Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mama Miresii (2024)

Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?
 Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...

Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia
 Nivelare placa + Fisuri

Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...
 Imagini generate de Inteligenta A...

Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv

Tableta pareri
 

Posturi amuzante de pe forum

* * * * - 18 votes
  • This topic is locked This topic is locked
6518 replies to this topic

Poll: Posturi amuzante de pe forum (64 member(s) have cast votes)

Reguli de baza pt postare

  1. Nu se posteaza numele celui ce a facut acea postare (27 votes [42.19%])

    Percentage of vote: 42.19%

  2. Nu se face vreo referire la persoana respectiva in scopul de a da indicii spre identificare (5 votes [7.81%])

    Percentage of vote: 7.81%

  3. Nu se va cita cu link catre postarea initiala (3 votes [4.69%])

    Percentage of vote: 4.69%

  4. Daca aveti intrebari pt cineva ce a postat aici, le adresati direct acelui user prin mesageria privata (3 votes [4.69%])

    Percentage of vote: 4.69%

  5. Intregul regulament se regaseste in prima postare de pe acest topic (16 votes [25.00%])

    Percentage of vote: 25.00%

  6. Acest topic nu este pt a rade de problemele psihologice ale colegilor !!! (10 votes [15.62%])

    Percentage of vote: 15.62%

Vote Guests cannot vote

#5041
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Rezolvarea lu' pește prăjit

Quote

Am scos bateria calculatorului câteva minute și acum funcționează normal.


#5042
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Care e pasionaț de sinboluri

Quote

Este un ceas vechi Longines, care are mi l-a dat cineva si zice ca nu stie din ce e facut, dar ca are un sinbol pe lateral (acela care seamana cu un lacatel) si zice ca acela zice ce reprezinta. Dar nu stie nici el ce inseamna. Deci de-asta am intrebat, daca cunoste cineva... el zice ca e fie aur 9c sau argint 925...


#5043
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,437
  • Înscris: 05.07.2018

Quote

pantofii de la teroristii din cs go vs pantofii de la contra-teroristi, eu zic ca teroristii sunt cam saraci adica uitati-va ei au doar niste tenesi, in schimb ceilalti au dita mai ghetele  O_o ce parere aveti e normal asa ? eu zic ca ar trebui sa faca un update sa le dea ghete si la teroristi


#5044
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,842
  • Înscris: 07.06.2014
cand incerci sa pari savant si sa explici chestii avansate, dar nu stii diferenta dintre romb si con, nu stii ca optul culcat este de fapt simbolul infinitului, confunzi conul cu trapezul la o privire laterala a unei foi de mate, nu exista vreo diferenta intre 2D si 3D  Posted Image

From 21 august 2018 - 12:31:

cam toate desenele si explicatiile mele privind perspectiva....cele multe de la inceput...
au inceput de la chestii mai mult din spectrul teoriei....si asta pt ca am inceput studiul de la obiecte mici...
si chiar de la perspectiva in aer
daca stiam cat de simplu e....incepeam cu obiectele foarte mari de pe o suprafata plana
ca niste categorii de studiu al perspectivei....sintetizat:
[...]
iei o foaie de mate....si in loc sa vezi patratele....inclini putin foaia....ca sa vezi romburi/conuri....
acum trasezi linii orizontale....astea fiind cote/altitudini/inaltimi
usor usor....asa construiesti perspectiva matrixului vizual
poate si alte aspecte, care au legatura cu....sinusoidale....adn....analema....etc
optul ala culcat....simbolul infinitului....

Edited by Dany_Darke, 21 August 2018 - 13:21.


#5045
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,842
  • Înscris: 07.06.2014
nici masa nu mai e ce-a fost

From 21 august 2018 - 14:58:

nu e truc. a pus camera la zero altitudine fata de nivelul mesei....adica la nivelul mesei...
dar....camera/ochiul....e la altitudine fata de restul corpului uman. nu cred ca ai inteles
camera acolo e pusa unde se formeaza orizontul cand apune soarele
omul deacolo sta cu picioarele pe un nivel inferior mesei....dar ochiul lui....e la nivel cu....orizontul/masa
masa in cazul asta nu este o suprafata plana asa cum o intelegeti voi


#5046
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Saracan di mini

despre ipoteticii câștigători la Loto

Quote

Ajung săraci că sunt proști și cheltuie bani rapid.
Să mi de-a mie sa văd dacă ajung sarac.


#5047
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Salutare comunitate.
Mulțumesc anticipat

Quote

Stiu ca am gresit topicul, dar azi mi-am facut o cartela de telefon si ma sunat un nr din Marea Britanie si am raspuns din greseala a vorbit accel barbat necunoscut 2 sec la tell si i-am inchis, vreau sa stiu daca nu mi-a facut ceva cost

Nr: [...]


dupa 30 min m-a mai sunat odata dar nu am mai raspuns, va rog eu fiti sinceri

Edited by Dany_Darke, 23 August 2018 - 14:00.
eliminat date personale


#5048
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,855
  • Înscris: 27.09.2008

Quote

N-ai loc de aeroport in Poiana Brasov, stiu io ca am vazut munti in zona...


#5049
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Grijile te omoară

Quote

Observ cu ingrijorare ca gresia si faianta pura, lucioasa e pe cale de disparitie, ce reprezinta puritatea, curatenia, cinstea, corectitudinea sunt inlocuite de o infinitate de culori si texturi impure, mate, murdare ce scund mizeria, sprijina hotia, coruptia!

Culori cu textura lucioasa care ar trebui sa fie de baza ca nuante de alb/negru, bej/maro, rosu/roz  in proportie de 90 % au disparut cu desavarsire, in orasul unde locuiesc am mai gasit doar ceva la 60/60 cm la 100 lei m 2 alb/negru si ceva de proasta calitate alb/rosu, un bej urat la 25/40 cm 30 lei m2!


#5050
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,190
  • Înscris: 19.09.2005

Quote

Ce parere aveti desprei cei care conduc turisme si merg nejustificat de incet, .... localitatile le traverseaza cu 30 km/h, in afara localitatilor merge cu maxim 60 km/h, .....

Quote

Te apropii la 1 metru, dai din goarna (sigur ai una pe aer ;) ) si vezi cum tasneste cu 120 din fata ta. Daca e noaptea si ai 4 proiectoare sus pe cabina sigur dispare in secunda 2.


#5051
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,437
  • Înscris: 05.07.2018
Acelasi user despre alt user, pe subiecte diferite. Sublim.

Quote

Mai era un ametit cu un poll despre greutate, aiurea si fara noima avand in vedere ca raportul greutate, inaltime este cel care conteaza mai mult.

Quote

Mai era un ametit cu un poll despre inaltime, aiurea si fara noima avand in vedere ca raportul greutate, inaltime este cel care conteaza mai mult.


#5052
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Nu mai am cuvinte să descriu așa ceva

Quote

Nu sunt ...de faptvsunt bata sau ciomag in electronica ....doar as vrea sa stiu...din camera   unui s3 mini...samsung deci...poti face o camera de supravegheatu casei ..genu...scoasa din telefon...legata la baterie si la un card de memorie???
Sper sa nu ma imi umpleti frigideru!!!


#5053
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,437
  • Înscris: 05.07.2018

Quote

Eu cred că în PSD se desfășoară un concurs de genul ,,Cine scoate cea mai tâmpită perlă ia premiul".
Domnu' Daea conducea la un moment dat cursa cu oile lui, dar a venit tare din urmă Viorica. Ea conducea detașat, Daea a mai avut o ultimă sforțare cu Auschwitzul, dar Viorica a recuperat rapid.
Când nimeni nu se mai aștepta a apărut domnu' Vorsămăomoare și a preluat conducerea.
Deci Olguța, cu toate că încearcă, nu cred că are vreo șansă să recupereze, sunt alții mult înaintea ei.
Apropo, eu am pariat pe Vorsămăomoare.


#5054
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View PostPuferiu_, on 26 august 2018 - 18:01, said:

Acelasi user despre alt user, pe subiecte diferite. Sublim.
BECAUSE SARCASM MAFREND

#5055
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,265
  • Înscris: 24.01.2008
Soferu' bun bate si geografia...

Quote

Ma intereseaza daca a vizitat cineva Cuba trecand din SUA, cu masina?


#5056
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,437
  • Înscris: 05.07.2018

Quote

astea de fac totul protejat ori si-au gresit cariera ori chiar ascund ceva, sunt dubioase. la fel si alea care nu se protejeaza deloc.


#5057
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,855
  • Înscris: 27.09.2008

View PostBarboso, on 27 august 2018 - 11:21, said:

Soferu' bun bate si geografia...
Da bre, da se trece cu bacu (nu bacalaureatu) sau feribotu ( dacă nu ferești botu, rămâi gravidă), a zis bine. Posted Image

Edited by nick5roo, 27 August 2018 - 11:49.


#5058
al-padrino

al-padrino

    TCB

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,014
  • Înscris: 13.11.2016
Sfat pt un incepator in ale telescopului.

Quote

Ocularul cu cat are focala mai mica, cu atat permite grosisment mai mare pt ca focala obiectivului se imparte la focala ocularului pt a da grosismentul.
Insa grosismentul depinde si de luminozitate, pt ca aceasta scade proportional cu factorul de marire, si daca redarea e beznoasa nu mai vezi.
Deci pt grosisment mare ai nevoie si de diametru la obiectiv mare.

Ce-i raspunde incepatorul ?

Quote

Iti multumesc pentru raspuns.. dar nu inteleg nimic din ce ai spus....


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate