - 19:28, said:

Nu vreau sa par nesimtit dar..
Pe bune acum..voi inca aveti prostia asta de telefon?
Hard-ul e bunicel,as putea spune. Adreno 225 nu straluceste darr..
Acer-ul in general are probleme de fiabilitate..adica,sunt facute oribil..plastic oribil..ecran-ul e ..ma rog.
De soft nu mai spun..Pana si unii developeri copii de pe xda ar face mai bine decat ei.
In banutii aia un Nexus 4 sau S2+(sau s2 simplu) ..
In banutii aia un Nexus 4??!!  poate pe Marte Posted Image
Tu vezi ce aberatii scrii?!
S2 cu + sau fara sunt mult sub Acer.
Pentru Nexus 4 trebuie sa scoti inca vreo 550 ron pe langa aia 900 dati pe Acer Posted Image

Edited by ionut_blue, 24 May 2013 - 19:38.


#6212
iFeaR

iFeaR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 20.06.2012
WOW au venit haterii pe aici.

Hard ? Ce hard ?  Si adreno 225 nu straluceste dar ce ? Mai mult ca sigur bate adreno 205
SI plasticul de pe el e asa oribil si ecranul e oribil, ce sa mai .. tot telefonul e oribil.
Soft e cel mai prost, nici nu gasesc cuvinte sa pot spune cat de prost e.
De unde iti lu-ai tu un Nexus 4 in banii astia lol ?

Oricum cred ca-l vand si-mi iau un galaxy s+ ca aparent e mult mai bun dupa cum spun altii, sau un nexus 4 ca ma incadrez in bani destul de bine si imi ajung si pentru un S4.

Edited by iFeaR, 24 May 2013 - 20:09.


#6213
Lynxt

Lynxt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 09.02.2013
E un telefon frumos , cu design peste multe alte branduri cunoscute. Al meu , cu touch glass spart , il folosesc media player. Nu stiu daca ma risc sa iau , defapt nu stiu cine are tupeu sa se incumente sa desfaca un acer

Am scos capacul de sus ( ma rog ce o fi aia de sus ) , deja nu nu mai pot sa o pun inapoi. FFS

Edited by Lynxt, 24 May 2013 - 20:08.


#6214
Deonix

Deonix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 975
  • Înscris: 07.11.2011

View PostLynxt, on 24 mai 2013 - 20:06, said:

E un telefon frumos , cu design peste multe alte branduri cunoscute. Al meu , cu touch glass spart , il folosesc media player. Nu stiu daca ma risc sa iau , defapt nu stiu cine are tupeu sa se incumente sa desfaca un acer

Am scos capacul de sus ( ma rog ce o fi aia de sus ) , deja nu nu mai pot sa o pun inapoi. FFS

Ma sincer astea nu prea se desfac. Daca te-ai uitat la vreun tutorial pe iFixit. Baietii aia care dezasambleaza orice o sa vezi ca majoritatea au multe parti sudate/lipite la cald si nu poti decat distrugand/rupand respectiva piesa. De aceea nu se recomanda sa te apuci sa il desfaci ca nu-l mai pui la loc ca pe un Nokia vechie. E si normal pt. ca au devenit din ce in ce mai subtiri si piesele toate integrate pt. a salva loc.  Si la unele e bine sa il incalzesti cu un uscator de par inainte pentru a "inmuia" lipiciul.

#6215
Lynxt

Lynxt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 09.02.2013
Da ma da , dar daca de exemplu se sparge ecranu ce mai faci cu el? Arunci 300euro pe fereastra.. + 200e pretul telefonului si uite ai de un S4.

#6216
stormhunt3r

stormhunt3r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 26.02.2013
Acest lucru ca nu ai suport bun pentru service este un minus intr-adevar. Plasticul de pe Samsung oricare ar fi el e prost, S3 si S4 stralucesc la restul, la carcasa in nici un caz. Iar plasticul de pe Acer nu mi se pare asa praf. Cat despre soft si alte chestii nu am avut probleme. Si daca e sa iau alt telefon, m-as orienta catre HTC sau Sony care o sa lanseze alte terminale bune.

#6217
Deonix

Deonix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 975
  • Înscris: 07.11.2011

View Poststormhunt3r, on 24 mai 2013 - 21:35, said:

Acest lucru ca nu ai suport bun pentru service este un minus intr-adevar. Plasticul de pe Samsung oricare ar fi el e prost, S3 si S4 stralucesc la restul, la carcasa in nici un caz. Iar plasticul de pe Acer nu mi se pare asa praf. Cat despre soft si alte chestii nu am avut probleme. Si daca e sa iau alt telefon, m-as orienta catre HTC sau Sony care o sa lanseze alte terminale bune.

Da. Sony si HTC pentru urmatorea perioada. Dragut Noul Desire de la HTC dar e in gama middle. http://www.androidce...d-range-handset
Mai mult ma atrag Sony SP si ZR si Nexus 4 (cu Paranoid Android 3.5 pe el).

#6218
stormhunt3r

stormhunt3r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 26.02.2013
HTC-ul are GPU cam slab si bateria de asemenea mica, daca luam in calcul ca are ecran mai mare ca Acer CM. In rest e ok. Dar cu siguranta pretul va fi mare. La HTC si Sony platesti la greu firma.

#6219
iFeaR

iFeaR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 20.06.2012

View Postmemento mori, on 18 mai 2013 - 18:22, said:

Am instalat xposed si am reusit sa fac cateva chestii interesante cu el dar vad ca linkul catre modulul de nfc nu mai functioneaza Posted Image ...ai putea te rog sa il uploadezi undeva? mersi Posted Image

A aparut un update pentru MoDaCo toolkit, incerca sa vezi poate merge acum. :)

#6220
burucristi

burucristi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 23.03.2013
De ce tot criticati?...Daca nu e bun...ne-am fript...daca da e super!!!! Eventualele defecte apar si la firme mai mari nu???...Eu il am din decembrie anul trecut si este OK!!!

Si chiar cu bateria lui slaba....luati Battery xl...super tare....customizabila.....treceti de 2 zile....garantat,,,,

Cu ocazia asta imi cer scuze fata de cei care cred ca i-am jignit cu ceva!!!!

#6221
maressalo

maressalo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 10.08.2009
Pentru burucristi

De unde ai luat acea baterie, ma intereseaza si pe mine.

#6222
stormhunt3r

stormhunt3r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 26.02.2013
Pe mine m-ar interesa cu cat mareste grosimea telefonului. Daca o mareste cu mult si arata hidos nu e combinatie. In cazul asta as lua baterie externa de 5500 mAh care nu e mare si poti incarca telefonul de 3-4 ori din cate am inteles.

#6223
ciNicu

ciNicu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 12.03.2008

View Postburucristi, on 25 mai 2013 - 18:16, said:

[...]luati Battery xl...super tare....customizabila.....treceti de 2 zile....garantat,,,,[...]

View Postmaressalo, on 25 mai 2013 - 19:17, said:

Pentru burucristi

De unde ai luat acea baterie, ma intereseaza si pe mine.

View Poststormhunt3r, on 25 mai 2013 - 20:26, said:

Pe mine m-ar interesa cu cat mareste grosimea telefonului. Daca o mareste cu mult si arata hidos nu e combinatie. In cazul asta as lua baterie externa de 5500 mAh care nu e mare si poti incarca telefonul de 3-4 ori din cate am inteles.
Presupun ca BatteryXL nu mareste grosimea telefonului mai mult decit o fac  celelalte aplicatii din PlayStore.

#6224
stormhunt3r

stormhunt3r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 26.02.2013
E aplicatie? Am crezut ca se refera la bateria cu mai multi mAh, care e mai groasa si vine cu capac facut special.

#6225
Heavyd

Heavyd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,608
  • Înscris: 08.08.2007
Eu cred ca imi schimb telefonul la un Nexus 4, dar in mare parte pentru pretul lui Acer CM este un telefon bun.

Daca a fost telefonul deja de  3 ori in garantie daca il duc a patra oara pot cere returnarea banilor?? (cred ca anularea prelungiri abonamentului nu merge dar nu prea ma intereseaza).
Telefonul are ca de obicei pixeli morti, bateria moare la ~8%, cu cablul care a venit telefonul nu pot incarca telefonul cu mai mult de 500 mAh (si de la priza si de la charging port Laptop)

#6226
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,702
  • Înscris: 14.10.2004

View PostRexob, on 24 mai 2013 - 19:28, said:

Nu vreau sa par nesimtit dar..
Pe bune acum..voi inca aveti prostia asta de telefon?
Hard-ul e bunicel,as putea spune. Adreno 225 nu straluceste darr..
Acer-ul in general are probleme de fiabilitate..adica,sunt facute oribil..plastic oribil..ecran-ul e ..ma rog.
De soft nu mai spun..Pana si unii developeri copii de pe xda ar face mai bine decat ei.
In banutii aia un Nexus 4 sau S2+(sau s2 simplu) ..

Un lucru este sigur, nu pari! Chiar esti nesimtit!
Tu ce fanboy esti Samsung, iPhone, HTC?
Care este problema ta ca eu si altii inca detinem acest telefon?
Chiar ma simt vizat de afirmatiile tale, momentan nu am ce reprosa telefonului.

Nu reusesc sa inteleg ce de simt unii nevoia sa fie prosti?

Edited by xymzar, 26 May 2013 - 16:26.


#6227
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Daca ai tu probleme cu cablul de date, nu inseamna ca toti avem. Eu nu l-am folosit niciodata pe cel original, de la LG. In schimb, folosesc un cablu de date de la Motorola pe care am dat 5 lei la un targ de vechituri. Merge brici, se incarca 100%. Singurele questii care ma dor sunt faptul ca nu vor mai exista update-uri la S.O.(impresie pur personala), iar in magazinele online nu gasesti piese de schimb l a preturi decente (display - pentru cei care au probleme, baterii mai bune, etc). In rest, e un telefon excelent, mult peste unele telefoane similare!

Apropo, am observat o questie de curand. Dupa ultimul update la Antutu (ver 3.3), nu mai obtin mai mult de 10400 de puncte! WTF?! In mod normal, se ducea pe undeva pe la 11.200 de puncte!

Edited by DeuxEx, 26 May 2013 - 18:32.


#6228
iFeaR

iFeaR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 20.06.2012
Depinde de aplicatiile ce ruleaza in momentul ala in fundal. Incearca sa dai un restart, inchizi toate aplicatiile, opresti sync-ul si vezi iar cat scoti.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate