Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)

Estimare reparatie

Sterilizare UV apa
 Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...

Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...
 Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri

Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator
 V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...

Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv
 

Nokia Asha 302

- - - - -
  • Please log in to reply
393 replies to this topic

#325
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Problemele cu softul s-au rezolvat cu upgrade de firmware, să-i facă actualizare după ce-l ia, sau poate îi fac cei din shop când îl cumpără.

Dacă nu foloseşte nici conexiuni WiFi nici 3G o să aibă autonomie bună, probabil 5 zile sau mai mult.

Uită-te şi la Asha 311 şi Asha 303, sunt nişte alternative foarte bune în aceeaşi zonă de preţ.

#326
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
A aparut update 15.09 disponibil OTA, dar nu va grabiti sa il instalati ca am vazut pe net zvonuri ca au stricat nu stiu ce. Eu l-am pus inainte sa citesc, deocamdata n-am remarcat nimic dar mai sigur sa aflam despre ce e vorba si pot eu confirma daca e de bine sau de rau. Oricum nu e nicio graba, ca eu am fost foarte multumit de 14.92.

In alta ordine de idei, exemplarele noi vin cu 14.92 direct instalat.

#327
Giovanny29

Giovanny29

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.06.2013
salut am si eu un nokia 302 si nu imi mai merge la el media player-ul. stie cineva cum sa il rapar???

#328
petre1035

petre1035

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 26.01.2007
pentru configurare wireless faceti asa:  Settings>configuration>enter>delete default configuration of your service provider>go to personal settings>options>add new>Access point>enter>add new>web>enter and set default your personal configuraion

#329
LucYan03

LucYan03

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 02.05.2008
Salut...am si eu o intrebare...se pot parola sms-urile ?

#330
mr_alexino

mr_alexino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,090
  • Înscris: 20.09.2009
Salutare. Am luat si eu un Asha 302 si am facut update la ultimul soft. Dar am si eu cateva probleme. Se conecteaza singur la wifi..chiar daca ii dau deconectare si la cautare wlan e pe dezactivat. Nu merge sa dowloadez de pe store prin wifi, nici mailurile nu se actualizeaza prin wifi...am inteles ca ar fi un bug cu wifi-ul, voi a.ti gasit vreo solutie? Nu ma intereseaza asa tare sa il fac sa mearga pt ca e un second phone, dar daca s.au gasit solutii as vrea sa le incerc si eu :)

#331
simmy032003

simmy032003

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 04.06.2013
salutare!! stiti careva daca se poate instala si in acelasi timp folosi vreo aplicatie google maps?? am incercat mai multe variante din store, dar toate au anumite erori, se blokeaza sau se incarca orice altceva in afara de maps. nu am gasit nici una compatibila ...

#332
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002

Quote

15.09 SW version includes:

* eBuddy application added.
* Updated versions of Twitter & Facebook applications (1)
* Updated versions of Email & Chat applications (2)
* General performance improvements.
(1) available via Nokia Suite and possibly later on from Nokia Store.
(2) only available via Nokia Suite.

PS. if you plan to update the phone using Nokia Suite, make sure you install the latest Nokia Suite 3.8 client version first.

Edited by wirespot, 20 August 2013 - 07:38.


#333
stanigut

stanigut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 08.10.2012
Mie cu noua actualizare nu imi mai merge "e-mail" si nu mai am retele sociale in telefon,deci nici nu mai pot sa dau pe o poza expediati->internet->retele sociale. Era mult mai simplu inainte si mai bine.

Edited by stanigut, 01 September 2013 - 10:46.


#334
jr_misu

jr_misu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 13.12.2009
Salutare,
Am o problema de ceva vreme cu acest telefon si anume: volumul din timpul unei convorbiri se schimba singur fata de cum l-am setat eu, ajungand de la maxim la jumate.
Daca mai e cineva care a intalnit aceasta problema il rog sa ma ajute pentru ca devine stresanta situatia.

#335
mike-5

mike-5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 641
  • Înscris: 14.12.2007
Unde are microfonul telefonul acesta, este ascuns printre taste ?

#336
kallatis

kallatis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 26.05.2006
Acolo.

Attached Files



#337
jr_misu

jr_misu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 13.12.2009
nu-i adevarat...acela e loc pentru snur...daca deschizi capacul de la baterie vei observa asta ;)

#338
mike-5

mike-5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 641
  • Înscris: 14.12.2007
cu siguranta @gr-misu ca acolo este pt snur, cel mai probabil,microfonul se afla sub tastatura undeva dedesubtul tastelor a si s.

#339
kallatis

kallatis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 26.05.2006
Aveti dreptate, scuze pentru informatia gresita.

#340
Sheogorath

Sheogorath

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 16.07.2009
Ieri am inlocuit Nokia 302 Asha cu BlackBerry 9320, si se simte diferenta enorma. M-a dezamagit la acest Nokia calitatea materialelor. In nici trei luni de utilizare, s-a zgariat, julit si arata ca un telefon din obor vandut la taraba. Nu l-am prea menajat in husa, dar nici nu mi-am batut joc de el si intotdeauna a stat singur in buzunar. Tot ce imi pare rau acum este ca nu mai am memento direct pe desktop, in rest totul e bine. Pacat ca nu mai exista telefoane din gama Nokia Qwerty de calitate. E6 nu intra in discutie caci nici nu se poate numi Nokia (baterie slaba, ditamai camera fara autofocus plus alte probleme). Daca maine ar aparea un upgrade pentru 302, precum E72 dar cu proprietati superioare si materiale mai bune, as fi primul care l-as achizitiona.

#341
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Şi eu am renunţat zilele astea la Asha 302 (trecut la smartphone, Motorola Defy+ dacă interesează). A avut cam un an de folosire.

L-am ţinut într-o husă din silicon (cea oficială de la Nokia) şi i-a păstrat aspectul perfect. Tind să fiu de acord cu calitatea construcţiei care lasă un pic de dorit, ca de exemplu bordura cromată care se mişcă uşor. Asta e deja problemă clasică la featurphones Nokia, şi 2730 Clasic avea o problemă similară. N-am simţit-o ca fiind o problemă pentru că bordura e ascunsă de husă, doar când l-am scos din ea să scot SIM-ul am remarcat. Însă ecranul, tastatura, butoanele soft şi D-pad, astea n-au avut absolut nicio problemă, ba nici nu s-a luat cromul de pe ele precum la 2730.

A fost un telefon foarte bun, pentru cei care n-au nevoie efectiv de un smartphone ci preferă baterie care ţine mult, tastatură hardware (care nu se compară cu cea software) şi e ok să fie limitaţi la ce softuri oferă S40 (Facebook, Yahoo, Exchange, email şi alte câteva mărunţişuri).

Migrarea agendei a fost foarte simplă. Din păcate Google a desfiinţat acum vreo 6 luni serviciul de online sync pe care-l foloseau telefoanele cu S40, altfel aş fi fost deja sincronizat cu Google Contacts. Dar backup-ul pe care-l crează telefonul e de fapt un zip, care conţine vcard-uri într-un director. Trebuie doar să lipeşti toate acele fişiere în unul singur, care apoi se poate importa în Google Contacts.

Singurul motiv pentru care am renunţat la el a fost că aveam nevoie de softuri care se găsesc doar pe smartphone. Mai am cunoscuţi care când au renunţat la Asha 302 (sau alte featurephones cu tastatură) au mers tot spre Blackberry. Pentru cei care au de răspuns la multe mailuri şi mesaje tastatura hardware e esenţială.

#342
Romeo_NT

Romeo_NT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 11.01.2007

View Postmike-5, on 15 septembrie 2013 - 19:23, said:

microfonul se afla sub tastatura undeva dedesubtul tastelor a si s.
Da,acolo e microfonul la Asha 302. Va recomand sa curatati acea zona (cu o periuta),pentru ca se aduna usor mizerie,si cei cu care conversati va pot auzi infundat.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate